Skocz do zawartości

PZL.23 Karaś - Mistercraft + amator ;)


karas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowym użytkownikiem oraz bardzo początkującym modelarzem. Gdy miałem kilkanaście lat sklejałem (żadnego nie pomalowałem) trochę modele i bardzo lubiłem to hobby, później były ważniejsze sprawy, a teraz gdy już trzydziestka na karku mogę w końcu do niego wrócić ;)

Żona chyba już miała dosyć słuchania moich opowieści o tym 'jakim genialnym modelarzem byłem, i jak bardzo chcę do tego wrócić' więc na ostatnie walentynki sprezentowała mi dwa modele. Poniższego Karasia oraz Iskrę(Plastyk). Nie winię jej za wybór producenta, chciała dobrze ;) a ja się w sumie ciesze, że będę mógł 'trenować' na nieco tańszych modelach.

O jakości zestawu nie ma co pisać, żaden element nie pasował do siebie prosto z pudełka (z czego o dziwo bardzo się cieszę, gdyż mogłem pobawić się CA oraz papierem ściernym).

Mam pełną świadomość tego jak wygląda ten model, nie mam jeszcze ani zbyt wielu farb/washy/lakierów ani też umiejętności, natomiast bardzo się cieszę, że znów mogę realizować to hobby. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę.

 

Pierwszy kontakt z farbą

KfaMwGR.jpg

iWCq3on.jpg

 

Owiewka wyszła tragicznie

tzg32up.jpg

YM7bWI8.jpg

 

Do postarzania używałem starej kredki do oczu oraz tuszów mojej żony (Dzięki :*)

Postarzanie tej strony wyszło dość słabo:

TWB7uSV.jpg

 

Ale na dole wyszedł nawet akceptowalnie ;)

w2KeoRn.jpg

 

W zasadzie gotowy:

mNWnUaF.jpg

 

 

więcej fotek tutaj:

http://imgur.com/a/hOcSE

 

Na koniec mam kilka pytań:

1. Jak wklejacie owiewki by nie było widać tego roztopionego plastiku?

2. Czy są inne sposoby postarzania modelu domowymi sposobami?

 

Dzięki za uwagę, pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda całkiem całkiem.

Warto przed sklejeniem następnego modelu z szachownicami zapoznać się z tym artykułem:

SZACHOWNICA LOTNICZA

 

2. Czy są inne sposoby postarzania modelu domowymi sposobami?
Polecam pastele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka wyszła tragicznie

To powodują opary rozpuszczalnika. Cyjanoakryle działają w tym wypadku tak samo.
1. Jak wklejacie owiewki by nie było widać tego roztopionego plastiku?

Są kleje do owiewek. Na przykład Microscale, czy Humbrol. Uważa się, że gęsty Wikol, klej CR, klej stolarski działa dokładnie tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.