Skocz do zawartości

M998 HMMWV - OIF, USMC - Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia gdzieś w internecie (o ile pamiętam - na Armoramie, ale nie udało mi się trafić ponownie na tę stronę) znalazłem takie zdjęcie:

01-5.jpg

Przedstawia ono pojazd w barwach 1st Reconnaissance Battalion z oddziałów U.S. Marines z okresu poprzedzającego operację OIF (marzec-kwiecień 2003).

 

Od razu wiedziałem, że taką wersję Humvee chcę mieć na półce. Trochę potrwało zanim się za nią zabrałem, ale prawie rok i kilka innych Humvee później już jest. Do wzięcia się w końcu ostro za budowę zmobilizował mnie kolega rtoipmodest ze swoim HMMWV Scud Hunterem (jego wątek warsztatowy TUTAJ).

 

Ponieważ jest to wersja otwarta, do budowy nadawał się jedynie model Tamiyi (w moim przypadku zestaw 35263 - M1025 Humvee), który ma bardzo porządne wnętrze, wymagające jednak mimo wszystko wielu doróbek. W niektórych miejscach zalety modelu Tamiyi stały się wadami - wycieraczki, pałąki na lusterka oraz boczne i tylne odblaski stanowiące całość z elementami nadwozia, zdemontowane w oryginale, trzeba było w modelu odciąć. Do budowy wykorzystałem także części z zestawu blach Eduarda dedykowanych do M1025 (35629). Dodatkowe wyposażenie i uzbrojenie to zbieranina elementów Tamiyi, Italeri, Academy, Dragona i Legend Productions. Radio SINCGARS z Pro Art Models. Od podstaw stojak na karabin M2.

Model malowany pędzlem.

 

th_DSCF1397.jpg

th_DSCF1391.jpg

th_DSCF1392.jpg

th_DSCF1393.jpg

th_DSCF1394.jpg

th_DSCF1395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz ile masz wszystkich sklejonych humvee ? Może pokaż całą kolekcję ! Twój model jest perfekcyjny.Pozdrawiam

 

Sklejonych mam 9, kolejne 3 w drodze, w pudełkach czekają jeszcze 3. Czyli gdzieś do wakacji mam zamiar mieć gotowych 15 Humvee. Potem się kupi następne Postaram się pstryknąć całą kolekcję w najbliższym czasie.

 

Perfekcyjny na pewno nie jest, ale dzięki za dobre słowo.

 

Pojazd legenda, też muszę zrobić hummera z 1. batalionu.

Szczególnie po obejrzeniu Generation kill. Fajny model

 

Koledze również dziękuję. Serial obejrzałem po sklejeniu modelu, a po obejrzeniu do modelu dodałem rolkę papieru toaletowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kuba gratuluje kolejnego humvee.

Cóż można napisać, poziom mistrzowski, detale powalają z nóg...

 

Mam tylko jedną uwagę:

"Dlaczego dołujesz młodych modelarzy budujących hummery takimi cackami !!!

Ja swojego dokończyć nie mogę, co się zabieram to mi ręce opadają jak widzę twoje prace i model ląduje do pudła." hehehhe

Pozdrawiam i połamania pędzli życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyglada całkiem fajnie:) Też musze się wziąść za jakiegoś ,bo dawno nie popełniłem tego zacnego pojazdu:)

 

A popełniaj, popełniaj. Jak najszybciej

 

No Kuba gratuluje kolejnego humvee.

Cóż można napisać, poziom mistrzowski, detale powalają z nóg...

 

Mam tylko jedną uwagę:

"Dlaczego dołujesz młodych modelarzy budujących hummery takimi cackami !!!

Ja swojego dokończyć nie mogę, co się zabieram to mi ręce opadają jak widzę twoje prace i model ląduje do pudła." hehehhe

 

Nie przesadzaj z tym cackiem Chociaż z tego modelu chyba po raz pierwszy jestem naprawdę zadowolony. A Ty kończ swojego, bo zapowiada się bardzo porządnie.

 

Pozdrawiam i połamania pędzli życzę

 

No właśnie wczoraj przy kolejnym Humvee złamałem 2 pędzle Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.