Skocz do zawartości

Junkers Ju 87 Stuka 1/48 Hasegawa


Xaero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce wam przedstawić jeden z moich modeli. Jest to Junkers Ju 87 Stuka w skali 1/48 firmy Hasegawa . Dodatkowo w modelu są dwa zestawy żywiczne firmy Verlinden. Model został pomalowany farbami firmy Model Master. Podstawka wykonana od podstaw.Miłego oglądania

 

P1160162.JPG

P1160163.JPG

P1160167.JPG

P1160168.JPG

P1160169.JPG

P1160172.JPG

P1160173.JPG

P1160174.JPG

P1160176.JPG

P1160178.JPG

P1160185.JPG

P1160187.JPG

P1160188.JPG

P1160189.JPG

P1160190.JPG

P1160192.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ładnie i czysto sklejony, fajny pomysł na podstawkę, moje uznanie ale....

Stojący w szczerym polu zdecydowanie za czysty, stojący relaksacyjnie pilot kompletnie tu nie pasuje - jacys polowi mechanicy ok.

Przy tak roznagliżowanym modelu wózek i "bombka" na nim kompletnie też tu nie pasuje, ja bym w takim sąsiedztwie nie rozbierał samolotu . Moim subiektywnym odczuciem przerost formy nad treścia - za dużo tego. Mam nadzieje że nie uraziłem. Podsumowując model cacy tylko okolica trochę zbyt bogata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, naprawdę fajnie zrobiony model. Trochę za czysty jak na mój gust tym bardziej że stoi w szczerym polu ale jest OK.

 

Ju 87 były używane na terenach europy a nie na pacyfiku . Samolot latając nad słonymi wodami zaczynał szybciej się zużywać , a nad europom nie był narażony na takie warunki i pozostawał wręcz nienaruszony . Sam osobiście nie lubię ubrudzonych modeli toleruje okopcenia i drobne odpryski , a nie że od razu był pokryty nie wiadomo czym . Chcę też zaznaczyć że scenka przedstawia lotnisko polowe .

 

Po pierwsze ładnie i czysto sklejony, fajny pomysł na podstawkę, moje uznanie ale....

Stojący w szczerym polu zdecydowanie za czysty, stojący relaksacyjnie pilot kompletnie tu nie pasuje - jacys polowi mechanicy ok.

Przy tak roznagliżowanym modelu wózek i "bombka" na nim kompletnie też tu nie pasuje, ja bym w takim sąsiedztwie nie rozbierał samolotu Smile . Moim subiektywnym odczuciem przerost formy nad treścia - za dużo tego. Mam nadzieje że nie uraziłem. Podsumowując model cacy tylko okolica trochę zbyt bogata.

 

Co do ubrudzenia to co wyżej. Każdy modelarz ma swoją ,,wizję,, ta akurat przedstawia samolot niedawno po przylocie. Gdzie został on rozebrany do ogólnego przeglądu , a bomba została zdjęta po przylocie samolotu w celach bezpieczeństwa . Pilot stojący koło samolotu czeka na samochód w celu udania się na odpoczynek .

 

Model bardzo ładny. Podoba mi się tym bardziej że właśnie niezbyt lubię te ubrudzone. Ale szczerze mówiąc trochę dziwi mnie to że stoi na deskach. Skąd w szczerym polu miały by być tak równo ułożone deski?

 

Scenka przedstawia lotnisko polowe które musiało być w jakiś sposób przygotowane do spełnienia funkcji warsztatu polowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.