Skocz do zawartości

A-37A Dragonfly - Revel skala 1:48


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak zapowiadałem umieszczam pierwszą po dłuższej przerwie galerię. Wiele braków i niedociągnięć można wytknąć temu modelowi na co liczę bo to pomoże mi podnieść kwalifikacje. Nie piszcie o szybce bo wiem że jest tragedia (chyba że ktoś mi podpowie jak usunąć lakier z niej).

Model malowany aerografem. Użyłem do niego farb Vallejo Air. Lekki wash. Zabrudzenia wykonane głównie suchym pędzlem. Obicia zrobiłem kawałeczkiem gąbki (robiłem je pierwszy raz więc średnio mi wyszły).

Ogólnie model skleja się całkiem przyjemnie nie ma jakichś większych problemów. Mało nadlewek, śladów po wypychaczach czy przesunięć formy.

Oto galeria. Oglądajcie i oceniajcie.

 

100_3392.JPG

100_3393.JPG

100_3396.JPG

100_3397.JPG

100_3399.JPG

100_3400.JPG

100_3405.JPG

100_3407.JPG

100_3408.JPG

100_3409.JPG

100_3410.JPG

100_3411.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród wszelakich Migów Messerów Fok itp na forum bardzo ciekawa egzotyczna maszyna. Co pozwolę sobie wyknąc to brak uzbrojenia, troche łyso wyglądają ouuste pylony,obicia może lepiej by wyglądały gdybyś zastosował srebrny jako pokład zamaskował obicia maskolem a później nałożył, kolor jako bazowy. Ogólnie w 6cio stopniowej skali 4. 2 za pomysł 2 za wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak... co do tej szybki... zmienić oznakowanie na wietnamskie, dodać podwieszenia i jeszcze troche poobijać - i bedzie prawie jak z muzeum w Krk

http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6996921&nseq=0

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie o szybce bo wiem że jest tragedia (chyba że ktoś mi podpowie jak usunąć lakier z niej).

Ty ale szybka jest tragedia .Na bardziej poważnie nie wiem na co ją przykleiłeś ale łoderwij ją chopok i przepoleruj pastą polerską to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzbrojenia to raczej już go nie będzie bo podoba mi się tak jak jest. Obicia tak jak mówiłem robiłem pierwszy raz dlatego wyszły jak wyszły ale następnym razem spróbuję zrobić tak jak mówi Moses. Pomalowanie szybki sido da jedynie tyle ze będzie lekko się błyszczała a nie o to chodzi.

Odrywał szybki nie będę ale pasta polerska to dobry pomysł. Musi być jakaś konkretna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo mnie ucieszyło pojawienie Dragonfly'a na forum, gdyż rzadko się je widuje. Twój model ma wady, nawet dość sporo. Oprócz wspomnianego oszklenia, które wygląda jakby było zamontowane na maszynie do nauki ślepego latania najistotniejsze mankamenty to:

 

1. Obicia lakieru, które przybrały postać plamek,kropek i placków. Nie wygląda to zbyt apetycznie...

 

2. Okopcenia - Niektóre z nich znalazły się w przypadkowych miejscach, co uczyniło samolot mało estetycznym w odbiorze;

 

3. Puste pylony - Brak podwieszeń trochę razi. Z podwieszeniami samolot wyglądałby o wiele ciekawiej;

 

Ogólnie widać, że ślady eksploatacji potraktowałeś nieco po macoszemu jak typową "zabawę w brudzenie". W następnym projekcie postaraj się wyszukać przynajmniej kilka zdjęć prezentujących daną maszynę. Na ich podstawie będziesz w stanie należycie wykonać ślady eksploatacji.

 

Żeby nie było, że model ma same wady. Nic bardziej mylnego. Na zbliżeniach zdjęć widać, że malowanie wygląda dość schludnie, a powierzchnia jest w miarę gładka. Kalkomanie również zostały całkiem nieźle położone.

 

Konkludując, jeszcze sporo pracy przed Tobą, ale jest nieźle. Mam nadzieję, że Twój kolejny projekt będzie równie oryginalny jak ten

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kornik za słowa krytyki i wskazówki jak poprawić swoje zdolności. Dużo mi to pomoże przy kolejnych modelach.

 

Co do zdjęć to ogólnie ciężko o dobre zdjęcia tej maszyny a te z muzeum lotnictwa niezbyt się nadają bo wygląda tam jak po spotkaniu z młotkowcami:D

 

Następne projekty które są w realizacji niestety nie będą tak oryginalne.

 

Z każdym kolejnym modelem staram się poprawiać błędy wytknięte mi w poprzednich konstrukcjach więc chyba będzie lepiej niż teraz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.