Skocz do zawartości

Mig-29 Italeri 1/72 1 ELT Warszawa (nowe zdjęcia)


Boros

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc to jest mój pierwszy model po wielu latach przerwy jego budowa trwała dosc długo bo prawie 5 miesięcy. Starałem się odtworzyc Mig-29 o nr 105 już w nowym malowaniu. Jeśli chodzi o sam model to ma on kilka mankamentów o których sam wiem jak np brak kilku częsci ( to wina małego 1,5 rocznego terrorysty który grasuje w domu) nie wiedziałem jak mam się zabrac do naprawy wlotu powietrza do silników wiec zostawiłem tak jak było w ramce.Jeśli chodzi o wash itd to jestem fanem czystych modeli wiec raczej brudzenia nie będzie. Proszę o opinie i rady na co zwracac uwagę i co poprawic przy następnym modelu.

 

DSC04105.JPG

P9040178.JPG

P9040179.JPG

P9040180.JPG

DSC04116.JPG

DSC04117.JPG

DSC04118.JPG

DSC04119.JPG

DSC04124.JPG

DSC04125.JPG

DSC04126.JPG

DSC04127.JPG

DSC04128.JPG

DSC04129.JPG

DSC04130.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skomentowałbym twoje dzieło ale niestety z tych zdjęć niewiele można wyciągnąć. Nie ujmuje to na pewno twojej pracy ale lepsza jakość zdjęć przełoży się na więcej komentarzy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogos jakąś cyfrówkę i porób fotki w lepszym świetle i nie pod światło. Lepiej wyszły zdjęcia spodu i tam wygląda że jest ok. Co do washa to to nie tylko jest brudzenie. Możesz przecież zapuścić tylko linie podziału blach co dużo zmieni w modelu.

 

 

lepsza jakość zdjęć przełoży się na więcej komentarzy.
Nie widzę zależności. Ja mam w mojej galerii Bf-109 chyba dobre zdjęcia a komentarzy 6 czyli tyle ile w tej galerii tutaj.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boros, wystarczyłaby zwykła lampka stołowa, by poprawić oświetlenie. Wyraźnie widać, że siada autofokus z powodu małej ilości światła. Tutaj nie ma znaczenia, czy to zwykła pstrykałka, czy lustrzanka za $10000. Ostrość to ostrość A chętnie obejrzę tego Miga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG taki sobie, sklejony ładnie, ale bez fajerwerków. Ramy kabiny pomalowane za słabo i prześwituje.

Panowie, nie wiecie czyjego to MiGa pakował Mastercraft w pudła? Był qypukły i miał możliwość zrobienia wersji UB i A.Spotkał się z Was ktoś z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz o wiele więcej widać no i koledzy mają racje co do kilku rzeczy takich jak owiewka czy wash. Trochę go przypudruj i powinno zrobić robotę. Jeszcze jedno czy to światło takie czy model aż tak się błyszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czarny na dziobie, nie równy

2. jasnoszary na owiewce prześwituje strasznie, połóż jeszcze warstwe

3. te koła, ten zielony jakoś mi nie pasi, tak jest w realu?

4. świeci się, ale może to wina oświetlenia

 

ale idziesz w dobrym kierunku, jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czarny na dziobie, nie równy

2. jasnoszary na owiewce prześwituje strasznie, połóż jeszcze warstwe

3. te koła, ten zielony jakoś mi nie pasi, tak jest w realu?

4. świeci się, ale może to wina oświetlenia

 

ale idziesz w dobrym kierunku, jest dobrze

 

Łaskawie mógłbyś poszukać sobie zdjęć tego miga zanim zrobisz z siebie ..... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait! mówie co jest nie tak, koła fakt są zielone, nie sprawdzałem dlatego się zapytalem, zwracam honor

czy ja mu mówie: "zmień se hobby",

a chyba punkty 1, 2, dotyczą tego co jest źle, bądź do poprawy, ładnie go wykonałjak na to, że miał dłuuugą przerwe w modelowaniu. experci znaleźli by wiele więcej błędów i by go pewno zjechali, nie rozumiem o co Ci chodzi panie. mirage3

i chyba moje ostatnie zdanie o czymś świedczy, przypomne jakbyś nie zauważył: "ale idziesz w dobrym kierunku, jest dobrze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.com/Boros5555/Zzz#5255475603294615282

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/060610-SKP-MIG-29-01-1280x.jpg

o to mi chodzi...

 

i aż dziw że ten czarny ma być taki nie symetryczny... jak patrzyłem po fotkach to jest równy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link długi, ale znalezienie go było odwrotnie proporcjonalne do jego długości.

 

Generalnie rzecz ujmując wszyscy macie rację, ale krzychu-onisk robi w nowym malowaniu, a tam czarny jest jak na zdjęciach.

Nie ma co porównywać różnych egzemplarzy MiG-29, gdyż na każdym jest nieco inne malowanie (mowa tu o dwóch linkach do zdjęć, na jednym z nich jest "77" w mińskim malowaniu - mój ulubiony samolot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuje wykonawcy modelu ! Sam model wygląda bardzo przyzwoicie jak na taką przerwę. Migi-29 w tym nowym kamo są

 

błyszczące (tu chyba też różnie )

przed kabiną mają właśnie taką carną "plamę"

felgi kół są właśnie takie zielone

 

A osłonę kabiny można podmalować zawsze

 

Lucas HS robi właśnie Miga-29 tyle, że UB ale napewno trochę zdjęć widział i może pomóc. Na forum też są fotki tych "nowych migów-29".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czarnej plamy to jest ona w tym miejscu i to jest fakt może nie jest w 100% odwzorowana prawidłowo ale starałem się jak mogłem i myślę ze przypomina to samo co na prawdziwym Migu. Co do malowania to nie wiem dla czego dajesz link do samolotu z innym numerem taktycznym jak każdy z nich ma inny rozkład plam kamo. Co do ramy faktycznie jest prześwit i tez mi się to nie podoba ale raczej już nie będę tego zmieniał natomiast zastanawiam się nad tymi liniami i tu pytanie model był już malowany sido to nie stanowi problemu? I jeszcze pytanie jak to prawidłowo zrobic i czym.

Jak na moje oko to chyba sie tak bardzo nie błyszczy wiec myślę ze to wina lampy. W każdym razie mi się podoba, dziękuje za ocenę mojej pracy i oczywiście rady które mam nadzieje sprawią ze następny model będzie jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno trochę zdjęć widział i może pomóc

 

Też widziałem kilka zdjęć MiG-a, a nawet parę razy siedziałem w kokpicie

 

http://www.1elt.minskmaz.pl/zdjecia/pkw3/duze/s9.jpg

 

To nie przypadek ;)

 

PS: Przepraszam, ale w poprzednim poście pomyliłem nick autora, oczywiście jest nim Boros.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.