Skocz do zawartości

Renowacja Volva F12


szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! Gdy tak przez już kilka tygodnii popatrzyłem na to czerwone paskudstwo (pamiętacie takie czerwone straszne Volvo F12) to pomyślałem że jak już straszy to można go urealnić. Kupiłem Farbę Model Master 1785 "Rust" i trochę volviaka postarzałem. Mam jeszcze w planach powyjmowac szyby i deskę rozdzielczą pomalować na brązowo jak to było w oryginałach, farbą Revell nr 80 i jeszcze parę pierdółek mam w planach. Narazie wyszło coś takiego:

20091124097.jpg

20091124098.jpg

20091124099.jpg

20091124100.jpg

20091124101.jpg

20091124102.jpg

20091124103.jpg

20091124104.jpg

20091124105.jpg

20091124106.jpg

20091124107.jpg

20091124108.jpg

Na jaki kolor pomalować ten napis volvo??? I jaki macie sposób na malowanie takich pierdół??

Komentarze i uwagi bardzo mile widziane:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina jest tak chropowata, że wygląda jak by pod farbą było kupę rdzy, a to co Ty zrobiłeś wyglada jak pomalowane minią

Jezeli chcesz uzyskać dobry efekt rdzy kup sobie suche pigmenty, ewentualnie zetrzyj suche pastele na proszek i nimi podziałaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt lakieru nie jest mój, gdy wybrałem się po lakier to ojciec się wziął za kabinę, zaczął ją malować jakieś 5 cm od kabiny i jak wróciłem i to zobaczyłem to trochę mnie serducho zabolało no ale co zrobić... Już nic nie mówiłem bo by przeciw mnie poszło.... Jakie suche pigmenty polecacie??? I jak myślicie, drzeć lakier do gołego plastiku czy już nic z tego nie wyjdzie??? W niedalekiej przyszłości zamierzam sprawić sobie mini szlifierkę za bony mamy i to trochę ułatwi sprawę. Da się to jeszcze odratować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na kabinie to miejscami wygląda jak rdza, ale reszta to jakbyś kropidłem zamoczonym w farbie to potraktował. Wiesz co, o ile widzę, jest to twój pierwszy model, sugeruję więc ażeby kupić kolejny i kolejny i doskonalić się, i zdobywać doświadczenie, gdy już takowe zdobędziesz, myśleć o ewentualnych renowacjach mniej udanych modeli. Bo takie coś to chyba nie ma większego sensu Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykąpać jak??? Wyjąć szyby, co się stanie z kalkami??? Jutro jadę z kumplem do dreamu w Konstantynowie, wybrał mnie na mikołajki i kazał mi wybrać sobie prezent i chyba każę mu kupić pigmenty do weatheringu tamiya (jak będą).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Meksyk89 loozik napewno zobaczą A co do ciebie szymcio- to jak wykąpać? Hmm a jak ty się kąpiesz? No i widzisz i już jest odpowiedź, dajesz go do DOTa ,ale najlepiej 4, którą kupisz na stacji benzynowej, przelej do jakiegoś naczynia/pojemnika, wsadź model i czekaj około 6-7h. Wszystko powinno idealnie zejść. Dodam, że tematów, w których poruszana jest sprawa z dotem jest mnóstwo tak więc wystarczyło użyć magii forum pod tytułem "Szukaj". Kolejna sprawa brudzing, byłoby to ok jakbyś to robił chociaż matem, a nie glossem !! Jeśli chcesz pigment Tamiyi do rdzy to kup sobie C (ja taki mam i jest gites), ale jednak zrobiłbym ją z suchych pasteli, a zainwestował w Tamiya D(teraz żałuje), bo do samochodów jest bardziej przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Dot 3 jest mniej agresywny dla plastiku. To prawda dłużej schodzi farba, ale jest bezpieczniejszy. Kalki się zniszczą, no ale takie są renowacje. Hmm radził bym kupić pigmenty MIG'a mają parę opcji rdzy( nowa, stara, standardowa) do wyboru do koloru. Oczywiście maja też inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.