Skocz do zawartości

[galeria] s.W.S. & 3,7 cm Flak 43, Revell, 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tak piękny deszczowy i zimny dzień.

Oto nadszedł czas pokazania wypocin i poddania się pod ocenę publiki

Najpierw kilka słów o modelu. Jest to przepak Italeri ale jakość wykonania jest bardzo dobra. Model ma już trochę lat ale dokładając Edkowe blachy podnosimy jego wartość. Jest to jak narazie jedyny s.W.S. z działkiem na rynku (coś tam w zapowiedziach od skośnookich się pojawia ale wersja UHU).

Jak na pojazd lżej opancerzony jest nieco węższy od Pantery ale dłuższy od niej.

Warsztat znajduje się tutaj: viewtopic.php?t=15767

Jak widać pojazdy w jednolitym kamo też mogą być ciekawe.

Dioramkę starałem się utrzymać w klimacie późnej jesieni ale suchej. Dlatego dominują beże i inne piaskowo-brązowe odcienie.

DSC01679.jpg

DSC01680.jpg

DSC01681.jpg

DSC01682.jpg

DSC01683.jpg

DSC01684.jpg

DSC01685.jpg

DSC01686.jpg

DSC01688.jpg

DSC01691.jpg

DSC01694.jpg

DSC01695.jpg

DSC01696.jpg

DSC01697.jpg

DSC01698.jpg

DSC01700.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia robione gąbką? Jakim kolorkiem? Ciekawi mnie jeszcze Twoja technika zabiegów z gąskami...

Tak, gąbkowane. Na kolor bazowy "gąbeczkuję" kolor jaśniejszy od bazy. Jest dobierany na oko, po prostu taki, żeby było go widać. A następnie mieszam kolor panzergrau z ciemnym brązem (tez obojętnie jaki) i nakładam gąbką w te same miejsca co wcześniej. Nie zakrywam dokładnie poprzedniego koloru a uderzam gąbką w przypadkowe miejsca. Co do przetarć na krawędzi (np. przedni zderzak) to prostopadle do krawędzi przecieram gąbką. Tak jakbym suchym pędzlem robił, ale tutaj mam więcej farby żeby zostały rysy i smugi. I jak wcześniej, jaśniejszy kolor a potem mieszanka.

Co do gąsek to po sklejeniu ich w odpowiedni kształt maluje na czarno jako podkład. Potem rozrabiam ciemnobrązowy pigment i nakładam go na całość gąsek. Jeśli ma być błoto to ten kolor rozrabiam także z żywicą i piachem i nakładam. Potem biorę jeszcze ciemniejszy pigment i tez rozrabiam z Fixerem. Też smaruje gąskę ale już bardziej "wybiórczo", nie całą. Na to wszystko po wyschnięciu rozrabiam jasnopiaskowy pigment i też wybiórczo maziam. Na końcu tym jasnym suchym pigmentem kurzę trochę całość. Potem maluję stalowym elementy które dotykają gruntu i kół.

Uff, trochę napisałem Opisałem tą metodę w warsztacie z budowy Panther G. Zajrzyj tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.