Skocz do zawartości

I-16 typ 18 ICM 1:72


black616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przy okazji pozdrawiam kolegów modelarzy !!! Cześć i czołem !!!

 

 

No to n wstępie krótko o sobie jestem wysokim blondynem lubiącym czytać powieści romantyczne ,lubiącym długie spacery po plaży drinki z parasolkom ... TFU !!! WRÓĆ!!!

 

Co ja pisze to nie to forum no nic skoro pierwsza wtopa zaliczona to teraz na poważnie z Modelarstwem mam styczność od + , - 15 lat czyli jakieś 3/4 mojego życia .A zajmuje się na "poważnie" od 12

Nie jestem jakimś orłem ale coś przypominającego samolot zrobić umiem więc chyba mam prawo by tu być. Jeśli za jakiś czas "wyższy byt" uzna że nie to z pokorom przyjmę lincz i notę eksmisyjną z forum.

 

Ale nie uprzedzajmy faktów oto moje ostatnie dzieło wykonane po rocznym urlopie od modelarstwa. Może nie jest idealny ale jest przejawem osobistego protestu przeciwko ciągłości malowania I-16 w barwach Radzieckich zwłaszcza prze-oklepanych Safonowskich.

Aha to co ja odważam się nazywać modelem to jedynie swoboną interpretacja wyglądu pierwowzoru z licznymi mankamentami, to tak na przyszłość żeby było wiadomo że jestem tego świadom.

 

Zapraszam do oglądania

 

P1070530.jpg

P1070510.jpg

P1070514.jpg

P1070525.jpg

P1070526.jpg

P1070528.jpg

P1070559.jpg

P1070560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do koloru to bardzo możliwe że masz rację ale jak już mówiłem model potraktowałem jako testera moich umiejętności i kleiłem go z czystej przyjemności ,a nie dla kolorystycznej poprawności. Budując go chciałem się odprężyć nie zwracałem aż takiej uwagi na kolorystykę.A że golenie i wnęki podwozia były już na szaro to nie chciałem by to się zlewało.Bo to według mnie by brzydko wyglądało.

 

Zapewniam że w kolejnych modelach takich błędów już nie będzie Właśnie planuje dość poważny projekt modelarski w ramach którego będę musiał rozwikłać niezła kolorystyczną zagadkę.Więc będe mógł odpokutować błędy popełnione na szczurze. Co do farb właśnie były rozcięczone (Pactry to były) ale o ludzkości zostały potraktowane starym ale nie dobrym H2O

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To Łotewski znam rozpoznawczy stosowany przed zajęciem tego kraju przez ZSRR. Z Niemiecką swastyką nie-związany wyrażnie pochodzeniem.

 

Swastyka niemiecka wywodziła się od Germanów czyli północnej Europy.

Łotewska to był znak religijny/wojenny plemion Bałtyjskich zamieszkujących tereny Łotwy. Swastyka Germańska pełniła podobną rolę. Biorąc pod uwagę że plemiona Germańskie nie przeszły przez tamte regiony , a trudno by znak zapożyczony stał się znakiem rozpoznawczym narodu/plemienia można uznać że Swastyka Łotewska jest wytworem rdzennym/miejscowym. A jej podobieństwo do germańskiej koleżanki może być podpisane pod teorię "równoległego rozwoju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To Łotewski znam rozpoznawczy stosowany przed zajęciem tego kraju przez ZSRR. Z Niemiecką swastyką nie-związany wyrażnie pochodzeniem.

 

Swastyka niemiecka wywodziła się od Germanów czyli północnej Europy.

Łotewska to był znak religijny/wojenny plemion Bałtyjskich zamieszkujących tereny Łotwy. Swastyka Germańska pełniła podobną rolę. Biorąc pod uwagę że plemiona Germańskie nie przeszły przez tamte regiony , a trudno by znak zapożyczony stał się znakiem rozpoznawczym narodu/plemienia można uznać że Swastyka Łotewska jest wytworem rdzennym/miejscowym. A jej podobieństwo do germańskiej koleżanki może być podpisane pod teorię "równoległego rozwoju".

 

jasne...

Jesteś wielkim pasjonatem przedwojennego lotnictwa łotewskiego.

