Skocz do zawartości

Lysander Mk IIIA Eduard 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało sie ...kolejna 'skorupka uwieczniona w fotografii

Mimo padajacego śniegu i zimna :( zrobilem parę ujeć modelu w plenerze ,czyli balkon + iglak )

No ale do rzeczy .Model jak już wiadomo z warsztatu to Eduard profipack 1:48

Lysander Mk.III A w oznaczeniu polskiego dywizjonu309 "ZiemiCzerwieńskiej"lotnisko Dunino 1942-1943

Model prosto z pudla ,malowanie gunze kl.C i caly z tym zwiazany proces tzn farba nablysk ,kalki, znowu nablysk potem traktowanie modelu olejnymi farbami i na końcu werniks akryl MM

,dokladniej nie pisze bo mi sie nie chce:)

kalki z pudla ,

PC100381.jpg

PC100380.jpg

PC100379.jpg

PC100378.jpg

PC100377.jpg

PC100376.jpg

PC100375.jpg

PC100374.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wiem za co się zabrać w następnej kolejności a zdjęcia wyszły super!

Nie widzę przeciwskazań .A jeżeli moge coś doradzic to warto kupic blaszki Parta do tego modelu ( sa dwie :jedna z osłoną kabiny a druga ze wszystkimi innymi drobiazgami)

Mam jeszcze jeden modelik i wlasnie jego mam zamiar zrobic z tymi wszystkimi blaszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden modelik i wlasnie jego mam zamiar zrobic z tymi wszystkimi blaszkami

 

Jak zrobisz go, a na pewno zrobisz na takim poziomie, to rób.

Piękny śmiglak, a kolektor wydechu przykuł moją uwagę swoim naturalnym zużyciem. Czy aby na pewno jest z plastiku?

 

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden modelik i wlasnie jego mam zamiar zrobic z tymi wszystkimi blaszkami

 

Jak zrobisz go, a na pewno zrobisz na takim poziomie, to rób.

Piękny śmiglak, a kolektor wydechu przykuł moją uwagę swoim naturalnym zużyciem. Czy aby na pewno jest z plastiku?

 

Pozdro Jarek

Na pewno, Przegladając wiele zdjęć kolorowych na ktorych widac dobrze kolektor ,doszlem do wniosku że byl on wykonany z jakiegoś kolorowego stopu.(na pewno nie ze byle jakiego metalu) natomiast elementy z przodu i z tylu kolektora są z innego metalu co tez pokazalem Z zwiazku z tym jego sposob wypalenia w trakcie uzywania jest troche inny. Błąd to malowanie go rdzawym kolorem.

Ja osobiście potraktowalem go w pierwszej kolejności Humbrollem Antiq Bronze.potem natrysk lekki gun metal i bronz .A na koniec smokie.

Moza jeszcze potraktowac kolorem zbliżonym do patyny(refleksy zielonkawy) co uwydatnilo by przepalony metal kolorowy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wiem za co się zabrać w następnej kolejności a zdjęcia wyszły super!

Nie widzę przeciwskazań .A jeżeli moge coś doradzic to warto kupic blaszki Parta do tego modelu ( sa dwie :jedna z osłoną kabiny a druga ze wszystkimi innymi drobiazgami)

Mam jeszcze jeden modelik i wlasnie jego mam zamiar zrobic z tymi wszystkimi blaszkami

 

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.