Skocz do zawartości

Sturmpanzerwagen A7V-Tauro Model 1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prace nad tym modelem z radością uważam za skończone Informacje na temat budowy znajdują się w warsztacie, a co do podstawki to kawałek płyty gipsowej, wyrzeźbionej i pomalowanej, a następne posypanej kawałkami cegły, gruzu, drewna, drutu i pigmentami. Wszystko utrwalone płynem Atlas Delfin. Warsztat:

viewtopic.php?t=18616

 

Zapraszam do komentowania

P2100010.jpg

P2100030.jpg

P2100011.jpg

P2100028.jpg

P2100002.jpg

P2100045.jpg

P2100053.jpg

P2100048.jpg

P2100049.jpg

P2100037.jpg

P2100044.jpg

P2100045.jpg

I sama podstawka:

P2100054.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkaradzieństwo. Znaczy sam pojazd bo model b. fajny. Spokojnie można go pomylić z jakimś składem kolejowym;).Sama tematyka bardzo ciekawa. Miło czasem zobaczyć coś oryginalnego. Wykonanie modelu b. mi się podoba miło przybrudzony i odrapany. Tylko tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, mógłby być trochę bardziej poobijany, ale tak też jest dobrze.

Dopracowany - podobają mi się okopcenia na oraz wokół wydechów, tylko te KM-y nie za ładne

Ale tak czy siak za tematykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ekstra, i zawsze mało modeli z Wielkiej wojny.

W sumie mam jedno "ale" podstawka, jak dla mnie powinna być bardziej "polowa" niż miastowa :P , ale to Twoja inwencja twórcza Łukaszu.

tylko te KM-y nie za ładne Confused

Wydaje mi się że to jedyne co można było wykrzesać z nich, bynajmniej tych zestawowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Podstawka jest miejska, bo nie chciałem utaplać go w błocie. Obiecuję że Whippet albo Mark IV będzie w błocie po dach Kaemy były słabiutkie w zestawie, trochę je oszlifowałem, zaokrągliłem i nawierciłem końcówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaemy były słabiutkie w zestawie, trochę je oszlifowałem, zaokrągliłem i nawierciłem końcówki.

 

Zwracam honor - nie widziałem tych nawierceń.

Jednak bardziej chodzi mi o kolor, takie KMy były raczej na taki ciemniejszy, pewnie użyłeś Gun Metalu, akurat ze wszystkich jakie używałem najlepszy Gun Metal produkuje wg mnie Model Master, pasuje idealnie do karabinów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Niespodzianka. Dawno mnie tu nie było i taki kwiatek. Bardzo fajnie wyszedł, chociaż z wyglądu moim skromnym zdaniem nie umywa się do brytyjskich dinozaurów z tego okresu. Gdzie dorwałeś ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny brzydal ładnie obdrapany, kamo ładnie wyszło. Od dłuższego czasu marzy mi się taki właśnie brzydal z I wś.

 

Obiecuję że Whippet albo Mark IV będzie w błocie po dach

 

Trzymam za słowo i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita.

Karabiny malowane najpierw czarnym, a potem przetarte gun metalem Humbrola. Też kiedyś używałem produktu MM, ale mi się skończył, więc maluję Humbrolem.

Model kupiłem od znajomego modelarza.

Następny pojazd z Wielkiej Wojny będzie w błotku, mam już nawet pomysł na mini-podstawkę

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam jedno "ale" podstawka, jak dla mnie powinna być bardziej "polowa" niż miastowa :P , ale to Twoja inwencja twórcza Łukaszu.

Gdzieś widziałem zdjęcia paru A7V sunących dumnie przez miasto/wieś po brukowanej ulicy, więc bruk jak najbardziej na miejscu.

 

Sam model zapiera mi dech, ale do podstawki mam trochę inny zarzut. Mianowicie jest za mała w stosunku do modelu. Podstawka powinna zawsze być trochę szersza i odrobinę dłuższa, bo tak mamy wrażenie, że czołg "nie ma czym oddychać" i męczy się biedaczek na za małym podeście. Ale oczywiście - skala 1:35 nie przelewki, czasem duża podstawka jest niemożliwa do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Bartek, miałem dla niego inny plan

Obramowanie też się pjawi... z czasem

Co do za małej podstawki- nie miałem już nerwów żeby więcej dłubać w gipsie, dziadostwo pęka, kruszy się i zostawia tony pyłu, dlatego podstaweczka taka malutka. Następnym razem kupię coś z Miniartu albo jakąś ulicę z vacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.