Skocz do zawartości

DUKW 1/35 Italeri


radzio_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Przedstawiam mojego DUKWa .Z racji że jest to mój pierwszy model pojazdu wojskowego proszę o rzetelną ocenę. Model jest malowany model masterami za pomocą niestety pędzla. Od siebie dodałem łańcuch do kotwicy i niewielką siatkę maskującą wykonaną z kawałka gazy.

 

9fd3088a1e0aac17m.jpg 52faaefb72f57239m.jpg dfa730ce214f6e62m.jpg 45b4d4835d243189m.jpg 0bc44e456490fd23m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelik całkiem fajny. Trochę za dużo jak dla mnie tych srebnych obić. Poza tym jest OK, podoba mi się. Zrobiłem taki sam jakiś czas temu. Poszukaj na forum, to go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko b. ładnie, tylko te obicia psują efekt.

Następnym razem spróbuj obijać gąbką no i mniej tego oraz przemyśl gdzie mógł się obić, a gdzie raczej mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemną kaczkę nam tu zaprezentowałeś kolego Radziu.Jak na pierwszy "pancerzyk" to jest nieźle. Niestety nie obejdzie się bez kilku uwag z mojej strony:

 

1. Po pierwsze primo powierzchnia. Warsztat pędzelkowy masz na naprawdę wysokim poziomie, ale niestety efekt końcowy na niektórych elementach (np. opony) trąci połyskiem. Wiem, że przy pędzlu praktycznie niemożliwe jest uzyskanie dobrego matu,ale tutaj maszyna wygląda jakby wyjechała z wody. No chyba, że taki miał być efekt...

2. Wspomniane powyżej srebrne otarcia i niektóre ślady eksploatacji wyglądają nieco zbyt plamowato. Wystarczy spojrzeć na okolice maski i kanister z tyłu.

3. Nie do końca roztarty wash na niektórych elementach. Wygląda jakbyś chciał za jednym zamachem mieć zrobiony wash i ślady eksploatacji. Kolejny raz przypomninam, że wash to nie jest jedna z metod weatheringu, a sposób na uwypuklenie detali (nadanie im trójwymiarowości).

4. Jeśli planujesz związać się z pancerką, proponuję zakup przynajmniej kilku pigmentów Vallejo, CMK lub MIG Productions.

 

Jednocześnie kolejny raz pochwalę Twoje pędzelkowanie, którego wielu sklejaczy może Ci pozazdrościć

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za te komentarze szczególnie te krytyczne. Wiem teraz mniej więcej co muszę poprawić. Zgodzę się że przesadziłem z obiciami. Trochę ich za dużo, ale myślę że z modelu na model będzie coraz lepiej. Jak narazie planuję zostać przy pancerce. W planach mam HMMWV i może pokuszę się o jakąś relację z jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ładny model, jak i wykonanie. Co do uwag to zgadzam się z przed mówcami. Co do ołówka to też się zgadzam, bardzo dobra metoda, sam stosuję. Polecam też jeśli nie masz wprawy, zwykłe kredki pastelowe, dobrze naostrz, i "rysuj" po modelu uprzednio namocz w czymś, benzynie, spirytusie... daje to fajne efekty,do obić, czy brudzenia. a możliwości jest cała masa.

Oczywiście jest to dobra metoda, na "drobiazgi" nie stosowałem tego jeszcze w skali całego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dlaczego piszesz "model malowany niestety za pomocą pędzla"? Niektórzy modelarze nie potrafią tak malować aero. O wszystkich błędach powiedzieli już poprzednicy, więc się nie powtarzam. Ogólnie nie jest źle. Poćwiczysz, a będzie na pewno lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.