Skocz do zawartości

T-72 Revell 1/72


GrzechuG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj chciałbym zaprezentować czołg T-72 w skali 1/72. Model firmy Revell, składało się nawet przyjemnie. Mam nadzieję że nie będziecie zbyt surowi w swych ocenach.

Miłego oglądania

P1030757.jpg

P1030755.jpg

P1030751.jpg

P1030750.jpg

P1030749.jpg

P1030748.jpg

P1030747.jpg

P1030746.jpg

P1030744.jpg

P1030743.jpg

P1030754.jpg

P1030753.jpg

P1030752.jpg

P1030739.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie i czysto sklejony model. Bazowa farba elegancko siadła, suchy pędzel też wygląda efektownie. Nie przypadł mi do gustu wash i wydech. Na ten gun metal przydałoby się trochę rdzy, bo za bardzo się świeci.

za podstawkę! jakbym się w Jurze znalazł!

Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówicie to może w przyszłości będzie jakaś piechota.

Nie przypadł mi do gustu wash

Na temat gustów się nie dyskutuje ale zdjęcia zawsze trochę przekłamują. W rzeczywistości wygląda lepiej. Jak się mi nic nie odmieni to będzie do obejrzenia w Będzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja dorzucę tutaj swoje pięć groszy:

Model bardzo ładnie sklejony i pomalowany

Brak obić, przetarć itp. demolek tak charakterystycznych dla pojazdów "frontowych" jest tutaj jak najbardziej usprawiedliwiony - dzisiaj maszyny przez długi czas "koszarują" i młode wojsko pucuje je na błysk szczoteczkami do zębów , niemniej jednak trochę brudu na kołach i osłonach trakcji zdecydowanie dodałoby modelowi realizmu.

To coś z tyłu, pod zbiornikami z paliwem kolorystyką niestety w niczym nie przypomina drewnianej belki

Makietka terenu bardzo ładna ale niestety za duża dla jednego pojzadu : krajobraz stanowi potężną konkurencję dla modelu - ten tam jest poprostu podmiotem a na pierwszy plan wybijają się zarośla, droga, skała itd., dodatkowo kolorystyka całości sprawia że czołg staje się mało widoczny (oto co znaczy dobry kamuflaż ).

Można by temu zaradzić dodając dla towarzystwa jakiś drugi pojazd oraz np. pnących się po zboczu żołnierzy - wtedy rozproszyłoby to wrażenie dominacji otoczenia nad czołgiem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa konstruktywna krytyka. Dziękuję .

Po komentarzach wnioskuję że chyba najgorzej nie jest.

A co do podstawki (dioramki) to mnie osobiście nie podobają się takie które mają 10cm2 i i pojazdy wystają poza jej obrys dlatego jest większa. Co do drewnianej belki to rzeczywiście wygląda tragicznie. Mam już przygotowaną nową z naturalnej gałązki. Jak napisałem w poprzednim poście homo sapiens też się pojawi.

dodatkowo kolorystyka całości sprawia że czołg staje się mało widoczny

Jak kamuflaż to kamuflaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadł mi do gustu wash

Na temat gustów się nie dyskutuje ale zdjęcia zawsze trochę przekłamują. W rzeczywistości wygląda lepiej. Jak się mi nic nie odmieni to będzie do obejrzenia w Będzinie.

Heh nie chodziło mi dosłownie o gust, tylko ogólne odczucia wizualne. Miałem na myśli to, że bryła modelu ma pełno zakamarków, które można jeszcze bardziej uwidocznić stosując preshiding, albo wash. Przy jednokolorowym malowaniu i odpowiednio rzadkiej farbie można uzyskać bardzo ładny efekt 'trójwymiarowego', a nie brudnego czołgu. właśnie takim sposobem robiłem swojego IS-3 i jestem bardzo zadowolony z efektu, zapraszam do galerii.

Nie zmienia to jednak faktu, że wyszedł Ci bardzo zacny model bardzo fajnego czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie chodziło mi dosłownie o gust, tylko ogólne odczucia wizualne. Miałem na myśli to, że bryła modelu ma pełno zakamarków, które można jeszcze bardziej uwidocznić stosując preshiding, albo wash.

I taką krytykę lubię. Według mnie nie wystarczy powiedzieć "że to czy tamto mi się nie podoba". Dobrze byłoby zaznaczyć dlaczego "nie przypadło coś do gustu" i co można by poprawić. Ja się nie gniewam jeśli ktoś konstruktywnie krytykuje moje modele, wręcz przeciwnie . Ćwiczę i stosuję nowe techniki. W przeciwnym wypadku już dawno przestałbym pokazywac swoje wypociny .

Jak wspomniałem prawdopodobnie będzie do obejrzenia w maju w Będzinie więc zapraszam.

Dziękuję za wszelkie (wzięte przeze mnie do serca) uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo podoba mi się ten owy czołg o nazwie T-72. Rzadko piszę na tym forum chyba że spotkam jakieś cudeńko co mnie zainteresuje. Ciekawie to wszystko zrobiłeś. Bardzo mnie się to podoba. W przyszłości mam zamiar coś podobnego zrobić. Powiedz mi tylko jedno, jaki to jest kamuflaż? Mianowicie z jakiej Armii? No chyba że kamuflaż wymyślony jet to ok. Ale i tak jest super.

Ogólnie jak dla mnie to 5+

Super!

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.