Skocz do zawartości

Focke Wulf Flitzer 1:72 Revell


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończyłem kilka miesięcy temu (warsztat: viewtopic.php?t=20594&highlight= ), ale że to czasu na nic nie mam, to i galeria dopiero teraz.

Flitzer składał się bardzo przyjemnie. Jedyna niedoskonałość spasowania to dysza silnika. Ciut za gruba, przez co kadłub nie schodził się w tylnej części. Naprawa tego błędu była bardzo prosta - opiłowałem dyszę i wszystko gra.

Troszkę problemu przysporzyło mi też złożenie podwozia głównego, ale tutaj winna była błędna instrukcja. Rysunki podwozia znalezione w necie wyjaśniły sprawę.

Popełniłem jednego, większego babola: płaty przykleiłem z zerowym wzniosem, a drewniana makieta tego samolotu miała wznios dodatni. W gruncie rzeczy jednak nie wiadomo jak potoczyły by się losy konstrukcji. Kolejna wersja mogła mieć inny wznios. Zostawiłem więc skrzydła w spokoju.

Model malowałem pactrami i gunze c. Działania prowadziłem nocami, więc zapach rozcieńczalnika gunze nie sprowadzał mi na głowę niezadowolonych domowników:)

Zapraszam do obejrzenia mojego dzieła:

 

DSCN2940.jpg

DSCN2942.jpg

DSCN2958.jpg

DSCN2921.jpg

DSCN2939.jpg

DSCN2951.jpg

DSCN2949.jpg

DSCN2934.jpg

DSCN2932.jpg

DSCN2972.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo przyjemny model wyszedł ! gratuluje dobrze pomalowany, kalki pięknie siadły, podwozie b. przyjemnie wykończone, jedyny szkopuł to te raczej niczym nie uzasadnione nadmierne okopcenia za slotami (a cała maszyna czysta, słusznie zresztą) ale jak pisałeś że się uczysz/ćwiczysz to jasna sprawa generalnie fajnie że po dość długim warsztacie ukończyłeś projekt i nie zapomniałeś go nam pokazać

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie prezentująca się maszynka

 

Nie lubię przepadam za niemieckimi maszynami, ale ta jest ciekawa i oryginalna.Wykonanie również całkiem do rzeczy. Jedyne rzeczy, których bym się uczepił to brak washa i oszklenie, któremu mogłeś zafundować kąpiel w Sidoluxie.

 

Poza tymi dwiema sprawami, jest ok

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.