Skocz do zawartości

Su-27 1/72 Hasegawa


GrzechuG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym wam pokazać właśnie ukończonego Su-27 z wyprasek Hasegawy w skali 1/72. Kalki firmy Begemot.

Może kolory kamo nie są zbyt dobrze dobrane ale ich dobranie do Su-27 to już jest spore wyzwanie .

 

P1050636.jpg

P1050637.jpg

P1050638.jpg

P1050639.jpg

P1050640.jpg

P1050641.jpg

P1050642.jpg

P1050643.jpg

P1050645.jpg

 

Na życzenie wstawię więcej zdjęć w późniejszym terminie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego że światło i tło pozostawiają wiele do życzenia to i tak przyznam że fajnie wyszedł Czysty, bez ekstrawagancji. Aczkolwiek mógłbyś się pokusić o minimalny brudzing, nadałoby to nieco więcej "plastycności". Ogólnie podoba mnie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. A jak same kalki, mam kilka arkuszy i się trochę ich boję, głównie przez ten żółtawy podkład - Twoje też takie były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. A jak same kalki, mam kilka arkuszy i się trochę ich boję, głównie przez ten żółtawy podkład - Twoje też takie były?

Moje też lekko pożółkłe i też miałem pewne obawy ale siadły ładnie i czysto (nie wiem jak by wyglądały na ciemniejszym tle). Fajnie też się zachowują po potraktowaniu je płynem do kalek Humbrola.

Aczkolwiek mógłbyś się pokusić o minimalny brudzing, nadałoby to nieco więcej "plastycności".

Lekko przybrudzony to on jest ale jak wspomniałeś światło nie najlepsze więc tego zbyt dobrze nie widać.

Pod koniec tygodnia wrzucę lepsze zdjęcia.

 

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym malowałeś ??

Aerografem. Farby to emalie MM ale numerów teraz nie podam. W domu będę koło soboty to napiszę co to za kolorki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czysto i zgrabnie wykonany Su. Jeden z ładniejszych jakie widziałem w tej skali, chociaż ww tym świetle wygląda nieco zbyt połyskliwie.

Może i przydałyby mu się bardziej wyraziste ślady eksploatacji, ale to już kwestia gustu.

 

Jak dla mnie prezentuje się całkiem do rzeczy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, model pięknie wykonany, bardzo podobają mi się te kalkomanie!

 

A czy dziob prawidłowy bo tu jakieś z tym zamieszanie jest .

 

w zestawie Has lekko skopany jest dziób i niestety dość tył, chodzi o układ stateczniki pionowe a silniki a "żądło" między silnikami... najbliżej oryginałowi jest Airfix, ale też poprzez jakość wykonania wymaga najwięcej roboty żeby dobrze to wyglądało...

generalnie tu jest to dobrze pokazane :

http://www.flankers-site.co.uk/su27surv.htm (ktoś kiedyś chyba wrzucał już ten link na forum...)

ale nie bądźmy purystami, model prima sort !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem namolny, ale interesuje mnie czy sam układ plam (i nie tylko,generalnie malowanie) to wzięte z dokumentacji,jakichś zdjęć czy czegoś innego. Tak pytam, bo sam mam w planach Su i przyglądam się różnym pracom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za miłe komentarze. Nie spodziewałem się tego.

Może jestem namolny, ale interesuje mnie czy sam układ plam (i nie tylko,generalnie malowanie) to wzięte z dokumentacji,jakichś zdjęć czy czegoś innego. Tak pytam, bo sam mam w planach Su i przyglądam się różnym pracom.

Pozdrawiam

Już odpowiadam.

Góra samolotu jest mocno zbliżona do oryginału (prawie taka sama).

Niestety spód płatowca skopałem. Powinny być tam nieliczne małe plamy ciemnoniebieskie. Po prostu sobie o nich zapomniałem

W innych "Suczkach" ich nie ma i pewnie dlatego nikt z Was na to nie zwrócił uwagi.

Co do dokumentacji to przed zaczęciem modelu zbieram wszelkie możliwe informację na temat danego egzemplarza (zdjęcia, rysunki itp.). Jeżeli chcesz zrobić "Suczkę" to musisz pamiętać że nie ma u nich powtarzalnego malowania - schematu; każda jest inna (jak polskie MiG-i 29

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma u nich powtarzalnego malowania - schematu

No tak, zdaję sobie sprawę.

Może kolory kamo nie są zbyt dobrze dobrane ale ich dobranie do Su-27 to już jest spore wyzwanie .

 

Tak się zastanawiam czy nie warto zakupić Model Master'ów z serii Authentic. Są tam farby, które są specjalnie stworzone do wykonania tego kamo. Nie jestem jednak całkiem przekonany czy rzeczywiście oddają one barwy jakie można spotkać na Su. Gdzieś czytałem, że można też znaleźć całkiem trafne farby z oferty Gunze. Faktycznie z tymi farbami to można dostać bólu głowy.

 

Jescze raz gratuluję modelu i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim flankerze kolor bazowy i plamy jasnoniebieskie są to właśnie MM Flanker Authentic (bodajże 2130 i 2131) a szary jest to MM "aircraft gray" ale numeru teraz nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.