Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.IIc [Revell 1:72]


Michał_Kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Opierałem się wyłącznie na wiadomościach że we wrześniu 1939 pewna ilość Hurricanów była podobno zapakowana w skrzyniach i gotowa do wysłania Polsce, no ale wybuchła wojna i transporty nie wyruszyły. Tak szczerze to nawet nie pamiętam już gdzie to przeczytałem i czy to w ogóle prawda.

 

No ale miałem chęć więc zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ladny huraganek, tez lubie takie malowanie. Szkoda tylko ze nie rozwierciłes rur po obu stronach- sa tylko potrujne wiec łatwe do zrobienia. No i mozna było powycinac swiatła na koncach skrzydel i wlkeic plekse albo chociaz pomalowac...ehh to tylko moje czepiactwo...Ładnie, ładnie pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ogólnie ładne modeliki. Pare rzeczy musisz poprawić to ci wymienił już Ostach. Co do malowania to masz rację. Były samoloty zapakowane w skrzyniach ale nigdy nie dotarły do polski. No cóż... Ogólnie podobają mi sie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne Huragany. Bardzo dobrze dajesz sobie radę z modelami. Ten w polskich barwach powinien być moim zdaniem spód pomalowany w SKY, a nie w szaroniebieski, no i raczej były to MkIA, a nie MkIIC Trop. Lecz nie zmienia to faktu, że podobają mi się. Dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, modele całkiem przyjemne, ten polski - co to za zestaw? (w ostatnich miesiącach AZ-Model puścił takiego Hurricane'a w takowym właśnie polskim malowaniu, czy to ten zestaw?)

 

troche czepiactwa:

- afrykański: nie przesadziłeś troszke z brudzeniem? dużo czerni dałeś, można by przełamać brązami (no chyba że tak miało być, to OK) a znowuż wnęki czyściutkie srebrniutkie (?)

- afrykański: ciekawie wyglądają te smugi pod skrzydłami (choć wyglądają jak zacieki od deszczu, a na pustyni ciężko o takie ślady eksploatacji - no ale OK, może sie czepiam:P )

- afrykański: zrobiłeś ciężki wash a ani śladu okopceń za rurami wydechowymi czy w okolicach km-ów (to akurat łatwo uzupełnić - sucha pastela albo pigment)

- polski: zrobiłeś wash choć były to nówki nie śmigane - OK, ale jak iść to konsekwentnie - podwozie jest czyściuteńkie

- polski - sorry, ale fatalne złożone oszklenie, jak się da to popraw...

- w obu modelach - popracuj nad malowaniem osłony (albo pędzelek 000 albo maskowanie), brakuje rozpiętych anten (maszt-statecznik)

 

 

Generalnie modele sprawiają bardzo przyjemne wrażenie, podoba mi się dobór farb (zwłaszcza polskiego egzemplarza), te pare detali na które zwróciłem uwagę bynajmniej nie psują efektu, po prostu zwróć uwagę na te rzeczy przy następnych modelach. Po fotkach wnioskuję że malujesz pędzlem - całkiem ładnie ci to idzie.

 

Dobra robota!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Hurricane to ten sam zestaw co afrykański, Revell 04144.

 

Z tym brudzeniem to nie było tak. Chciałem jedynie zrobić linie podziału bardziej widocznymi no i... nie mogłem doczyścić :P Robiłem plakatówkami.

 

W brudzenie, ślady eksploatacji się jeszcze nie bawiłem.

 

Polski może być np. po roku na froncie :P

 

Owiewka to moja największa zmora... pracuję nad tym.

 

Gdzieś przeczytałem że ta wersja nie miała anteny pomiędzy masztem a statecznikiem...

 

dzięki za wytknięcie błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.