Skocz do zawartości

Mig 21 bis 1 dlMW 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Model przedstawia maszynę o nr 8880 z eskadry "a" , 1 dywizjonu lotniczego Marynarki Wojennej z Gdyni Babi Doły.

 

Zwezda prosto z pudła ,kalki Intech ,które się rozpadły i to tylko cud ,że jakoś je poskładałem.

 

dsc06946w.jpg

dsc06947w.jpg

dsc06948w.jpg

dsc06949w.jpg

dsc06951w.jpg

dsc06952w.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle z radoscią powitałem kolejnego 21 na forum. Szczerze powiedziawszy na pierwszy rzut oka bardzo ładny , ale mała uwaga, jesli można :

-co sie stało z pitotą ?

-moim skromnym zdaniem , albo amortyzatory za krótkie albo osłony goleni za długie

-miejsce mocowania brzechwy stabilizujacej pod kadłubem do koncówki żarowej dyszy powinno byc tez pomalowane na kolor blachy żarowej.

Ale ogólne wrażenie pozytywne. Sorry za uwagi, ale to skrzywienie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babcia131 wniosła trochę cennej merytoryki, to i ja pewnie mniej błędów przy ołówku w przyszłości popełnię, a to cenne uwagi.

 

Sam model bardzo miodny, cenię sobie i samą maszynę, jeszcze bardziej polskie malowanie i świetne wykonanie - farba moim zdaniem idealnie oddaje rzeczywiste MiGi. Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki babcia131 za merytoryczne uwagi.O o rurce pisałem w warsztacie,Miguś odbył dziewiczy lot na podłogę i pękła niestety nie udało mi się jej równo skleić,mogłem wykonać ją od podstaw ale leń ze mnie osłony chyba w porządku wydaje mi się że to wina zdjęć,są robione lekko z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staję sie rzeczywiscie "marudną babcią" chociaż od urodzenia noszę spodnie, ale jeszcze jedna uwaga ;

-za Mewą nad tymi blaszanymi małymi brzechwami powiny być zaznaczone klapki dodatkowych włotów powietrza. To bardzo ważny i charakterystyczny element 21. Nie moge niestety wstawic w tym momencie żadnego zdjęcia, buszuje na służbowym kompie i to z doskoku. Dla zainteresowanych- na zdjęciach w czasie lotu sa one dobrze widoczne - uchylone , w czasie postoju na ziemi zakryte charakterystycznymi czerwonymi siatkami.

Ale kolor rzeczywiscie oddany dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Honor, jednak zbliżenia lepiej pozwalają ocenić model. Jak na tą skalę to i tak linie podziału wyszły elegancko. Widać że są to linie podziału blach , a nie bruzdy po orce na polu. Naprawdę ładny samolocik, jak trochę odpoczniesz postaraj się poprawic pitotę, szkoda żeby taki drobny element psuł taki przyjemny widok. Nie będę już więcej marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Model prezentuje się naparwdę nieźle ... Choć jak wspominał "babcia131"

brakuje kilku elementów ,a przede wszystkim ładnej wyprofilowanej rurki OCP - z skrzydełkami . Która dla nas Modelarzy i Fanatyków TEJ PIĘKNEJ MASZYNY to podstwa. Ale to tylko nasze takie uwagi

Cieszy nas to ,że ten samolot ma takie powodzenie wsród modelarzy .

Pozdrawiam Serdecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jakbyś mógł to prosiłbym abyś zmienił w modelu jeden element który znajduje się u Ciebie po prawej stronie osłony przedniej goleni podwozia.

Jest to odbiornik temperatury powietrza P-5 i jest dla potrzeb stacji radiolokacyjnej. I powinien się znajdować przy lewej osłonie.

Widzę ,że jest to drugi model z tego typu wadą. Czyżby w instrukcji był błąd? .

Pozdrawiam . I to tylko taka drobnostka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacznę od początku, czyli od jednostki, która błędnie podałeś.

Samolot który prezentujesz nosi godło 34.PLM MW (godła przy numerze) natomiast głowa siouxa na stateczniku to godło 1.eskadry tegoż pułku!

Godłem 1.dlmw (następcy 34.PLM MW) była mewka-> http://air.radom.pl/odznaki/gdynia1.jpg

natomiast godłem eskadry A była głowa Siouxa, ale wpisana w biało-niebieską tarczę (na samolotach malowana bez napisów również na statecznikach pionowych)-> http://air.radom.pl/odznaki/gdynia4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.