Skocz do zawartości

[STANDARD] MISTERCRAFT MiG-17 PF "Fresco".


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja...

 

Tym razem, urzeczony możliwościami humbrolowskiego metalizera, postanowiłem założyć warsztat z modelem, który prawie w całości będzie srebrny...

 

Będzie to MiG-17 PF "Fresco" (tudzież "Radar Fresco"), tak jak i poprzedni mój model w tym konkursie, wykonany w standardzie i w polskich barwach.

 

Regulaminowy in-box:

 

 

1K-2.jpg

 

 

2K-2.jpg

 

 

3K-2.jpg

 

 

No i pierwsze prace:

 

 

 

Sklejona kabina. Malowana jakimś Dupli-Colorem z puszki, wiem, wygląda okropnie, ale na szczęście po wklejeniu do kadłuba prawie nic nie widać.

 

 

4K-2.jpg

 

 

5K-1.jpg

 

 

 

Dwie połówki kadłuba pomalowane (choć to może za duże słowo...) tymże samym specyfikiem z firmy Dupli-Color :

 

 

6K-1.jpg

 

 

 

Na szczęście po sklejeniu, jak już wspomniałem, prawie nic nie widać.

 

Tu zdjęcie z pasowania na sucho:

 

 

7K-1.jpg.

 

Na razie tyle, obiecuję poprawić zdjęcia...

 

 

Pactry użyte do pomalowania przyrządów na tablicach, drążka, pedałów orczyka, fotela pilota i pasów na nim to Pactry, A46 Black Matt, A38 FS 36231 (popielaty), A 017 Wood Tan. Klamerki namalowałem ołówkiem.

 

OK, na razie tyle, dalsza część warsztatu, mam nadzieję, wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie za bardzo miałem serce do tego kolejnego modelu, ale ponieważ to mój model, a człowiek uczy się m.in. na błędach, postanowiłem go mimo wszystko, rzutem na taśmę, dokończyć. Trochę to trwało i efekt jest, bardzo delikatnie rzecz ujmując, niespecjalny. Dla odmiany postaram się skleić coś lepiej spasowanego...

 

OK, no to zdjęcia:

 

 

8K-1.jpg

 

 

9K-1.jpg

 

 

10K-1.jpg

 

 

21K-1.jpg

 

 

To model po doklejeniu skrzydeł i próbach ich prawidłowego wyszpachlowania. Nie powiodło mi się tak, jakbym chciał, ale i tak jest lepiej, niż to początkowo wyglądało...

Obiekt na ostatnim zdjęciu to dysza silnika, lub raczej jej namiastka, pomalowana Humbrolem 27003.

 

 

 

 

 

 

22K-1.jpg

 

 

11K-1.jpg

 

 

12K-1.jpg

 

 

13K-1.jpg

 

 

14K-1.jpg

 

 

Tak się prezentował po pomalowaniu... nie chciałbym za wiele pisać na ten temat, powiem Wam tylko, że nie jest dobrym pomysłem używanie starej, zielonej farby z puszki (Dupli - Color bodajże).

 

Reszta farb to Humbrol 27002, Pactra A46 Black Matt i lakiery bezbarwne Vallejo (Matt, Satin i Gloss).

 

No i dwa zdjęcia gotowego modelu:

 

15K-1.jpg

 

 

16K-1.jpg

 

 

 

OK, to na razie tutaj tyle. Na przyszłość postaram się zbudować lepszy model, a na pewno z lepszego zestawu... choć kto wie, może jeszcze wrócę do "staroci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.