Skocz do zawartości

Jakowlew UT-2 1:48 żywica producent ?


RH

Rekomendowane odpowiedzi

P5040751.jpg

Przedstawiam modelik ,wobec którego będę szczery aż do bólu,co może nie którym osobom sie spodobać ,ale co tam a więc:......

Tym razem model zza wschodniej granicy z byłego "Kraju Rad" czyli UT-2.

I to by było na tyle optymizmu Tylko dlatego go zrobiłem ,bo został mi on podarowany .Nie wiem ile to,to kosztuje ,ale raczej nie skusiłbym się na zakup a to za sprawą tego że jest to po prostu "gniot" .Nie będę się rozpisywał na temat wad i niedokładności bo powstała by z tego rozprawa doktorska .

Doszedłem do wniosku że nie będę poprawiał błędów ,które powstały przy wykonywaniu "matki" i zrobię go tak jak wypuścił producent.(którego notabene nawet nie widnieje na skromnej instrukcji.Przynajmniej na tym egzemplarzu) I zrobię go tak jak jest....no...może poza jednym wyjątkiem zamiany cylindrów silnika (wykorzystałem żywiczne z Vectora do Po-2)Bo te z zestawu to już kompletna ruina .

Może to być wypowiedź drastyczna ,ale uważam że ten kto robił "matkę " tego modelu ,powinien raczej sprzedawać kwiatki .Nawet w 20% poziom nie jest podobny do np:Planet model lub Silver Wings . Wiem że brakowało w 1:48 modelu tego samolotu na rynku i producent chcąc zapełnić tą lukę ,wypuścił w pośpiechu dla zrobienia kaski żywiczkę . Niestety z uszczerbkiem dla modelu .Przy tak prostym modelu można było się bardziej postarać .

No dosyć tej krytyki czas na model .Ile się dało to z niego wydusiłem a efekt na fotkach

Model poza zmiana cylindrów ,jest taki jaki został stworzony przez producenta ,aby można zobaczyć było wszystkie "bobole"

P5040750.jpg

P5040749.jpg

P5040748.jpg

P5040747.jpg

P5040746.jpg

P5040745.jpg

P5040744.jpg

P5040752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, że efekt jest całkiem przyjemny. Przeczytałem wstęp, poznałem założenia. Trochę szkoda, że zamiast prezentować słabości zestawu nie zdecydowałeś się choćby na jeszcze jedną poza silnikiem zmianę - skrócenie podwozia - teraz wygląda jak na szczudłach. Wiadomo, że producenci nie zawsze nas rozpieszczają, ale żeby od razu dawać im satysfakcję...

Poza tym widać, że można z tego zestawu wykonać fajny model. Jaką farbkę użyłeś jako zielony?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, że efekt jest całkiem przyjemny. Przeczytałem wstęp, poznałem założenia. Trochę szkoda, że zamiast prezentować słabości zestawu nie zdecydowałeś się choćby na jeszcze jedną poza silnikiem zmianę - skrócenie podwozia - teraz wygląda jak na szczudłach. Wiadomo, że producenci nie zawsze nas rozpieszczają, ale żeby od razu dawać im satysfakcję...

Poza tym widać, że można z tego zestawu wykonać fajny model. Jaką farbkę użyłeś jako zielony?

Pozdrawiam

Te samoloty to akurat nie moja bajka (wiadomo co lubie ) a zrobiłem go jako przykład niezbyt dobrego wyrobu i ostrzeżenie dla mniej doświadczonych kolegów .Oglądając plany radzieckie tego modelu ,trzeba by było wszystko poprawiać .Myślę ze wcześniej ,czy później ktoś wypuści lepszy model tego samolotu .

Model ten dość dość dawno malowałem ,i dokładnie nie pamiętam jaki to był kolor ,bodajże któryś z zielonych oferowanych z palet Pactry z serii AMT. Niedawno dopiero dostałem silnik zVectora co było powodem że go nareszcie albo na szczęście skończyłem I moge powrócić do moich ulubionych samolocikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.