Skocz do zawartości

SB2C-4 HELLDIVER


Darthradi

Rekomendowane odpowiedzi

Po dluzszej nieobecnosci na Forum wstawiam nowy model, jest to Amerykanski bombowiec nurkujacy z II woj. swiatowej - Helldiver. Model W skali 1:72 Academy. Jakosc wyprasek bardzo dobra, bylem naprawde pozytywnie zaskoczony. Ogolnie 1:72 to nie moja skala, wole 1:48, ale modelik skleilem z nudow raczej relaksacyjnie:). Malowany byl pedzlem akrylami Tamiya oraz olejna Humbroll. Troche za bardzo sie swieci przyznaje sie bo pociagnalem go specyfikiem podobnym do Sido ale jak widac daje lepszy polysk:), ogolnie trudno dostac sido w UK. Ok czekam na ogien krytyki i pytania:) Aha podstawka na ktorej stoi model ma imitowac poklad lotniskowca, no i przyznaje sie urwalem mu hak w trakcie zdjec:(

 

100_4386.JPG

100_4387.JPG

100_4390.JPG

100_4391.JPG

100_4392.JPG

100_4394.JPG

100_4395.JPG

100_4397.JPG

100_4398.JPG

100_4399.JPG

100_4400.JPG

100_4401.JPG

100_4402.JPG

100_4403.JPG

100_4404.JPG

100_4415.JPG

100_4416.JPG

100_4420.JPG

100_4421.JPG

100_4423.JPG

100_4401-1.JPG

100_4403-1.JPG

100_4402-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo fajny model (też mam w planach). Widać, że mocno eksploatowany. Uroku dodaje fakt że malowany pędzlem. Dla mnie świeci się w sam raz, te bombowce tak to miały, jedynie łopaty śmigła bym trochę zmatowił.

Zastanawiam się jedynie czy sloty nie były wychylane tylko wtedy kiedy i klapy. Ponadto, chciałem się spytać.

a) Ile warstw farby położyłeś, czy była mocno rozcieńczona?

b) Kładłeś na goły plastik czy stosowałeś podkład?

c) Czy obicia i zadrapania to sól czy coś innego?

d) czy przesunięcie białego na znakach narodowych to urok kalkomanii Academy?

 

Zdjęcia samolotu wysokow chmurach z otwartym lukiem bombowym i wypuszczonym podwoziem są nieco kontrowersyjne, ale mają swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia samolotu wysokow chmurach z otwartym lukiem bombowym i wypuszczonym podwoziem są nieco kontrowersyjne, ale mają swój urok

 

Bo albo podwozie, albo klapy i luk bombowy otwarty (lecąc na tle chmur)...

Sam kończę właśnie dokładnie ten model i u mnie na kalkomaniach przesunięcia białego nie ma, może to zależne od partii lub błędu drukarza, który nie upilnował procesu druku.

 

Sam na podstawie modelu maluję jeszcze ilustrację - jestem na tym etapie:

 

cec329fca4d1f2bcmed.jpg

Te gwiazdy na tym niebieskim brzydkim tle wylecą - wstawiłem je tylko poglądowo, potem namaluję nowe. Tutaj technika nieco niemodelarska - Photoshop i tablet Wacom

 

Model natomiast mam jeszcze w fazie malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo fajny model (też mam w planach). Widać, że mocno eksploatowany. Uroku dodaje fakt że malowany pędzlem. Dla mnie świeci się w sam raz, te bombowce tak to miały, jedynie łopaty śmigła bym trochę zmatowił.

Zastanawiam się jedynie czy sloty nie były wychylane tylko wtedy kiedy i klapy. Ponadto, chciałem się spytać.

a) Ile warstw farby położyłeś, czy była mocno rozcieńczona?

b) Kładłeś na goły plastik czy stosowałeś podkład?

c) Czy obicia i zadrapania to sól czy coś innego?

d) czy przesunięcie białego na znakach narodowych to urok kalkomanii Academy?

 

Zdjęcia samolotu wysokow chmurach z otwartym lukiem bombowym i wypuszczonym podwoziem są nieco kontrowersyjne, ale mają swój urok

 

Model malowany na podklad, trzy warstwy farby rozcienczonej 1:3. Zadrapania to suchy pedzel:) i zestaw cieni weatheringu Tamiya. Kalkomania faktycznie nie najlepsza, slabo reaguje na plyn zmiekczajacy i farba przeswiyuje przez blyskawice na stateczniku pionowym oraz znaki narodowe. Racja tez powinienem mu wciagnac podwozie bo wyglada dziwnie:) nie pomyslalem. Druga rzecz, luk bombowy jest za waski wymaga poszezenia co ja zauwazylem za pozno niestety. Ale ogolnie modelik jest fajny i warto sie pobawic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Model naprawdę świetny i chyba bym nie uwierzył, że malowany pędzlem gbybyś tego nie powiedział.

 

Sam na podstawie modelu maluję jeszcze ilustrację
- fajnie Ci to idzie. Ja, jak raz dziecku narysowałem owieczkę to się rozpłakało, i od tego czasu już nic nie rysuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat galerii autora modelu, ale po cichu powiem, że akurat tak się głupio składa że robię ilustracje na okładki modeli i nie tylko... pewnie znajdzie się tu dział, gdzie zapewne pokażę co nieco.

 

Co do samego modelu jeszcze - broń boże już teraz nie składaj podwozia, zdjęcie zdjęciem, to tylko ma robić efekt - na tle nieba. To że masz rozłożone podwozie, otwarte klapy, luk bombowy i wysunięty hak, to jest to element demonstracji modelu w gablocie i niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zrobiłeś bardzo fajnie, jednak nie wiem na czym wzorowałeś się malując kamuflaż (instrukcja modelu?)? Twój kamuflaż jest nieprawidłowy. Istniały zasadniczo trzy typy kamuflażu:

1 - Blue Gray/Light Gray;

2 - Sea Blue/Intermediate Blue/Insignia White;

3 - Sea Blue.

 

http://www.samoloty.ow.pl/str035.htm

 

Twój kamuflaż jest mikstem 2 i 3 typu.

 

2bcced99223ad914med.jpg

dac310c561d1a8e0med.jpg

f9d45bf0fa9829acmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zrobiłeś bardzo fajnie, jednak nie wiem na czym wzorowałeś się malując kamuflaż (instrukcja modelu?)? Twój kamuflaż jest nieprawidłowy. Istniały zasadniczo trzy typy kamuflażu:

1 - Blue Gray/Light Gray;

2 - Sea Blue/Intermediate Blue/Insignia White;

3 - Sea Blue.

 

http://www.samoloty.ow.pl/str035.htm

 

Twój kamuflaż jest mikstem 2 i 3 typu.

 

2bcced99223ad914med.jpg

dac310c561d1a8e0med.jpg

f9d45bf0fa9829acmed.jpg

 

Masz racje po prostu tak go pomalowalem od niechcenia:) to mial byc szybki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.