Skocz do zawartości

Lockheed F-22 A-20 Raptor Revell 1/72


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zamieścić kilka zdjęć z nowo ukończonego modelu w nowym roku. Budowany prosto z pudła. Malowany farbami z serii Lifecolor oraz Humbrol, jako finalny werniks Satin Cote Humbrola. owiewka lekko pryśnięta Tamiya smoke. Uzbrojenie samolotu to:

2x AIM-9X,

4x AIM-120

1 x JDAM

Miłego oglądania.

 

DSC07347.jpg

DSC07345.jpg

DSC07344.jpg

DSC073432.jpg

DSC07342.jpg

DSC07341.jpg

DSC073402.jpg

DSC07335.jpg

DSC073332.jpg

DSC073322.jpg

DSC073312.jpg

DSC073302.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zrobiony Raptor Fajnie, że nie dałeś się manii malowania kamo jako srebrno szarego Jedyne co razi to tem JDAM tak oglądam go na ramkach i zastanawiam się co to miało być GBU-?? Ale nic Gratuluję pięknego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany

Sam ciągle chce kupić tego Raptorka (tej samej firmy i w tej samej skali), bo jest to mój ulubiony samolot z czasów dzisiejszych, ale ciągle w sklepie kupuje te 2 wojenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, tylko po co ten hak? Fajnie i schludnie wykonany model. Patrząc na Twój model znów mnie nachodzi chętka na zrobienie takiego. A nowy Revell wydaje się być klasę lepszy od Italerek. To byłby mój...hmm...4 Raptor i może wreszcie byłbym zadowolony bo dziś umiem więcej.

 

I napisz coś o składalności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miło że model podoba się i trzyma poziom. Co do samego modelu i jego sklejalności:

Bardzo ładnie spasowany, jedynie trochę szpachli wymagało wyrównanie wlotów powietrza z resztą kadłuba, reszta to tylko klejenie i szlifowanie papierkiem. Revell ładnie i czysto wykonał ramki, należy jednak poświęcić nieco uwagi na montaż połówek kadłuba oraz pokryw komór uzbrojenia. Są łądnie wykonane, ale wykonując je jako otwarte trzeba najpierw dobrze je dopasować bo są trochę za duże.

Kamuflarz zrobiony w odcieniech szarości, myslałem nad tym grafitowo srebrnym bo w sumie one są takie mataliczne, ale po zastanowieniu wybrałem wariant kompromisowy.

Malowanie modelu, a konkretnie plamy zostały wykonane z ręki bez szablonów, jest to troche pracochłonne ale efekt jest dobry.

Bardzo ładnie wykonane są Sidewindery X są zupełnie inne niż typowe AIM-9.I tak już nie cukrująć, model wart polecenia i swojej ceny, ma piękną sylwetkę i dobrze się prezentuje. Jeżeli coś jeszcze chcecie wiedzieć to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, tylko po co ten hak?

Ostach bez urazy ale czy Twoim zdaniem hak umniejsza walory wizualne modelu ? moim zdaniem wcale , a wręcz przeciwnie, gdyż wyglada bardzo ciekawie i nietuzinkowo.Poza ty ten element faktycznie istnieje w realu, co prawda używany sporadycznie, ale jest. Może wykonawca zasugerował sie tym że jest wiele latadeł w rzeczywistości posiadających i używających lub nie haki hamujące ,a na modelach te elementy eksponowane sa incydentalnie.Moim zdaniem wysuniety hak to super pomysł, oczywiście że nie każdemu to może sie podobać. Kazdy ma prawo do swojego zdania.Poza tym model jeden z najlepszych Raptorków jakie widziałem w tej skali.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego modelu Bardzo ładny model pięknego samolotu. Taki jaki powinien być, czyściutki, jak prosto spod igły.Jeden z moich ulubionych odrzutów, tym bardziej cieszy mnie kolejny "Drapieżnik" w galerii.Jeszcze raz gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach bez urazy ale czy Twoim zdaniem hak umniejsza walory wizualne modelu ?
Sądząc po poczatku Twojej wypowiedzi zamierzasz wykładać mi błędy mojej oceny, jednak chwilę potem piszesz, że każdy może mieć swoje zdanie - a to o haku jest, tak się składa, moim zdaniem i mam prawo je mieć Co więcej, mojego zdania nie wyraziłem w sposób chamski, tudzież nieprzyjemny ani nie opatrzyłem tego żadnym uszczypliwym stwierdzeniem typu "wywal to szkaradztwo" więc nie widzę tutaj podstaw do zwracania mi uwagi

 

Peace and love! Żadnej zwady nie szukam

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak niekoniecznie musi być do lądowania na lotniskowcach! Czasami używa się takiego haka do testów silnika jak na tym video : http://pl.youtube.com/watch?v=GcFWP_TvNjM&feature=channel_page
Khehe, nie znalazl sie zaden odwazny, zeby sobie kielbaski upiec? Jak w filmie "Hot shots".

No chyba, ze musieli na szybciocha pas wysuszyc...

 

A tak na powaznie, o modelu, te jasne wstawki w poszyciu na grzebicie samolotu, to skad wziales? Widziales je na jakims zdjeciu?

Poza tym , to bardzo lanidnie czysto i schludnie wykonany model. Taka igielka, co dopieiero z tasmy montazowej zjechala (pomijam taki drobny szczegol, ze do takiej igielki nie wlozyzyliby nawet grama materialu wybuchowego, w sensie amunicji)...

Generalnie, bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po poczatku Twojej wypowiedzi zamierzasz wykładać mi błędy mojej oceny, jednak chwilę potem piszesz, że każdy może mieć swoje zdanie - a to o haku jest, tak się składa, moim zdaniem i mam prawo je mieć Very Happy Co więcej, mojego zdania nie wyraziłem w sposób chamski, tudzież nieprzyjemny ani nie opatrzyłem tego żadnym uszczypliwym stwierdzeniem typu "wywal to szkaradztwo" więc nie widzę tutaj podstaw do zwracania mi uwagi Smile

Spokojnie Kolego Ostach coś taki nerwowy ?Po prostu żle odczytałeś moje intencje, mój komentarz nie miał byc w żadnym przypadku złosliwy w stosunku do Twojej osoby a w każdym razie nie miałem takiego zamiaru.Tez wyraziłem swoją opinie.Więc nie ma o czym mówić, poza tym to forum nie służy do poruszania takich tematów.Więc podajmy sobie ręke i nie wracajmy do tematu i formy wyrażania opini, chyba że PW Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota wyszedł naprawdę imponująco Robiłem Raptoka z Italerki ale jak opisujesz miałeś mniej problemów więc warto byłoby sprobować i z tym. Jeszcze raz gratuluje modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.