Skocz do zawartości

Kingtiger Porsche - model Dragon 1:35


author21

Rekomendowane odpowiedzi

Zimmerit zrobiony z greenstuff-u wieża + Tamiya epoxy putty - kadłub. Drobne przeróbki własne, uchwyty na klamrach narzędzi z łańcuszka, śruby motylkowe z innego zestawu dragon (pantera). Malowany humbrol + wasch Abteilung 502. Gąsienice wstępnie przykurzone, jeszcze będa dopracowywane.

21390b4003f7a533med.jpg

08e25d123b3c0926med.jpg

f22ad3ab38528d9bmed.jpg

7c140b29f57c8662med.jpg

18446673a230532bmed.jpg

fdbaddd9a57c04edmed.jpg

ca62c638366af825med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty piszesz, że efekt aero jest przeskalowany :/ Wolę w takim razie przeskalowany efekt aero niż to... i tamto w drugim Tygrysie.

 

Oczywiście, po raz kolejny jakość i wielkość zdjęć wybitnie utrudnia dokładny wgląd w szczegóły modelu. Ciekawe czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam lampek i sprzetu foto lepszego itp, podmienie zdjęcie w swietle dziennym robione niebawem.

 

Wstawiam poniżej pełny rozmiar zdjęć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma sprzęt foto do robienia fot? Ja robię zdjęcia z dwoma lampkami biurowymi lub w świetle słonecznym z blendą, kompaktem kupionym 6 lat temu z matrycą o zabójczej rozdzielczości 3,2 Mpix. Czasami, jak mi się chce, wyciągnę lustro. Światło dzienne wbrew pozorom wcale nie jest super dobre do robienia takich zdjęć. A po trzecie: ustaw balans bieli w aparacie, a jak masz automat tylko to zrób to w programie graficznym. I ogarnij ostrość i głębię ostrości na fotach.

 

PS.

Akurat wrzuciłeś foty jak pisałem posta. Tak więc, na koniec uwaga z mojej strony: miękkie przejścia imitujące natryskowe plamy kamuflażu jestem w stanie wykonać humbrolkami pędzlem lepiej w 1:72, niż Ty w skali 1:35. Tak więc na przyszłość byłbym bardziej oszczędny w słowach odnośnie "badziewności" modeli w skali 1:72 "nawet po ich pomalowaniu".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANON A85 4,1 Mpix. Zdjęcia były robione przy oświetleniu dwóch lamp z góry (okap kuchenny). No i robione z ręki. Kiedyś w dziennym mi lepsze wychodziły. Na Laptopie w 1:1 zdjęcie jest ostrzejsze. Zależy jak komputer konkretny jest ustawiony (jasność). Modele lepiej wyglądają oglądane gołym okiem niż w makro zawsze.

 

Nie przejmujcie się moją krytyką, bo ja idealnie też nie robię. Nie każdy mój model mi się podoba. Często modele sa przerysowane, zbyt geometryczne wycieniowane, regularnie. W rzeczywistosci nie ma takiego zróżnicowania kolorów, ale każdy robi jak lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Badziewność" modeli w 1:72 polega głównie na ich słabym wykonaniu przez producenta. choćbyś nie wiem jak malował, to np dysproporcje części są rażące. To miałem na myśli. Może i malujesz super, ale model w 1:72 sam w sobie jest słaby, np jak najstarsza pantera Tamiya, czy Pz IV Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Badziewność" modeli w 1:72 polega głównie na ich słabym wykonaniu przez producenta. choćbyś nie wiem jak malował, to np dysproporcje części są rażące. To miałem na myśli. Może i malujesz super, ale model w 1:72 sam w sobie jest słaby

 

No wiesz, model zawsze możesz poprawić, rzuć okiem na hummela Radka czy tetki Zbyszka. Moim zdaniem nie odstają aż tak bardzo od 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.