Skocz do zawartości

Boeing 737 - 800 1/144


pioter1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam Mój pierwszy model po około 13 letniej przerwie jest to Boeing 737 - 800 w malowaniu Sobelair ,pierwszy z małej seri pasażerów. Kadłub malowałem białym sprayem reszte elementów farbami Humbrol pedzlem. Zdjęcia są jakie są [telefon]. Myśle że jak na pierwszy raz po tak długiej przerwie nie jest tak zle . Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC04142.JPG

DSC04143.JPG

DSC04149.JPG

123.JPG

DSC04152.JPG

DSC04153.JPG

DSC04154.JPG

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, mnie ostatnio także coraz bardziej kusi powrót do początków (wychowałem się na pasażerach rodem z DDR).

 

Drobne uwagi do modelu - sloty wyglądają na nierówno pomalowane i chyba za bardzo się kolega pospieszył z malowaniem dziobu od prawej strony - taki "celulit" się tam zrobił. Gratuluje udanego powrotu do modelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, chociaż sam mam rozdłubane Airbus A-310 i Boeing 737 to muszę się czepić tego co najbardziej razi, a mianowicie wingletów. Wydaje mi się że nie mają one prawidłowego kształtu, lecz nie wykluczam że mogę być w błędzie... Jeśli nie mam racji, to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Tutaj Revell się nie popisał. Winglety są o połowę za szerokie i trochę za niskie. Do tego te kolory. Ten niebieski powinien byś taki jak napis "sobel air".

Tutaj dokładnie ten egzemplarz

http://www.airliners.net/photo/Sobelair/Boeing-737-86Q/0365860/M/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie mają one prawidłowego kształtu, lecz nie wykluczam że mogę być w błędzie... Jeśli nie mam racji, to bardzo przepraszam.

Masz rację. Revell spaprał robotę, ale było już o tym wspominane na forum, więc nic nowego . Nawet pokazywane jest jak je przerobić by miały poprawny wygląd.

Ja osobiście klecąc 738 KLM nie przerabiałem wingletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ten kolor to niewypał powinien być ciemniejszy .Nauczka nie wierzyć do końca instrukcji malowania tylko wzorować sie na orginałach .

W instrukcji jest farbka nr 51 "ultramarine" która pasowałaby idealnie.

 

Ogólnie model prezentuje się dostojnie. Coś niepokojącego dzieje się z farbą pod owiewką pilotów.

 

Sam jestem w trakcie malowania benka z tego samego pudła ale w malowaniu air berlin, nie wiem dlaczego nikt jeszcze go nie wykonał w tej wersji, wszyscy wybierają sobelair'a.

Patrząc na twój model martwi mnie najbardziej zadarcie silników do góry, już ktoś kiedyś wstawiał tutaj 738 od revell'a z tym samym problemem, u mnie jest to samo, sprawdziłem przymierzając na sucho silniki do skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w trakcie malowania benka z tego samego pudła ale w malowaniu air berlin, nie wiem dlaczego nikt jeszcze go nie wykonał w tej wersji, wszyscy wybierają sobelair'a.

Bo jest łatwiejszy (wiem bo sam też zrobiłem sobelair'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dodatek AirBerlin jest brzydki

EEEEE tam Ładniejszy niż ten sobolewski ;)

A w tym modelu, choć nie jest zły, strasznie mię prawa strona dziobu razi... chyba bardziej niż opłakiwane już nie po raz pierwszy winglety . Niemniej fajnie, że kolejny cywil się pojawił na forum

mnie ostatnio także coraz bardziej kusi powrót do początków (wychowałem się na pasażerach rodem z DDR).

Jakbym siebie słyszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.