Komu kit wciskasz? Wybrałeś symbol do złudzenia przypominający faszystowską swastykę. Kierunek ramion, białe, okrągłe tło. Tylko kolor czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak interesuje się rzadko spotykanymi malowaniami samolotów Greckimi,Rumuńskimi,Fińskimi,Holederskimi etc.(wszystko poza ogranymi oznaczeniami jak Niemieckie,Brytyjskie,Amerykańskie,Radzieckie).Nie odpowiadam za dobór oznaczeń przez Łotewskie ministerstwo wojny nie przeczę że jest swastyką bo nią jest ale nie jest swastyką nazistowską.Dobrałem ten avatar bo mi się podobał graficznie ale o gustach się nie dyskutuje

 

Parę Łotewskich maszyn zrobić chciałbym jako modelarz np.Gladiatora Mk.I

 

Stąd moja znajomość symboliki tego znaku.Dodatkowo studiuje historię jednym z moich zainteresowań są dzieje plemion koczowniczych i pół koczowniczych europy wschodniej czyli np. plemion bałtyjskich .

 

Jeśli to kolegi nie przekonuje to proponuje poczytać o historii Fińskiego oznaczenia lotniczego sprzed 1944 roku historia podobna.

 

A jeśli jeszcze ktoś mnie podejrzewa o niezdrowe poglądy rasowe i polityczne i che to ostatecznie sprawdzić czy udowodnić to proponuje skontaktowanie się z użytkownikiem ZIO BY NAIT.

 

To mój kuzyn może potwierdzić wszystko to co powiedziałem.

 

PS.Równie dobrze mógł byś stwierdzić że mój model też nie powinien być tu pokazywany .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo studiuje historię

Więc pewnie zdajesz sobie sprawę, jak kojarzy się ten symbol w Polsce.

Swastyk jest cała masa, wybrałeś taką, która poza barwą nie różni się od niemieckiej.

 

Jakoś Twoje tłumaczenie mnie nie przekonuje.

 

PS.Równie dobrze mógł byś stwierdzić że mój model też nie powinien być tu pokazywany .

 

model to model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie zdajesz sobie sprawę, jak kojarzy się ten symbol w Polsce.

Swastyk jest cała masa, wybrałeś taką, która poza barwą nie różni się od niemieckiej.

 

Jakoś Twoje tłumaczenie mnie nie przekonuje.

 

Tak zdaje sobie sprawę jak jest postrzegana w Polsce. Zdaje sobie też sprawę że na forum modelarskim ludzie znają się na oznaczeniach lotniczych. A nawet jak się nie znają to chętnie się czegoś dowiedzą zwłaszcza jak im się sprawę dokładnie wyjaśni.

 

Na innych forach pomimo że mam w awaratach Swastyki Fińskie i Germańskie to ludzie jedynie pytają mnie o ich pochodzenie a nie zarzucają i robią dwuznaczne uwagi. A jeżeli koledze pomimo moich argumentów wciąż mój avatar przeszkadza to sugeruje po prostu nie oglądanie w przyszłości moich tematów.

 

Proponuję zakończyć tą dyskusje nim się pokłócimy jesteśmy ludźmi dorosłymi .Ponadto takie forum to nie miejsce na tego typu dyskusje.

Zaznaczam że temat ewolucji swastyki w historii społeczeństw ludzkich mogę chętnie kontynuować na PW.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ideałem to on nie jest tak jak z modelarstwem do końca nie jest jak z jazdą na rowerze trochę się zapomina jak się długo na urlopie było następne będą już lepsze .

 

Malowanie istotnie ciekawsze niż wiadomo jakie. Kiedyś zrobię jeszcze typ 24 w zdobycznym malowaniu Rumuńskim no i Hiszpańskim.Chińskiego to tylko Fiata CR.32 zrobię.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach pomimo że mam w awaratach Swastyki Fińskie i Germańskie to ludzie jedynie pytają mnie o ich pochodzenie a nie zarzucają i robią dwuznaczne uwagi

Nie robię dwuznacznych uwag. Napisałem, że Twój awatar ma dwuznaczną wymowę, a w odpowiedzi dostałem krótki wykład z prehistorycznej symboliki solarnej. Cała sytuacja przypomina powszechne znany przypadek ze zdjęciem, na którym kolesie "zamawiają piwo" - tak się tłumaczyli potem. To tyle z mojej strony w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj black616,

jako moderator tego dzialu sugeruje zmiane avatara, podobnie jak zrobili to Lotysze ze swoimi znakami rozpoznawczymi. Twoj znaczek wzbudza kontrowersje, a chyba nie o takie emocje chodzi na forum modelarskim?

 

Temat znaczka uwazam za zakonczony. Kazdy kolejny wpis OT bedzie moderowany.

 

Pozdr.

Pawel

 

Edit...

Członkowi forum modelwork o nicku black616 za lekceważenie próśb administracji zostaje zablokowany swobodny dostęp do forum na okres 7 dni.

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.