Skocz do zawartości

P-39 Aircobra, 1:72. Hobby Boss (pudełko)


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uniżenie:)

Jako, że Aircobry w tym roku jakoś obrodziły - postanowiłem i ja coś dorzucić do tego koszyka. Powiem szczerze, że odkąd dorwałem w swoje ręce pierwszy raz "Polski samolot i barwę" Królikiewicza - zawsze spoglądałem na ten samolocik z jakimś takim uśmiechem na gębie. To okazało się na tyle zaraźliwe, że po paru podejściach Połyninowy samolot postanowiłem ulepić. I to nawet w malowaniu Królikiewiczowym; które, podejrzewam, może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością (choć autor pisze, że to "malowanie sprzed przemalowania"). Jeśli w tej samej książce znajduje się szaro-oliwkowy Jak-1M...

O modelu pisać nie będę, bo zapewne doskonale go znacie, powiem tylko, że skleiłem go bez żadnych dodatków; a raczej ujmując z niego to i owo. Pierwszy raz też postanowiłem zaszaleć z okopceniami. Parę rzeczy spaprałem (jak czegoś nie widać - to właśnie tych spaprań;)... Po czym wyszło, to co wyszło... Zapomniałem dodać - ja, jak i inni fani kręcących się śmigiełek będą zawiedzeni... Stanąłem bowiem przed dylematem: walący się na ogon model czy wirujące śmigło. Po wewnętrznych bojach wybrałem pierwsze...

 

v2013100612010799129899.jpg

 

v2013100612010778405726.jpg

 

v2013100612010846389038.jpg

 

v2013100612010838253973.jpg

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wybrałeś źle Tyle jest fajnych modeli Airacobry, a Hobby Boss tutaj przeszedł sam siebie. Z czego oni to skopiowali? To jakiś neovintydż jest.

Może jednak Połynin nie zasłużył na nic więcej niż ta chińska wizja szlachetnego samolotu

 

Pozostaje pogratulować kolejnego ukończonego modelu. Chociaż mam problem, żeby to nazwać modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wybrałeś źle Tyle jest fajnych modeli Airacobry, a Hobby Boss tutaj przeszedł sam siebie. Z czego oni to skopiowali? To jakiś neovintydż jest.

Może jednak Połynin nie zasłużył na nic więcej niż ta chińska wizja szlachetnego samolotu

 

Pozostaje pogratulować kolejnego ukończonego modelu. Chociaż mam problem, żeby to nazwać modelem...

 

Kto wie, może za jakiś czas sprawię Połyninowi lepszy prezent;) Bo samolot zacny, to fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić Academy. Tutaj kabinka i przód kadłuba to słabe elementy. Mógłbyś jeszcze pogrubić wręgę za drzwiczkami, bo jest za cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko z córką Ale chinole się ubzdryngolili robiąc formę chyba, albo wzorowali się na styropianowej rzutce-modelu co kiedyś w kiosku można było nabyć Nie no ten nos i kabina to serio porażka Ogólnie wykonanie jest świetne i podoba się jak zawsze, ale dobrze wiedzieć aby tego nie brać Ja do tej pory lepiłem P-39 z Novo-Frog, Revell stary i Heller, a Academia jest chyba najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.