Skocz do zawartości

B-25j Mitchell - 1/72 Hasegawa


micha

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza galeria. Chciałbym przedstawić mój ulubiony samolot z II wojny światowej B-25J mitchell solid nose. Jest to malowanie 38 grupy bombowej z 405 squad'u, stacjonującego na Pacyifku.

 

Jest to mój drugi model. W sumie uczyłem się na nim wszystkich technik modelarskich jakie tu zastosowałem. Błędów niestety nie uniknąłem. Do ideału mu sporo brakuje, jednak jestem z niego zadowolony.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

PICT0121.JPG

PICT0131.JPG

PICT0122.JPG

PICT0103.JPG

PICT0127.JPG

PICT0129.JPG

PICT0132.JPG

PICT0128.JPG

PICT0135.JPG

PICT0105.JPG

PICT0133.JPG

Dla zainteresowanych link doi warsztatu

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=25308&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na podstawie tych zdjęć nie wiele można powiedzieć o malowaniu. Czy robiłeś je z lampą błyskową? Może warto wyjść z nim na dwór. Bardzo podoba mi się malowanie ram oszklenia. W drugim modelu to nie lada osiągnięcie. Podobnie jak okopcenia aerografem. Gdybyś dał zdjęcia w naturalnym świetle możnaby ocenić sposób zastosowania tych wszystkich nowych technik o których wspominasz. Na razie nie wiele widać. Ale na pewno nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo widocznych (i nieco mniej widocznych) błędów, jestem bardzo zadowolony i muszę Cię pochwalić za tego Mitcha, bo wybierając ten model na swój drugi projekt zaimponowałeś mi i naprawdę pokazałeś, że ciągnie Cię do sklejania

 

Twój model jak sam zauważyłeś nie pozbawiony jest niedoskonałości. Główne, na które należy zwrócić uwagę to:

 

1. Kalkomanie - Po części jesteś rozgrzeszony, gdyż smok na przykład nie jest najbardziej przyjaznym do nałożenia nose-artem. Jestem pewien, że następnym razem pójdzie Ci o wiele lepiej.

 

2. Nie do końca dobrze roztarty wash, który jest zapewne efektem niewystarczającego nabłyszczenia powierzchni. Taki wash zamiast spełniać rolę techniki wzmacniającej trójwymiarowość, stał się zwyczajnym brudzeniem, które przyciemniło powierzchnię i pokryło część Twojej pracy związanej z przebarwieniami.

 

3. Zdjęcia - Tutaj niestety nie można powiedzieć wiele dobrego, gdyż takie fotografie jakie nam pokazałeś nie dają nam możliwości dokładnej oceny i nawet porządnego obejrzenia (a jest co oglądać) Twojego modelu. Musisz nad tym stanowczo popracować

 

To co mi się bardzo w Twoim modelu podoba to:

 

1. Wybór modelu. Mitchell to jeden z moich najbardziej bliskich sercu samolotów

 

2. Podejście do tematu

 

3. Schludność sklejenia

 

4. Gładka powierzchnia lakiernicza

 

5. Elegancko wymalowane oszklenie

 

Dodatkowym wielgachnym atutem Twojego warsztatu jest to, że pytasz, chcesz się uczyć i korzystasz z rad. Tutaj należy Ci się specjalna pochwała.

 

Jest nieźle z nakierowaniem na dobrze, a wydaje mi się, że po kolejnych kilku projektach będzie naprawdę super !

 

Oby tak dalej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Tak, 3x Tak; model, malowanie, drobnica.

Szczególną uwagę zwrócilem na wszelkiego rodzaju anteny uchwyty siłowniki, oraz na malowanie ram przeszkleń. Bardzo fajny model

 

Przykurz oponki, teraz wygląda jakby wyjechał od wulkanizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak pochlebne opinie...chyba wpadne w samo zachwyt tak na poważnie to miło sie czyta pozytywne opine wystawiane przez uzytkowników tego zacnego forum. Zdaje sobię sprawę że wiele można zrobić lepiej i oczywiście w miarę kolejnych modelów będę dążył do doskonałości

 

kolega kornik jak zwykle wyczerpująco podszedł do tematu....następnym razem będzie lepiej, obiecuję

 

co do zdjęć no cóż...poczęści jest to wina wysłużonej już cyfrówki, a poczęści mojej (brak smykałki)...przy okazji następnego modelu pożycze lepszy aparat...powinno być lepiej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.