Skocz do zawartości

Nieuport 11, 1/72 TOKO


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy Nieuport, dlatego zdaję sobie sprawę, że model ma sporo błędów. Zdecydowałem się na malowanie rosyjskie, ponieważ wydało mi się najprostsze ( i częściowo pozbyłem się wrednego srebrnego humbrola). Ogólnie model dość przyjemnie się sklejało, niektóre elementy dodałem ( wyposażenie kabiny ,piramidka i mocowanie km. oraz sam Lewis ). A teraz fotki:

3337d9f4ed4e0ebc.jpg

acee0682434cc21b.jpg

6e0484ea9054a6d0.jpg

71d445b382d4e9a3.jpg

2de57087cb57fc68.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowałeś humbrolem 11?

Dokładnie

jedyne co mnie trochę niepokoi to te dziurki małe na boku kadłuba tam gdzie model jest 'zasznurowany'.. to tak miało być?

Jeśli chodzi Ci o te dziurki gdzie wychodzą linki od sterów, to raczej tak.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaaał , piękny jak zwykle

 

Jak zwykle weathering w Twoim wykonaniu rządzi - chyba zacznę bardziej stanowczo działać na tym polu .

 

Czy możesz napisać co było nie tak z Twoim Humbrolem

 

PS. Jachud , te otworki w kadłubie są jak najbardziej w porządku - przechodziły przez nie ruchome cięgna steru wysokości .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

Model przepięknie wykonany. Wspaniale zrobiłeś również karabin maszynowy. Bardzo ładne - Gratulacje. Jak zawsze u Ciebie, najwyższy poziom.

Jednak nie ustrzegłeś się i błędów, niestety.

Najważniejszym jest...... malowanie. Skoro pomalowałeś samolot na kolor aluminium, to maszyna powinna mieć owiewkę zagłówka za kabiną pilota, tak jak w późniejszych Ni-17. Wynika to stąd, ze WSZYSTKIE dostarczone Rosjanom z Francji Ni-11 były w naturalnym kolorze cellonu (żółte) lub w kamuflażu dwubarwnym. Francuzi podczas fabrykacji Ni-11 nie używali jeszcze aluminiowego proszku, zaczęli to robić dopiero przy produkcji kolejnych wersji. A właśnie oryginalny francuski wariant nie miał owego zagłówka. Natomiast Ni-11 produkowane w Rosji w zakładach Duks były malowanie już na taki właśnie aluminiowy kolor. Miały zagłówek (wszystkie!!!). Ponadto, posiadały one inny system mocowania naskrzydłowego karabinu maszynowego (był to stojak konstrukcji zbrojmistrza Vasiliya Yordana - prostszy, ale bardziej niezawodny).

Tak więc, Twój model powinien być malowany kolorem CDL (cellonowane płótno - jasny, mocno żółty odcień).

 

Oczywiście te kilka uwag z mojej strony nie wpływają na to, że Twój model wygląda naprawdę pięknie.

Pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki Avi za wyjaśnienie moich błędów

 

 

Miały zagłówek (wszystkie!!!)

Czyli rozumiem ten zagłówek wyglądał jak w Nieuporcie 16? Pytam bo w wypraskach jest taki zagłówek, więc jeszcze mogę go dokleić

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.