Skocz do zawartości

[STANDARD] Plastyk, RWD-14b CZAPLA


Milos Varak

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony model, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Chyba każdy kombinował w szczenięcych latach, jak ten płat przykleić, a i tak w końcu lądował na kadłubie . Walka z nią pełna była zgrzytania zębami i rzucania słów ze słownika Łaciny kuchennej. Zdjęć lepszych moją idiot camerą nie dam rady zrobić, ale mam nadzieję że coś na nich widać. Czas położyć głowę po topór krytyki .

lpic4345.jpg

lpic4346.jpg

lpic4347.jpg

lpic4348.jpg

lpic4349.jpg

lpic4350.jpg

lpic4351.jpg

lpic4352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To fajnie, że zebrał się kolega w sobie i postanowił dokończyć modele przed upływem ostatecznego terminu, ale myślę, że o wiele lepiej zarówno dla tej Czapli, jak i reszty prac byłoby gdyby kolega skupił się na jednym z nich. Ostateczny efekt nie wygląda źle, ale brakuje mu też trochę nawet do tej "standardowej" doskonałości.

 

Na plus:

1. To, że Czapla

2. Dość Schludne i zgrabne sklejenie

 

Na minus:

1. Powierzchnia lakiernicza - farba wygląda na dość grubo położoną

2. Karabin - Jasny metalizer to nie był dobry pomysł. O wiele lepiej wyglądałby pomalowany na czarno i przetarty.

3. "Pomalowany" rdzą wydech

 

W każdym razie gratuluję koledze ukończenia Czapli przed czasem!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Też teraz kończę "Czaplę". Kupiłem sobie za 9 PLN żeby przypomnieć sobie czasy jak to było 20 lat temu I ku mojemu zaskoczeniu model jest jeszcze gorszej jakości niż wtedy! Przesunięcia plastyku, wykrzywiony kadłub, nadlewki, niedolewki, kiepski plastyk, itd. Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem ponad 20 lat temu ten model był kiepski, ale teraz jest wręcz niesklejalny. Tym bardziej jestem pełen podziwu, że ta Twoja Czapla wyszła tak fajnie.

 

PS. Masz rację, mi płat też w szczenięcych latach na kadłubie lądował. Przy trzecim podejściu do RWD-14 dopiero znalazł się nad nim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też teraz kończę "Czaplę". Kupiłem sobie za 9 PLN żeby przypomnieć sobie czasy jak to było 20 lat temu I ku mojemu zaskoczeniu model jest jeszcze gorszej jakości niż wtedy!

 

 

Model powstał w 1977 roku, więc jeśli pierwszy z nim kontakt miałeś 20 lat temu, to były to już formy dość wytłuczone.

 

Formy się starzeją...Nawet jak przechodzą jakieś remonty, to rzadko skutkuje to poprawą spasowania części, gdyż celem remontu jest raczej usunięcie tylko nieszczelności.

 

Pewnie nie będziesz miał ochoty na więcej Czapli, ale nadal można dostać edycje z początku produkcji, takie w żółtym pudełku, które są dobrej, a raczej najlepszej możliwej jakości. Przy odrobinie cierpliwości nie jest to wydatek rujnujący kieszeń. Mam trzy takie z pierwszej edycji i średnio kosztowały ok. 15 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "Czapla" z 2012 Najbardziej niedorobiony model jaki w życiu widziałem.

http://img859.imageshack.us/img859/1073/img0045p.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/5972/img0047wi.jpg

Formy się starzeją...Nawet jak przechodzą jakieś remonty, to rzadko skutkuje to poprawą spasowania części, gdyż celem remontu jest raczej usunięcie tylko nieszczelności.

Pewnie masz rację, mimo to uważam, że nie mają wstydu sprzedawać produktu tak beznadziejnej jakości.

Tam nawet kalkomanie są za duże do powierzchni modelu (nie mówiąc o tym iż są strasznie grube). Może na zdjęciach tego nie widać, ale kadłub jest wygięty. NIe było jednej części, która by pasowała bez specjalnych przygotowań. Efekt? Mocno taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.