Skocz do zawartości

PT-76 Trumpeter 1/35 Praga 1968


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Na giełdzie w Bytomiu udalo mi się utrafić ten model w okazyjnej cenie, więc wziąłem, aby sprawdzić czy pochlebne recenzje na jego temat odpowiadają prawdzie. I muszę powiedzieć, że tak. Za niewielkie pieniądze mamy model, który składa się perfekcyjnie. Wszystko pasuje idealnie. Części może niewiele, ale detale odlane ładnie i całość po sklejeniu prezentuje się bardzo przyjemnie. Ma jednak kilka mankamentów. Największym są gąsienice. Gumiaki wyglądają bardzo niefajnie. Polecam zamienić na żywiczne Armo lub Friule. Drugim minusem jest lufa. detale tu akurat średnie i nie do końca dobrze wykończone. Nie wiem jak jest w innych wersjach tego czołgu, ale w tej wyglądało nieciekawie. Ponadto zestawowa blaszka jest trochę uboga. Mogli dołożyć jeszcze zapinki na narzędzia. Nie byłoby to zbyt kosztowne, bo tylko 4 trzeba byłoby zrobić, a zdecydowanie poprawiłoby to atrakcyjność modelu. Troszkę żałuję, że nie skusiłem się na zestaw Voyagera.

 

Model wykonałem w malowaniu z Sowieckiej interwencji w Czechosłowacji z 1968 roku. Bardzo lubię ten temat i nie ukrywam, że model wybierałem pod kątem tego malowania. Następny w kolejce jest T-62.

 

Dość gadania, teraz zdjęcia:

 

6-7.jpg

 

1-9.jpg

 

2-7.jpg

 

5-7.jpg

 

8-7.jpg

 

3-7.jpg

 

7-7.jpg

 

4x.jpg

 

Na zdjęciach niestety wyszło troszkę niedoróbek, które trzeba będzie poprawić. Ale podsumowując, jestem całkiem zadowolony. Wypróbowałem troszkę nowej chemii i widzę drogę, gdzie trzeba podążać

 

Gorąco i świątecznie wszystkich pozdrawiam, Radek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo ładny modelik,pasy dodają atrakcyjności choć mogły być lepsze.Podoba mi się wash i brudzenie mógłbyś coś nadmienić na temat tego kurzenia.Osobiście przetarłbym gdzieniegdzie gąski metalizerem dodało by to realizmu.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danke, panowie!

Pasy rzeczywiście mogły wyjść lepiej. Ale trochę się nauczyłem dzięki nim.

 

mógłbyś coś nadmienić na temat tego kurzenia.

 

W tym modelu, to akurat żadna filozofia nie była. Wanna robiona w następujący sposób: posmarowane wikolem i posypane zmieszanymi pigmentami. Efekt jest bardzo fajny. Koła i gąsienice- pigmenty naniesione pędzlem i utrwalone white spirit. Góra i boki to pigment nakładany malutkim pędzelkiem w zagłębienia i zapuszczony white spirit.

Zacieki na kołach, to całkiem fajna farbka Gunze Oil.

 

 

 

 

PS. Co z pzIV?

 

Nawet nieźle G niemalże gotowa do malowania, zostało tylko zrobić i przykleić reflektory.

A dwie czwórki jeszcze w pudłach, w tym tristarowska D. I planuję kupić jeszcze H albo J z dragona. Tylko nie wiem kiedy to skleję :/ A Ty lepiej maluj swoją H, bo podpatruję i nie mogę się doczekać malowania, po tym co tam wyczyniasz z żywicą z CMK.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba:) Fajowe kurzenie i ładny soczysty zielony - kolorystycznie całkowicie trafia w mój gust. Na minus te pasy - chyba lepiej byłoby je namalować pędzlem. I na malutki minusik gąsienice, trochę widać, że tu gumiaki. Ale ogólnie bardzo pozytywny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowe kurzenie i ładny soczysty zielony - kolorystycznie całkowicie trafia w mój gust

 

Bardzo się cieszę, tym bardziej, że jak już kiedyś mówiłem, bardzo lubię Twoje ruskie pojazdy i chyba w kwestii kolorów mamy podobny gust

Poza tym niesłychaną radochę sprawiła mi zabawa olejami na tym modelu. Do tej pory operowałem nimi głównie na błyszczącym lakierze i byłem średnio zadowolony z efektów, bo ścierały się później, a tym razem spróbowałem na satynie. Rewelacyjnie można bawić się kolorystyką. Tylko trzeba bazowy mocno przejaskrawić, żeby pre- albo postshading były widoczne. Sporo fajnych rzeczy przećwiczyłem na tym modelu

O pasach i gąsienicach mówiłem już wcześniej, więc pozostaje tylko przyznać rację.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.