Skocz do zawartości

MS 406 C1 (NOVO/FROG 1/72)


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czasu na ulubioną zabawę mam ostatnio zdecydowanie za mało, niemniej jednak powolutku coś staram się sklejać. Ostatnio na warsztat trafił francuz. Przedstawiam galerię bohatera moich ostatnich modelarskich zmagań tj. M.S.406 C1. Zalegał sobie długo w szufladzie od ładnych paru lat ten marnie wykonany pod względem merytorycznym produkt oferowany Novo/Frog. Na pewno produkt Hasegawy jest bez porównania lepszy i skleja się prawie sam, ale jest to dla mnie wciąż model treningowy, który pewnie ma wiele niedociągnięć.

 

Wykorzystałem istniejące na rynku elementy waloryzujące

- blaszka EDUARD SS143,

- kalki Techmod 72137,

- kabinę vaku PAVLA C72045

- koła Airesa 7212

- wnęki podwozia Quickboost QB 72 197

 

Lista prac wykonanych podczas budowy modelu jest baaaaaaaardzo długa,bo model wymiarowo bardzo odbiega od oryginału. Jedynym poprawnym elementem jest sama bryła kadłuba, która wymagała tylko niewielkiej korekty. Zresztą kto miał do czynienia z tym tworem to wie o czym mówię.

Malowanie w barwach 1 eskadry GC 1/145 z maja 1940 roku, na którym latał por.Cz. Główczyński z jednym pewnym zestrzeleniem. Dobrane kolory z palety humbrola to: powierzcnie górne kaki - 155,vert fonce – 116,gris bleu fonce – 144 oraz powierzchnia dolna gris bleu clair – 65. Kalkomanie bardzo delikatne i niestety trójkolorowe barwy statecznika pionowego pomalowane aero. Jak wyszło ? Oceńcie sami. Zapraszam do oglądania i komentowania:

DSC02833.JPG

DSC02823.JPG

DSC02824.JPG

DSC02825.JPG

DSC02826.JPG

DSC02827.JPG

DSC02828.JPG

DSC02829.JPG

DSC02830.JPG

DSC02831.JPG

DSC02832.JPG

DSC02834.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczarowałeś z tego dobrze mi znanego zestawu piękny model i za to należą się słowa uznania, ale przy takim wkładzie zestawów dodatkowych osobiście wziąłbym na warsztat Hasegawę. Bardzo lubię tak robione modele, ale nawet doskonalenie warsztatu, w tym konkretnym przypadku, nie przekonuje mnie do zabrania się za ten makabrycznie słaby zestaw. Tak, czy owak, zaskoczyłeś mnie dwukrotnie; zrobiłeś piękny model ze słabego zestawu, nie postawiłeś kropki nad "i" wykorzystując właśnie ten zestaw MS406.

Gratuluję, jestem pod wrażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, pięknie... Podziwiam, bo wiem ile to pracy doprowadzić ten zestaw do takiegu wyglądu! To najgorszy zestaw MS-406 "ever"!!! Pomijając Hasegawę to już Heller byłby zdecydowanie lepszy, poza tym jest dostępny Hobbyboss. Jak się pakuje "tonę" dodatków i własnej roboty, to naprawdę warto zadbać o odpowiednią "podstawę", nawet jeśli to trening.

 

Wyrazy uznania za model, odwagę i samozaparcie, ale IMHO życie jest zbyt krótkie, aby tracić czas na takie poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy uznania za model, odwagę i samozaparcie, ale IMHO życie jest zbyt krótkie, aby tracić czas na takie poprawki...

 

Ja nie widzę tego tak ostro. Skończyłeś, czyli nie zmarnowałeś czasu i masz jednego z najlepszych MS 406 z wypustów firmy Frog.

Prawdą jest, że z Hellera/Smer wyszedłby chyba trochę lepszy, a cały czas byłby równie hard vintagowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tego tak ostro.
Sorki, mam taki styl pisania... Bez wątpienia to najlepszy model zrobiony z FROGa jaki kiedykolwiek widziałem i pewnie tak juz zostanie, bo "desperatów" budujących ten zestaw na pewno nie będzie wielu... (o ile w ogóle hehe)

 

Zresztą pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę jak primitywny to był zestaw, także dla porównania pokaże mojego zbudowanego wprost z pudła gdzieś w połowie lat 90-ych (miał tyle blędów, że nawet wtedy nie chciało mi się go kończyć! ).

 

ms406_novo_1.jpg

 

ms406_novo_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUB nie widziałem wyprasek hobby bossa,ale na pewno nie będzie tyle pracy przy doprowadzeniu modelu do prawidłowych rozmiarów i proporcji.Blaszka Edka jest spoko, ale głównie do waloryzacji kabiny.

 

Blachy już wpasowałem ale nie polecam do hobby bossa bo strasznie dużo szlifowania a najdorsze jest dopasowanie oszklenia vacu. Chyba to rozwiąże dając przód z pawli a tył z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.