Skocz do zawartości

Mirage 2000N Heller 1/72


slusar

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o maszynie:

Zapewne większości osób zaglądających na to forum nie trzeba wyjaśniać, czym jest samolot Mirage 2000.

Dorzucę więc tylko kilka słów na temat prezentowanego egzemplarza. Końcówka N w nazwie samolotu oznacza wersję przeznaczoną do przenoszenia broni jądrowej, czyli francuskiego pocisku ASMP z głowicą atomową. Od pozostałych wersji maszynę odróżnia radar Antilope V służący do określania odległości od celu i śledzenia rzeźby terenu (jest to możliwe nawet przy prędkości 1100km/h na wysokości 90m). Podobnie jak wersja D samolot nie posiada działka. Przedstawiam maszyne w konfiguracji z pociskiem ASMP, dodatkowymi zbiornikami paliwa oraz rakietami R550 Magic.

 

Model:

Jest to moja pierwsza "rura", model zbudowany jakiś czas temu, więc zdążył się już trochę zakurzyć. Zestaw produkcji firmy Heller, który dostałem od mojej ukochanej na walentynki. Wymagał użycia sporej ilości szpachli. Malowany pędzlem farbami Tamiya. Ogólnie budowało się go całkiem przyjemnie. Jestem z niego zadowolony, choć z Waszej strony spodziewam się wielu uwag. Życzę miłego oglądania i czekam na pomocne komentarze.

 

P2120473.jpg

 

P2120476-1.jpg

 

P2120474.jpg

 

P2120482.jpg

 

P2120471-Kopia.jpg

 

P2120480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj slusar. Spojrzałem kilka razy na galerię Twego Mirage'a. Generalnie mam mieszane odczucia. Aby realnie ocenić wartość przedstawionej pracy, napisz proszę, czy dopiero zaczynasz przygodę z modelarstwem, czy też jest to już praca wynikająca z pewnego doświadczenia. Bez wątpienia widać zaangażowanie - choćby w staraniach o wnętrze modelu, ale też sporo braków warsztatowych. Ogólnie powiem, że jesli dopiero startujesz, to jest potencjał na przyszłość, ale i konieczność rozwijania umiejętności.

Mam też nadzieję, że wypowiedzą się inni koledzy

Poza tym plus za odwagę - je chyba nie ośmieliłbym się zamieścić galerii w tym samym dniu, co kolega GEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mikolaj75! Za modelarstwo wziąłem się niecałe dwa lata temu ale nie mam zbyt wiele czasu na to hobby z powodu studiów. Był to mój czwarty ukończony model i zarazem pierwszy myśliwiec. Chciałem na nim po raz pierwszy poprawić linie podziału blach ale niestety z powodu problemów z malowaniem nie wyszło (w pierwszej wersji użyłem Humbroli, później już tylko poprawiałem...). Dzięki za uwagi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest dobrze, jak na początek. Pędzlowanie w normie. Jakość zdjęć i wybór tła, raczej mnie nie przekonują.

A co z tymi trzema poprzednikami? Co to było? Bombowce a la B-52, czy jakieś czołgi?

Ciekawe jak długo wytrzymasz przy "rurach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze produkcje były to śmigłowce, dwa z nich można obejrzeć w galeriach. Po Mirage'u ukleiłem jeszcze F-16C. Generalnie interesuje mnie lotnictwo po WWII (nie tylko jako temat modelarski), więc na pewno ulepię jeszcze nie jedną "rurę". Ciągle chodzi mi po głowie Mig-25 z numerem bocznym 31, czyli maszyna uprowadzona ze Związku Radzieckiego przez Wiktora Bielenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.