Skocz do zawartości

T-80B 1:72 Matchbox


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie pozdrawiam miłośników współczesnej pancerki - a szczególnie tych co rzeźbią w 72ójce.

Wrzucam Wam do oceny zdjęcia skończonego wczoraj w nocy kolejnego ze współczesnych czołgów - T80B. Model Matchboxa już ma swoich kilka lat - i jest to dokładnie to samo co później zaczął pakować Revell, różnica oczywiście tylko w kalkomaniach i w instrukcji. Przyjemnie się sklejało - choć oryginalna instrukcja wprowadza w błąd - pominięto kilka części, głównie tych mocowanych do wieży. Dobrze że jest do sciągnięcia instrukcja Revella z ich strony - bo jest to lepiej tam opisane.

Starałem się też odrobić lekcję po ostatnich moich czołgach i Waszym komentarzach - stąd moja pierwsza dorobiona antena z drutu (Hurra - to nie jest takie trudne!! ) oraz pociągnięcie matowym lakierem na koniec - tutaj efekt mniej mi się podoba, bo mam wrażenie że bezbarwna Pactra zbyt rozjaśniła model. Ale osądzicie sami. Spodobał mi się też pomysł drewnianej belki mocowanej z tyłu i takową wystrugałem (z plastiku dla odmiany) i zamocowałem. Dodatkowo nawierciłem lufy działa i km-u bo bez tego przyznacie wyglądało by conajmniej dziwnie. Całość modelu pociągnięta Pactrą A112 a boczne fartuchy na czarno. Zapraszam do oglądania:

4284b30bf8a1793c.jpg

7d0448565b5f3df6.jpg

30e258323ef55f40.jpg

51827ef25180c06f.jpg

01e4355a8d13ae45.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dopiero teraz to zauważyłem że ma lufę na końcu rozkalibrowaną i wygląda bardziej jak trąbka. Ale sprawdziłem teraz na kolejnej wersji leżącej jeszcze w pudełku - i to nie jest moja wina - one tak zostały zrobione że na końcu lufy tworzy sie taki "stożek". Inna sprawa czy tak powinno być w rzeczywistości ....

Co do brudzenia i śladów eksploatacji - muszę je powtórzyć bo przedobrzyłem z tym matem na koniec i zgineły pod nim (wizualnie) wcześniejsze efekty. Swoją drogą nie szalałem tak jak ostatnio więc jest znacznie czystszy niż jego poprzednicy (no i bez washa ).

A na zrobienie samodzielnie kosza jeszcze się nie porywam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jednak obrazowo, zobacz:

to jest u mnie:

bb7845157ac649c0.jpg

a to w wypraskach:

591b040bed433610.jpg

Jeśli faktycznie tak nie powinno być, to przy następnym modelu, DSzK do skorygowania - za ten zrobiony już się nie chwytam bo pewnie pogorszę

 

Wygląda trochę jak flinta Rumcajsa

 

Ale tak poza tym dla mnie w porządku. Nie wszystkie muszą być ufajdane po uszy. Czyste czołgi też się w przyrodzie zdarzają.

Ładnie, starannie sklejony jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.