Skocz do zawartości

MH-60L Super 64, 1/72 Hasegawa


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podniecony przeczytaną książką "Helikopter w ogniu" wziąłem sobie za postanowienie, że sobie ulepię takowego wiatraka. Wybór padł na Super 64, czyli jedną z maszyn, którą zestrzelono 3-go października 1993r. w Mogadiszu. Michael Durant, pierwszy pilot pomimo dostania się do niewoli milicji somalijskiej przeżył i ostatecznie odzyskał wolność.

 

Bazą dla mojego śmigłowca był zestaw Hasegawy nr 00433. Dodatkowo użyłem żywicznej konwersji Armycasta UH-60A/L, minigunów tego samego producenta, do których lufy zamówiłem z ukraińskiej firmy Mini World. Kalki to produkt Wernsers Wings z USA. Sam zestaw jest ubogi w detale więc od podstaw wykonałem całe wnętrze na podstawie dostępnych zdjęć, oczywiście 100% zgodności z oryginałem z wiadomych powodów gwarantować nie mogę

 

Model pomalowany jest kolorem Nato Black od Tamiyi, cieniowany suchymi pastelami. Nie jest łatwo wiernie odwzorować ciemny kamuflarz, pewnie wiele rzeczy można by zrobić lepiej jednak na tyle pozwalają póki co moje modelarskie możliwości, to mój 4-ty skończony model.

 

Zapraszam do oglądania

 

be11c2cd6ca9cfae.jpg

 

e2a0445d3aa5dec3.jpg

 

17fa808fbe0c92fb.jpg

 

6105760563af5044.jpg

 

258647942d7c5a89.jpg

 

91e909a29c7570ce.jpg

 

e5f263abd1fed444.jpg

 

0392cf96665b3be8.jpg

 

278902fea6f0eef8.jpg

 

c5825de881516050.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

 

Liny to pośrednio dzieło mojego synka... kiedyś przegryzł kabel z myszki komputerowej i wykorzystałem druciki, które się tam znajdowały opony poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo zabieraj te M16tki ze stołu! Bo Capt Steel będzie musiał nakopać do dupy tym Rangersom co te pukawki tam zostawili

 

I to wszystko do czego się mogę przyczepić

 

aha do jeszcze jednego.

 

Firstly, it's "the Mog." Or simply "Mog." No one calls it Mogadishu here
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, Gratulacje!! Tylko zastanawia mnie ta ''64'',ktoś ci ja namalował czy ty ja zrobiłeś czy była kalka tak w zestawie? Bo szczersze powiedziawszy dla mnie to ona trochę psuje bardzo ładny model. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, Gratulacje!! Tylko zastanawia mnie ta ''64'',ktoś ci ja namalował czy ty ja zrobiłeś czy była kalka tak w zestawie? Bo szczersze powiedziawszy dla mnie to ona trochę psuje bardzo ładny model. Pozdrawiam

 

To kalka i taki napis był też na prawdziwej maszynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha rozumiem, ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie lepiej by było jakby ta ''64'' była gdzieś indziej najlepiej na kadłubie a jakby była na "nosie'' helikoptera to by wg. mnie było wspaniale. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, ale nie zgodnie z prawdą

 

2lt2.jpg

Super 66

 

Weź pod uwagę że to nie są stałe numery maszyny tylko numery nadawane w przypaku konkretnych cwiczen, misji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny piękny śmigłowiec w 1/72 na forum. Bardzo mi się podoba. Tak trzymać!

 

Ubrudzenie bardzo realistyczne, dodałbym od siebie nieco Dust Effects w narożnikach i stykach blach na dachu. Weathering Magazine pt. Dust bardzo ładnie pokazuje, jak takiego ciemnego gada ubrudzić na pustynno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.