Skocz do zawartości

Giant River Troll Hag - Forge World


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam Wszystkich!

Od dłuższego czasu zanosiłem się z projektem innym niż wszystkie - czymś okropnie pięknym, zmarszczonym i oślizgłym zarazem... Po ostatnim maratonie (który nadal trwa aczkolwiek, jestem już na ostatniej z osiemnastu postaci)... naszła mnie ochota na pędzlowanie w jedynie słusznych wymiarach :-). Forge World to w świecie figurowym wszystkim znany brand produkcji Games Workshop. Oferta jest przebogata - portfel boli jeszcze bardziej :-) Koniecznie zerknijcie na ich stronę - modele są przepieknę!

 

A było to tak...

To był piękny słoneczny dzień... lekki wiatr niosący świeży powiew od strony strumienia sprawił, że usnąłem jak dziecko. Czułem jak słońce głaszcze mnie lekko - zrobiło się błogo. Strumyk, w tym miejscu był raczej płytki, woda krystalicznie czysta. Zbliżał się wieczór, słońce złociło, ptaki rozpoczęły swój śpiew. Nagle zbudziłem się i poderwałem na równe nogi -hmmm to dziwne, pomyślałem, okolica ucichła, powietrze się zatrzymało. Instynkt natychmiast zaalarmował - skoczyłem dwa kroki w tył i położywszy się na trawie obserwowałem koryto rzeki. Najpierw dotarło do mnie głośne sapanie, oraz złowrogie bulgoty. Wychyliłem lekko głowę ponad trawy i dostrzegłem charakterystyczny zarys jej grzbietu. Tak - nie mogłem się pomylić, to Zofija - miss pobliskiego bagna w całej swej krasie przemieszczała się środkiem strumyka. Lat pewnie z czterdzieści i cztery - krępej budowy ciała - była postrachem okolicznych rybaków. Nie jednego już zjadła w całości, innych goniła zapamiętale - jak na rzecznego trola przystało. Starałem się nie oddychać, choć smród był okropny, wiedziałem, że nie mogę się zdradzić. Czekałem aż piękność mnie minie...

Wzrok miała mętny, okropne pazury, cycki do pasa i łuski na skórze - na plecach wór dóbr wszelakich. Wszystko na obiad dla niej i czternastu synów... Gdy tak patrzyłem zapamiętale ona przystanęła na chwilę i zadarła głowę w moim kierunku. Nie widziała mnie dobrze, miałem nadzieję... - ona chrząknęła donośnie, puściła głośnego bąka i ruszyła dalej w dół rzeki strasząc swym cieniem rybie zastępy...

 

To tyle wprowadzenia - model jest świetny, na prawdę doskonale wyrzeźbiony - z dziesiątkami smaczków i detali. Aktualnie jestem po wstępnym klejeniu, zaklejaniu łączeń, szlifowaniu i wstępnym gruncie oraz rozjaśnieniach. Model będzie malowany bardzo rzadkimi farbami, które nałożone na bazę powinny pięknie kontrastować się z cieniowanym podkładem. Do malowania użyję farb Citadel. Dodakowo strumyk zostanie wylany sztuczną wodą a na powierzchnie przed kroczącą maszkarą będą wyskakiwać nasze krajowe rybki zrobione przez Mantis miniatures. Tyle teori - zapraszam do oglądania i komentowania tego wątku.

 

Model częściowo sklejony, niektóre części są przyłożone na blu-tack (osobno będę malował wór oraz warkocze)

DSC08144.jpg

 

DSC08145.jpg

 

DSC08146.jpg

 

DSC08148.jpg

 

DSC08152.jpg

 

DSC08153.jpg

 

DSC08154.jpg

 

DSC08155.jpg

 

DSC08156.jpg

 

DSC08161.jpg

 

DSC08163.jpg

 

 

A tutaj kolejny etap - czyli CHAOS BLACK po całości modelu.

 

DSC08176.jpg

 

DSC08172.jpg

 

DSC08171.jpg

 

DSC08169.jpg

 

DSC08170.jpg

 

DSC08174.jpg

 

Następny krok to malowanie rozjaśnień - tym razem wybór padł na SKULL WHITE (wór i włosy nadal na Blu-Tack)

 

DSC08211.jpg

 

DSC08188.jpg

 

DSC08189.jpg

 

DSC08190.jpg

 

DSC08192.jpg

 

DSC08194.jpg

 

DSC08177.jpg

 

DSC08200.jpg

 

DSC08197.jpg

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

 

P.S.

Jeszcze dla chętnych strona producenta tego modelu TUTAJ oraz spis zasad gry TUTAJ (bo tą postacią można oczywiście grać :-)

 

P.S.2

A TUTAJ kompletny progres budowy (który będzie uzupełniany na bieżąco.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Reflect- jestes moim mistrzem, zamieniasz brzydote w piekno.... Kazda kobieta powinna Cie docenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie w praniu - Ona jest duża! Będzie potrzeba sporo miłości i wprawnych rączek żeby Ją okiełznać :-) :-) :-) Dziś może coś pokażę - stay tuned m8 :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam

Szybki update - kończę Talizman, więc moja piękna musi jeszcze troszkę poczekać - no ale ponieważ w piąteczek poświęciłem jej całe popołudnie i trochę nocy oto efekty:

 

IMG_1901.JPG

 

IMG_1898.JPG

 

IMG_1897.JPG

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Super Moderator

Drogi Lordzie

Prace powoli posuwają się do przodu ;-) Oby do Telford się udało :-)

 

Mały postęp (nadal to tylko podkład)

2015_06_05_23_34_17.jpg

 

2015_06_05_23_34_26.jpg

 

2015_06_05_23_34_34.jpg

 

2015_06_05_23_34_43.jpg

 

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , kostur na drugim zdjęciu wygląda jak wyplatany człek... swoją drogą, nie wiem, na ile mi monitor przekłamuje, ale zamierzasz iść w takie ostre kontrasty łuski/skóra?

 

PS- cały czas mam wrażenie, że figurka[figura?] jest wzorowana na paniach, które tłoczą się za mną w kolejce i nagabują "Taki młody człowiek a nie przepuści, ale pani co tam, gdzie ta kultura i za co ja tak cierpię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Przejścia kolorów jeszcze oczywiście będą poprawiane - to jest tylko baza koloru (można powiedzieć, że wręcz grunt ;-) Będzie gut - tylko teraz się trochę w RC wkręciłem i ten temat rozkręcam ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

A ja dopiero sie zorientowalem ze to "kobieta" jest. Troche mi kogos przypomina... Bardzo fajna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.