Skocz do zawartości

Józef Stalin Trzeci (Tamya,Eduard,EurekaXXL,Firulmodel) 1:35


lachim1902

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tym razem chciałbym przedstawić model JS-3 firmy Tamya.

Chciałem zbudować model czołgu z pierwszej serii produkcyjnej z 1945 roku

(same pojazdy nie brał udziału w walkach).Przy budowie wspomagałem się

publikacją oraz planami wydawnictwa Militaria, blaszkami Eduarda, linami Eureka XXL.

Sam model nie sprawia problemów w budowie,odrobina szpachli tylko w miejscach łączenia połówek kadłuba,oraz wieży. Faktura odlewu wieży jest delikatna ,jak i blach pancernych kadłuba. Przy pomocy blach Eduarda można zbudować model JS-3 z drugiej serii.

Sam model chciałem ukazać jako zakurzony pojazd po poligonie, czy mi się to udało?

Proszę o ocenę!

DSC_0070.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

DSC_0073.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

DSC_0079.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

url=http://picasaweb.google.com/Lachim1902/Pulpit#5478508832253527714]DSC_0068.JPG[/url]

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model generalnie robi dobre wrażenie, ale jest kilka rzeczy, które mogłeś wykonać nieco lepiej:

 

1. Zacieki - rdzawe i stalowe zacieki wyglądają nieco sztucznie.Powinny być bardziej rozmyte. Rdza mogłaby być nieco ciemniejsza;

2. Błoto czy też piach na kołach wygląda plamwato i ma odcień podobny do rdzy na zaciekach.

 

Bardzo za to podoba mi się samo malowanie pojazdu, gąsienice i km.

 

Ogólnie model wypadł na szkolną 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie!

Sam wiem że z rdzą trochę na koniec przekombinowałem, koła chciałem zakurzyć i kurzyłem pigmentem miga o nazwie rosyjska ziemia ale stwierdziłem że za ciemne wiec poprawiłem europejskim pyłem.

Reflektor jest pomalowany! Wnętrze jest srebrne i na to wkleiłem na superglue przeźroczystą szybkę lampy,widocznie za dużo kleju zaaplikowałem bo zmatowiła się, na żywo nie jest aż tak tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zacieki moim zdaniem można by było jeszcze poprawić, tylko potrzeba ciemniejszej rdzy. Pigment na kołach również, tylko potrzebny będzie fixer nałożony na tę warstwę pigmentu tak aby nowa ją pokryła. To taka sugestia jeśli chciałoby Ci się jeszcze nad nim popracować.

Moim zdaniem warto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fixer nałożony na tę warstwę pigmentu

zaciemni i rozciapcia, zmyje kurz(bez kontroli).

Dodanie jeszcze jaśniejszych tonów jest(tak myślę) wyjściem.

 

 

na superglue przeźroczystą szybkę lampy

Extra Thin Tamiya.

ale stwierdziłem że za ciemne wiec poprawiłem europejskim pyłem.

proponuję dodatkowo jasne płukanki z olei artystycznych.

 

Zacieki, możesz spróbować je rozciągnąć/rozmyć olejami art. bądź zgasić poprzez nałożenie transparentnych warstw farby bazowej.

Zapasowym ogniwom także przydałoby się nieco nalotu rdzawego.

 

 

model ładny.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie postawiłeś na nim krzyżyka i zabrałeś się za poprawki.Jest lepiej, ale szkoda, że nie pozbyłeś się też tych grafitowych smug na wieży. Ogólnie wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli chodzi o ten zaciek to miałem takie założenie że coś się załodze rozlało, jakiś olej a może smar się rozmazał i pod wpływem słońca zaczął spływać.

Co do zmycia tego zacieku to muszę sprawić sobie cleanux do sidoluksu

bo jest to mieszanka brązu czarnego i sido.

DSC_0089.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.