Skocz do zawartości

PWS 26 RPM+Part


holikpzl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał być fajny model a wyszło jak zwykle mimo wszystko jestem z niego zadowolony, było to też moje pierwsze starcie z blaszkami które wygrałem . Miał to być model na konkurs -18 na pwm no jak widać nie zdążyłem.

Oceńcie sami

wl57c6.jpg

sv13zq.jpg

2uivnyd.jpg

z1i87.jpg

2hn5oiv.jpg

mmq6gg.jpg

ka48xz.jpg

x6dh8j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić model gdyż zdjęcia są marne, to co chciało by się zobaczyć jest ciemne ;)

Jeżeli nie masz lamp i korzystasz tylko ze słońca, zawsze staraj się ustawiać z aparatem tak aby mieć słońce tudzież okno, za plecami później trochę manipulacji modelem i będzie git

 

Bardzo brzydko, co rzuca się w oczy i psuje odbiór modelu to rowy mariańskie przy lotkach i sterach. Można było zaszpachlować je i wyryć ponownie. Szybki też zabrudziły Ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak malowałem pędzlem ale planuje zakupić kompresor,a zdjęcia no chyba nic więcej z tego aparatu nie wyciągne

Zaczekaj.

 

Zanim wydasz środki na kompresor i aerograf dowiedz się, że mi zdarzyło się przy ich pomocy położyć pancerną farbę. Tak jak tobie pędzlem. Zdarza się.

W domu są cztery aerografy. Dziesięcioletni syn po wypróbowaniu wszystkich czterech i nabyciu podstawowych umiejętności posługiwania się aerografem, zapowiedział że teraz będzie się uczył malować pędzlem, bo „pędzlem można malować duże i małe elementy, a aerografem tylko duże”. I on to realizuje. Podziwiam go. Dokupiłem pędzle, żeby miał komplet. Kiedyś znów sięgnie po aerograf. To będzie jego świadoma decyzja. Nie podpowiedziana przez tatusia, bądź kolegów z forum. Wcześniej pozna zapewne blaski i cienie pędzli, oraz posiądzie umiejętności których mi brakuje.

 

To samo z aparatem. Fotografowałem w życiu aparatami Olympus Trip 35, Смена 4, Зенит-TTL, Зенит-12, Canon EOS 300, Canon EOS 30date, FinePix S5700, FinePix S9600, FinePix HS10, Olympus E450, FinePix XP150. Najwięcej nauczył mnie Зенит-TTL, a te automaty mnie rozleniwiają. Koledzy próbowali ci zasugerować, że to ty robisz zdjęcie, a nie aparat.

 

W obu wypadkach dochodzenie do doświadczenia kosztuje osobisty wysiłek, nie jest szybkie i potrafi boleć.

 

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięcioletni syn po wypróbowaniu wszystkich czterech i nabyciu podstawowych umiejętności posługiwania się aerografem, zapowiedział że teraz będzie się uczył malować pędzlem, bo „pędzlem można malować duże i małe elementy, a aerografem tylko duże”. I on to realizuje. Podziwiam go. Dokupiłem pędzle, żeby miał komplet. Kiedyś znów sięgnie po aerograf. To będzie jego świadoma decyzja. Nie podpowiedziana przez tatusia, bądź kolegów z forum. Wcześniej pozna zapewne blaski i cienie pędzli, oraz posiądzie umiejętności których mi brakuje.

 

Ta historia dodała mi otuchy, bo właśnie załamuję ręce nad koniecznością pomalowania linii natarcia. xD (maluję tylko pędzlami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holikpzl aero nie jest remedium na wszystko, są osoby na forum które fantastycznie malują modele pędzlem, a to jest dopiero sztuka!

Warto, zamiast iść na łatwizne pod postacią aero, opanować sztukę malowania pędzlem, bo od nich nie uciekniesz, zobaczysz że czasem nawet nie będzie Ci się chciało rozkładać całego szpeju, tylko weźmiesz pędzlem.

 

Ogólnie zamiast małej ilości grubych warstw farby, więcej cienkich rzadką farbą.

 

Co do zdjęc to komórką już można zrobić dobre zdjęcia. Zawsze patrz czy widać na zdjęciu to co chcesz pokazać, czy nie jest to czarna plama, jak tak jest próbuj innych ustawień modelu i miejsca z którego fotografujesz względem światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że praca nad modelem sprawia satysfackcję ! Wszystko inne można z czasem poprawić

Ja chciałbym zwrócić uwagę na naciągi ! Nie wiem z czego są zrobine , ale wyglądają grubo i widać na nich nierówności !

Spróbuj włókien z rajstop , dla mnie to najlepszy materiał !

Ja zaczynałem od pędzelka. Można malować tylko pędzelkiem, ale takie malowanie niczym nie ustępujące aero to wielka sztuka !

Aerograf pozwala na położenie cienkiej warstwy farby idealnie gładkiej. Podkład, farba, lakier błyszczący, lakier matowy to już przy pędzelku może być grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.