Skocz do zawartości

De Havilland Mosquito PRIV 1/72 Tamiya


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Chcialem pokazac moj pierwszy model w 2014 roku.

Mossie od Tamiya.Modelik fajnie spasowany kleilo sie bez wiekszych problemow.

Model przedstawia samolot sluzacy w 540 szwadronie rozpoznania Raf.

Uwagi opinie I komentarz mile widziane.

pozdrawiam

 

8_zpsd2e4708e.jpg

 

7_zps2321e266.jpg

6_zps081642cb.jpg

5_zps86f0124f.jpg3_zpsce1fecfa.jpg

2_zpsba91dbd7.jpg

1_zps83dd32b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mossie ma wielu fanów, lecz jest rzadko pokazywany na forach. Ze względu na aerodynamiczna sylwetkę i nietypowy material, z którego został wykonany, jest trudny do prezentacji jako model. Twój model wyglada interesująco, ale trudno mi coś dokładniej napisać. Nie wiem czy roundel na kadlubie to celowy zabieg, czy kalkomania się porwala.

Malowanie ciekawe - PR blue zawsze ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ważne na przyszłość: Kokardy RAF na skrzydłach nie zachodziły na lotki. Fin flash jest raz styczny z krawędzią, a po prawej stronie już nie...

Łosz na spodzie kadłuba uwidocznił niedokładne spasowanie połówek kadłuba...Koła też mają dość widoczną spoinę.

Lampy pozycyjne na lewej stronie są pomalowane na czerwono, można było oczekiwać, że będziesz konsekwentny i pomalujesz też te po prawej stronie.

Niekompletne kokardy na kadłubie jako celowy zabieg nie są wg.mnie przekonujące

Parę takich drobiazgów potrafi mi popsuć odbiór modelu.

Plus za wybór tematu. Piękny samolot, w fajnym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zw wpisy

@ Letalin dzięki za uwagi wykorzystam je w przyszłości. Co do lamp pozycyjnych to wg instrukcji z jednej strony miały byc czerwone aż drugiej niebieskie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Tamiya pięknie opracowała światła pozycyjne jako przezroczysty element to nonsensem byłoby gdyby sugerowała ich zamalowanie...

 

Na przyszłość - nie naklejaj porwanej kalkomanii! Każdemu zdarza się czasem uszkodzić kalki, ale wtedy trzeba coś dobrać z zapasów ścinek albo po prostu dokupić nowy arkusz, np z samymi kokardami. Zresztą już lepiej by było, gdybyś wykorzystał rondle od wersji bombowej z żółtą obwódką. Nie byłoby to zgodne historyczne, ale przynajmniej wyglądałoby estetycznie.

 

Osobiście nie podoba mi się też zgrubnie położony wash, tak że wygląda to bardziej na niechlujnie wykończony model, a nie jak podniszczony samolot.

 

Jak dobrze kojarzę, to Twój wcześniej prezentowany Bf 110 bardziej mi się podobał.

 

PS Dobrze jest także robiąc model, obejrzeć zdjęcia prawdziwych maszyn. Wtedy byś wiedział, że końcówkę gondoli silnikowych należy zaszpachlować (tu trzeba przyznać że Tamiya jakoś wyjątkowo niefortunnie rozwiązała miejsce połączenia gondol silnikowych ze skrzydłem):

 

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Nanny dzieki za wpis.Faktycznie masz rację co do wykończenia gondoli mogłem sprawdzić.Następnym razem staranniej się przygotuje.co do wosza to kwestia gustu. Wiem że ty np preferujesz ''czystsze'' modele.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.