Skocz do zawartości

Strv 103B 1:72 Trumpeter


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji kończenia Challengera i przymusowego siedzenia w domu (uparty ten lekarz ) wykonałem tego bezwieżowca.

Modelik całkiem przyjemny w sklejaniu (jest to nowsza seria Trumpetera - nieco uboższa niż wcześniejszy Strv 103c), choć jak na Trumpetera przystało jakieś drobiazgi do poprawek się trafiają...

Model pomalowałem aerografem kolorem zbliżonym do tego co widać na zdjęciach w publikacjach czy na necie (Vallejo MA 015 Olive Gray), producent sugeruje jednak szary (Field Grey) tylko że jest on za bardzo blady i za mało zielony.

Pozostawiam Wam pod ocenę:

9b35a429c5c6d182.jpg

0386ff748a7a50bc.jpg

9d37641a05871589.jpg

180ccb513744fe91.jpg

fc02efd9231a381b.jpg

 

Przy tej okazji porównanie do sylwetki Challengera II - całkiem przyjemnie to wygląda

4af85ae48271aad3.jpg

6b13746dcd5ca494.jpg

230153b71b5ad958.jpg

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

zakurzenia robiłem pigmentem Agamy (czasami wole je bardziej od tych z PadreBooks) - są bardzo drobno zmielone i całkiem dobrze się trzymają. Suchy pędzel był wcześniej na całosci czołgu - dla rozjaśnienia krawędzi użyłem jasnego szarego - ale tak bez przesady, więc nie wiem czy go widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg 3 generacji jakim jest challenger przeciw czołgowi z lat 60 , to chyba nic więcej nie trzeba dodawać

To teoria, teoretycznie butelka z beznzyną i kawałek szmaty "zaprojektowana" w 39 może zniszczyć Challangera, a jaka broń zniszczyła Abramsa o imieniu "Cojone Eh" w czasie rajdu na Bagdad ? Już nie wspomne czym tłuką Merkavy, bo z tego co pamiętam zaawansowanych technologi nie używają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka broń zniszczyła Abramsa o imieniu "Cojone Eh" w czasie rajdu na Bagdad ? Już nie wspomne czym tłuką Merkavy, bo z tego co pamiętam zaawansowanych technologi nie używają

 

 

Merkavy tłukąza pomocą Rpg 29 i Kornet, czyli jedne z najnowocześniejszych rosyjskich broni pp. Abrams Cojone EH nie został zniszczony przez Irakijczyków, tylko uszkodzony , załoga opuściła pojazd, który potem został zniszczony przez lotnictwo koalicji aby zapobiec jego przejęciu . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams Cojone EH nie został zniszczony przez Irakijczyków, tylko uszkodzony , załoga opuściła pojazd, który potem został zniszczony przez lotnictwo koalicji aby zapobiec jego przejęciu

dla mnie trafienie ze starego działa bezodrzutowego, które spowodowało pożar sekcji silnika, którego przez dłuższy czas nie dało sie ugasić co zmusiło załoge do nieudanej próby zniszczenia swojego pojazdu a potem porzucenie, załapuje sie pod zniszczenie

zniszczony=usunięty z walki na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tą część pancerza

 

Hah nie wszystkie mają tą część pancerza zaprojektowaną tak samo jak Abrams...

 

Każdy czołg trafiony z tej odległości, z tego działa

 

Oj, zbyt duże uogólnienie... (jaka odległośc jakie działo, bo ja słyszałem o RPG) Zresztą nie róbmy koledze offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/72 jest wspaniałą skalą, można również zrobić masę szczegółów, mniej miejsca zajmuje i nie wali tak po sakiewce
Aż mnie bierze ochota na 1:72 i chyba się przerzuce bo te 1:35 mocno szarpią budżetem

 

 

Też zamierzam się przerzucić, z podobnych powodów, tylko szukam odpowiedniego modeliku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.