Skocz do zawartości

Pak40 diorama


misio2009

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem to co widać na zdjęciach. O wyrozumiałość proszę, bo poprzedniego "plastika" skleiłem za komuny, a wtedy w składnicy harcerskiej był do wyboru: Łoś, Jak, Czapla, RWD5. Jeszcze Ił2 można było zapodać ;) a o czymś takim jak farby to słyszeli chyba tylko burżuje.

 

P1120281_cr.jpg

 

P1120291.JPG

 

P1120294.JPG

 

P1120284.JPG

 

P1120288.JPG

 

P1120293.JPG

 

P1120312.JPG

 

P1120317.JPG

 

P1120319.JPG

 

P1120323.JPG

 

P1120327.JPG

 

P1120320.JPG

 

P1120339_cr.jpg

 

P1120345.JPG[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj teraz jakiś kurz, brud, smieci. Kolory można nieco zróżnicować, jakiś wasch, pigmenty, oleje. Hełmy i chlebaki chyba tym samym kolorem maźnąłeś, co mundury. Na razie to dobra baza wyjściowa do reszty zabiegów. Wszędzie jest sterylnie i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ambitnie podchodzisz do sprawy i chwała Ci za to. Z drugiej strony nie jestem pewien czy to podejście służy Twojemu modelowi. Do czego zmierzam. Jak dla powracającego "po latach", model wybrałeś bardzo dobry (ja niestety nie wykazałem się taką rozwagą i teraz płaczę nad zawieszeniem muła), tylko temat wybrałeś sobie pieruńsko trudny (diorama). Gdybyś zrobił podstawkę np. pustynną, tj. trochę pigmentów i tyle, było by super, a tak niestety pewne rzeczy rażą.

- co to za placki w które każdy z nich wdepnął?

- srebrna puszka na maskę?

- budynek zrujnowany, a gdzie gruz?

- trawnik na bruku?

Jednym słowem, dobry materiał wyjściowy ale do dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy Ja też lubię brud ale nie którzy wolą czyste modele(szczególnie właśnie z starszego pokolenia).Po takiej przerwie bardzo dobra praca oprócz tego co koledzy wymienili oczywiście figurki trochę średniawe ale na cieniowanie i te sprawy przyjdzie czas.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogony powinny mieć oparcie w ziemi. Bez oparcia armatka poleciała by do tyłu po strzale.

Proponował bym raczej zrobić scenkę typu przetaczanie działa na pozycję strzelecką a nie strzelanie z paka ustawionego luźno na bruku.

Mundury powinny być matowe, lekko się błyszczą, ale nie wiem czy to nie sprawka oświetlenia?

Uwaga formalna - nie wiem, czy ta scenka nadaje się do działu "pojazdy wojskowe", może raczej do artylerii albo dioram?

 

EDIT

Aha saperki niedomalowane - brak koloru stalowego.

Dobrze, że wróciłeś do hobby, jak na powrót po latach jest całkiem dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury są matowe, po prostu światło na zdjęciach tak daje.

Co do podparcia ogonów - to mówię tak: była taka pilna potrzeba taktyczna więc postawili działo na bruku ;)

 

Na poważnie - to widziałem na jakimś archiwalnym filmie jak działon postawił na bruku osiemdziesiątke ósemke, wyczepioną z wózków, czyli postawili metal na bruk, ramiona podstawy nie były zabezpieczone "śledziami" wbitymi poprzez nie w grunt - anyway - strzelili i kawałek działo przesuneło.

 

Reasumując - to Niemcy nie takie "potrzeby taktyczne" musieli uskuteczniać jak jakaś tam rachityczna 75-tka na bruku.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie - to widziałem na jakimś archiwalnym filmie jak działon postawił na bruku osiemdziesiątke ósemke, wyczepioną z wózków, czyli postawili metal na bruk, ramiona podstawy nie były zabezpieczone "śledziami" wbitymi poprzez nie w grunt - anyway - strzelili i kawałek działo przesuneło.

 

OK, ale zwróć uwagę, że 88mm miała zupełnie inną podstawę! Jej krzyżowa podstawa, nawet leżąc na bruku, dawała dużo lepsze oparcie niż koła i niezabezpieczone ogony.

 

W konfiguracji którą pokazałeś BYĆ MOŻE udałoby się oddać jeden strzał, choć nie jestem nawet pewien czy byłby celny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a starczy chwilę poszukać...

JEDNA LINKA

DRUGA LINKA

 

a przy okazji widać, jak sobie chłopaki radzili jak mieli więcej czasu:

=detail&search[focus]=36]TRZECIA LINKA

CZWARTA LINKA

 

i jeszcze parę zdjęć ze strzelań w terenie zabudowanym... jak widać nikt się szczególnie ogonami nie przejmował...

PIĄTA LINKA

SZÓSTA LINKA

SIÓDMA LINKA - tu co prawda nie bruki i asfalty, ale jak widać o żadnym zagłębieniu w ziemi mowy nie ma...

ÓSMA LINKA

DZIEWIĄTA LINKA trochę niewyraźna niestety...

 

to tylko efekt paru minut w sieci... sięgnięcie do książek dałoby pewnie zdecydowanie więcej przykładów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.