Skocz do zawartości

Brytyjski pilot z 1944 roku. Skala 1:24


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Spadła mi już temperatura, więc czas wziąć się za coś konstruktywnego. Cięższa obróbka elementów, czyli szlifowanie, cięcie itp. powodują ból głowy, więc zdecydowałem się pomalować pierwszą w życiu figurkę, którą kupiłem kiedyś do modelu Spitfire'a w skali 1:24. Będę potrzebował Waszej pomocy drodzy koledzy. Będę dużo pytał. Jak na razie pomalowałem podstawowym kolorem skórę. Kolor był błyszczący dlatego wygląda tak śmiesznie. Teraz przyjdzie czas na cieniowanie chyba? Spróbuję pobawić się delikatnie tym kolorem w stronę odcieni jaśniejszych i ciemniejszych. A potem użyję farby olejnej na uszy itp. Jak pomalować oczy? Bo malowanie białek i źrenic dobrze chyba nie wyjdzie?

Fig.jpg

fig2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka gotowa w 90%. Strój pomalowałem aerografem, farbką Gunze C olive drab. Wycieniowałem go metodą suchego pędzla, rozjaśnionym kolorem bazowym i zrobiłem washa. Pomalowałem guziki itp. Rozjaśniłem bardziej na ramionach od góry itp, bo tam człowiek jest najlepiej oświetlony. Rękawiczki, koszulę, krawat, włosy i buty pomalowałem pędzlem. Butki dostały suchym pędzlem op sznurówkach, a włosy suchy pędzel i wash w kolorze brązowym. Twarz wycieniowałem kilkoma odcieniami koloru bazowego. Oczy malowane pędzelkiem i wykałaczką, ale pójdą chyba do poprawy, bo wyszły jakieś "wybałuszone". Gościowi ułamała się fajka w lewej ręce. Powiedzcie mi proszę jak zrobić te nieszczęsne oczy. Usunięcie dotychczasowych nie jest problemem przy użyciu wykałaczki. Czy jest coś jeszcze do poprawy, coś wygląda źle? Fajnie malowało się pierwszą w życiu figurkę

IMG_2763.jpg

IMG_2764.jpg

IMG_2765.jpg

IMG_2766.jpg

IMG_2767.jpg

IMG_2768.jpg

IMG_2770.jpg

IMG_2773.jpg

IMG_2774.jpg

IMG_2779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziwny kolor jak na mundur RAF. Ani to kolor battledressu piechoty, ani lotnictwa.

 

Tutaj są dobre kopie mundurów brytyjskich: KLIK

 

Battledress RAFu bedzie chyba piąty od góry.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się pomyliło, myślałem, że ma być taki oliwkowy, a nie szary. To chyba będzie przemalowywanko :/ Szczerze mówiąc, to strzelałem, byleby w końcu pomalować sobie coś. Od tygodnia nic nie robiłem, więc złapałem za figurkę i jechałem jak leci.

 

Dzięki wielkie. I proszę niech ktoś potwierdzi zdanie Erolka, żebym nie przemalowywał potem znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. I proszę niech ktoś potwierdzi zdanie Erolka, żebym nie przemalowywał potem znów.

 

Niewierny Tomasz ;-)

Wpisz sobie w Google RAF Battledress, to Ci się powinno wyświetlić ok 7000 wyników w wyszukiwarce obrazów. Kolor określany jako "Postman Blue", albo "Blue-Grey".

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ci wyszło nazywane jest "wilczymi oczami". Taki efekt pojawia się kiedy widoczna jest cała tęczówka. Kiedy spojrzysz w lustro nie widać pełnego okręgu ponieważ cześć górna i dolna chowa się nieco pod powiekami. No przynajmniej u mnie tak jest. Zatem algorytm do malowania oczu:

1. oczodół zamalować czarną farbą.

2. na to po prawej i lewej stronie od środka oka trzeba nałożyć dwie białe (lub białwe) plamy jako białka oczu w taki jednak sposób aby pozostawić cienką obwódke oczodułu z nałożonej wczesniej czarnej farby.

3. po środku międy białymi plamkami nałożyć tęczówke, najlepiej nie czarną, granatową, ciemno-szarą, brązowa. jednak tak aby nie był to okrąg a w pewnym sensie "elipsa".

4. jeśli Ci starczy pary możesz się pokusić o czarne źrenice.

Aby wykonać taką sztuczkę potrzebny jest NOWY pędzelek 00, dobrze też poćwiczyć na boku żeby zobaczyć jakie robi kropeczki.

 

Mam nadzieję że coś pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Po pierwsze szpary po bokach spodni miały imitować szew, więc nie będę tego szpachlował

 

Nie, że niewierny, chciałem się upewnić, żeby się nie okazało nic złego potem. Jutro biorę się do roboty.

 

Gerd. Masz rację. Co gdybym domalował teraz poziome paski w kolorze skóry jako powieki z góry i dołu? Powinno wyjść dobrze, jeśli pójdzie zgodnie z planem.

 

Dzięki za pomoc.

 

Zapomniałem dopisać, ze fig oczywiście pójdzie na sam koniec w mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.