Skocz do zawartości

Polski MT-LB - Skif 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Model skończony. Z założenia miał być relaksacyjny i tak też wyszło. W przerwach od mocno przerabianych Humvee stworzyłem sobie takie coś. Malowanie pędzlami i Humbrolami. Z efektu byłem nawet zadowolony, ale do czasu. Brudzenie całkowicie zakryło nawet ładny wash i przetarcia jaśniejszymi odcieniami kolorów kamuflażu. Z drugiej strony to mój pierwszy tak brudzony model, więc jakiś wyróżnik w kolekcji zawsze będzie.

Model 10 z kolekcji Wojska Polskiego.

 

Teraz można ostro krytykować

DSC08323.jpg

DSC08324.jpg

DSC08325.jpg

DSC08321.jpg

DSC08320.jpg

DSC08369.jpg

DSC08337.jpg

DSC08336.jpg

DSC08333.jpg

DSC08334.jpg

DSC08338.jpg

DSC08322.jpg

DSC08347.jpg

DSC08362.jpg

DSC08363.jpg

DSC08340.jpg

DSC08330.jpg

DSC08326.jpg

 

Teraz trzeba się postarać przy czystych HMMWVs.

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do czego ta fura służy?

Do transportu artylerii i żołnierzy

 

Co do modelu to straszne te błoto, odcień i ziarnistość fajna (mogę wiedzieć co to za odcień? ) No ale samo rozprowadzenie nie wygląda dobrze, podobnie krzaczki. Sam model ma niewiele części i jest dosyć prosty w złożeniu i tu zastrzeżeń nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego błota, zbyt jednolite, nie widzą mi się ciapy na przedniej górnej płycie i smugi na bokach Z kolei zbyt czyste są prawe tylne drzwi.

 

No i duży błąd przy takim brudzeniu (ale możliwy do poprawienia) - wewnętrzna część układu jezdnego jest czysta, podobnie jak kadłub za kołami.

 

Krótko mówiąc - szkoda Bo widać, że jest starannie pomalowany. No ale potem się rozszalałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale samo rozprowadzenie nie wygląda dobrze, podobnie krzaczki.

Możesz napisać dokładniej, to spróbuję popoprawiać.

 

Z kolei zbyt czyste są prawe tylne drzwi.

Przeszłość

No i duży błąd przy takim brudzeniu (ale możliwy do poprawienia) - wewnętrzna część układu jezdnego jest czysta, podobnie jak kadłub za kołami.

Przeszłość

Krótko mówiąc - szkoda Bo widać, że jest starannie pomalowany. No ale potem się rozszalałeś

Sam żałuję, że tak go pobrudziłem. Co do samego błota, to lepiej wygląda to w rzeczywistości. Zresztą przeglądając zdjęcia czy z Wędrzyna czy też ze Świętoszowa najczęsicje występuje właśnie takie dość jednolite jasne błotko. No ale mogę coś tam jeszcze pokolorować...

Nie chcę się usprawiedliwiać, ale w słońcu fotki wyszły fatalnie. W rzeczywistości nie jest tak źle.

 

Pierwszego gola strzelił Skif Teraz zremisowałem na 1:1 Piszcie śmiało co poprawić i wyjść na 2:1, bo Wasze wskazówki są zawsze cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No błoto wygląda jak w skali 35:1. Musisz dać odcienie, grudy, małe smugi, przecież takie brudzenia boków są nierealne, no chyba że ktoś nakłada błoto szczotką. Tutaj radzę sobie wziąć zdjęcia modeli np. Gościa i kserować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, błoto poprawiam ciągle. Zresztą jak na pierwszy raz nie miało prawa wyjść wspaniale. Nigdy nie próbowałem jeszcze bawić się aż w taki syf

Pewne jest także, że następnym razem najpierw obrobię fotki na komputerze, bo aż sam się przeraziłem jak zobaczyłem to na monitorze. W rzeczywistości jest lepiej Myślę, że z każdym następnym razem będzie coraz lepiej, o ile będzie następny raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciami się nie przejmuj, bo zazwyczaj po wrzuceniu ich na duży ekran jest tragedia :-D Wystarczy je trochę wyostrzyć i poprawić jasność/jaskrawość i inne takie duperelki.

 

 

A co do modelu - cóż więcej mądrego dodam, koledzy już wszystko powiedzieli.pracuj nad błotem, to wdzięczny ale trudny temat. Ja sam nie umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.