Skocz do zawartości

Ła-7 Eduard 1-72


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim okresie modelarskiego nieróbstwa.Być może niektórzy użytkownicy MW mnie pamiętają ;)

Model tak jak w temacie Ła-7 z "edka". Jest pare rzeczy, które mogły wyglądać lepiej i można byłoby je zrobić inaczej. Od razu w oczy rzuca się oszklenie - lekko odstaje to wina zestawu owiewka jest trochę za wąska.

 

DSCN4927.jpg

DSCN4928.jpg

DSCN4941.jpg

DSCN4942.jpg

DSCN4944.jpg

DSCN4945.jpg

DSCN4946.jpg

DSCN4947.jpg

DSCN4948.jpg

DSCN4949.jpg

DSCN4950.jpg

DSCN4951.jpg

DSCN4952.jpg

DSCN4953.jpg

DSCN4954.jpg

DSCN4955.jpg

DSCN4956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Moją opinię już znasz. Cieszę się, że znowu wziąłeś się za modele. Widać, że Ci tego brakowało.

 

Ła wyszło fajnie, ale szkoda, że jednak nie poprawiłeś łopat śmigła tak jak radziłem. Nadal są krzywo Popraw to, a będzie naprawdę super!

 

Czekam na kolejne!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Moją opinię już znasz. Cieszę się, że znowu wziąłeś się za modele. Widać, że Ci tego brakowało.

 

Ła wyszło fajnie, ale szkoda, że jednak nie poprawiłeś łopat śmigła tak jak radziłem. Nadal są krzywo Popraw to, a będzie naprawdę super!

 

Czekam na kolejne!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dziękuję za opinię. Łopaty do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ławeczka.

oczy rzuca się oszklenie - lekko odstaje to wina zestawu owiewka jest trochę za wąska.

 

 

...może się przyda na przyszłość. Ja zawsze wstępnie pasuję oszklenie na kadłubie sklejonym na taśmę, wtedy można podjąć jakiś program naprawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt antenowy też się pochyla nie w tą stronę.

 

Sporo tych "głupich" błędów, ale ogólnie modelik przyjemny. Dziwnie wyglądają białe napisy na lotkach, jakos nie kojarzę ich na samoltach sowieckich... No i takie anonimowe, jednolite malowanie! Na Ławoczkinach latało wielu asów i można się było pokusić o maszyne z "historią"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo ładny model.

Będę wdzięczny za tip jak zrobiłeś smugi dymu z silnika i linie podziału - jakimi farbami ?

 

Pzdr

 

Linie podziału zapuściłem czarną farbą olejną ( do kupienia w sklepie dla plastyków) rozcieńczoną terpentyną, a okopcenia to czarna i ciemnobrązowa sucha pastela ( też dostępna w sklepie dla plastyków). Suche pastele nanosiłem ściętym(na kształt szczotki) płaskim pędzlem.

 

Witam popraw osłony goleni podwozia są wklejone odwrotnie

 

Poprawione :

DSCN4958.jpg

 

Maszt antenowy też się pochyla nie w tą stronę.

 

Sporo tych "głupich" błędów, ale ogólnie modelik przyjemny. Dziwnie wyglądają białe napisy na lotkach, jakos nie kojarzę ich na samoltach sowieckich... No i takie anonimowe, jednolite malowanie! Na Ławoczkinach latało wielu asów i można się było pokusić o maszyne z "historią"!

 

Masztem jeszcze się zajmę w weekend jak będzie więcej czasu. Co do malowania to wybrałem jednolite bo takie mi się podobało. Jest to malowanie powojenne z 1946 r. Nie chciałem wykonywać malowania, któregoś z asów, gdyż są moim zdaniem oklepane.

 

 

Wygiąłem też łopaty śmigła do przodu:

DSCN4961.jpg

 

Ładna ławeczka.
oczy rzuca się oszklenie - lekko odstaje to wina zestawu owiewka jest trochę za wąska.

 

 

...może się przyda na przyszłość. Ja zawsze wstępnie pasuję oszklenie na kadłubie sklejonym na taśmę, wtedy można podjąć jakiś program naprawczy.

 

Nauczka na przyszłość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zbudowania przyjemnego w odbiorze modelu.Jeżeli jeszcze będziesz bawił się w poprawki ,to może przerysuj ołówkiem linie klap w okolicy chłodnicy,bo troszkę tam znikają.I jeszcze jedno,może warto zastanowić się nad rozcięciem wiatrochronu i pozostawieniem kabiny otwartej , zniknie ta brzydka szpara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.