Skocz do zawartości

T 34/85 HobbyBoss 1:48


damian70n

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie czołg ładny. Po dokładniejszym przyjrzeniu się wychodzi na jaw kilka niedociągnięć: niedomalowany drut na tylnym włazie, niepomalowany karabin, źle pomalowane rury wydechowe - w środku czarne, na zewnątrz zielone, powinny być bardziej rdzawe. Na tylnej płycie i zbiornikach widać zacieki (albo nieśmiałą próbę brudzenia). Pochwała należy się za orzełka i wnętrze. Nie wiem, czy jest dokładnie odwzorowane, bo znawcą nie jestem, ale ogólnie wygląda ładnie. Skąd na ruskim czołgu niemiecka flaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ładny "T"

 

Natomiast wielkie za flagę na czołgu - mam wrażenie, ze w co trzecim modelu jest rozłożona niemiecka flaga na korpusie, masce, ziemi etc

 

Pomysł jest już tak nudny i oklepany, że aż wstyd już go wykorzystywać. Panowie - więcej inwencji i własnych pomysłów a będzie zdecydowanie ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed paroma dniami ukończyłem ten sam model, to mogę co nieco powiedzieć

 

To co w Twoim "Teciaku" mi się podoba, to to, że to właśnie "Teciak", że to polski "Teciak", a także pomysł z umiejscowieniem go na mini dioramce.

 

Daje się niestety zauważyć niedoskonałości wykonania, które zdejmują wisienkę z tego tortu. Pomijając kwestię flagi (które radzieccy i alianccy żołnierze zbierali na potęgę jako trofea), generalnie sam model chyba był robiony trochę w pośpiechu.

 

Poza niedomalowaniami, które wymienił kolega Dumapolski, ogólna barwa modelu wydaje się być za jasna. Twój T-34 jest ogólnie trochę zbyt "salonowy", ale intensywność weatheringu to już kwestia gustu.

 

Widzę, że również nie miałeś lekko z gąsienicami i kołami, bo patrząc na model od tyłu dość wyraźnie widać rozjazd gąsienic.

 

Mini dioramka jest świetnym pomysłem, ale stanowczo wymagającym dopracowania, gdyż na razie mamy tutaj tylko kupkę ułożonych kamieni i dość sterylnie zrujnowany mur.

 

Według mnie nic by się nie stało gdyby Twój model (wraz z dioramką) jeszcze przez tydzień lub dwa przebywał na warsztacie i był dopracowywany. Na razie cały projekt wygląda jakby był niedokończony.

 

Można jeszcze coś z tym zrobić. Pomyśl o tym, bo warto. Zaczęło się bardzo dobrze

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

Dobrze, że nie zasypałeś gruszek w popiele i postanowiłeś coś jeszcze zrobić przy swoim T-34. To dobrze o Tobie świadczy. Jest lepiej, ale (wybacz) ja wciąż będę drążył, bo uważam, że może być o wiele lepiej:

 

1.Mur wygląda znacznie lepiej. Odłupany tynk go ożywił. Przydałyby się jeszcze jakieś pozostałości ramy okiennej, może skrawki zniszczonej szyby;

 

2.Rury wydechowe poprawione, ale są za jasne. Trzeba je pomalować na ciemną stal i podrdzewić;

 

3.Z tego co widzę kurzenie czołgu jest czarne, bądź ciemnoszare.Wydaje mi się, że przekeżdżając przez gruziwisko pokryłby się raczej jasnym pyłem z gruzu, betonu itp. Gąsienice nadal są czyste;

 

4. Cegły leżące na gruzowisku mają bardzo jaskrawy kolor. Trzeba by było go jakoś stonować.

 

Masz chłopie potencjał ! Wykorzystaj go. Zrobiłeś tego T-34 w iście ekspresowym tempie, bo pewnie chciałeś jak najszybciej ujrzeć efekty. Rozumiem to, bo też tak kiedyś miałem. Może jednak warto dać temu projektowi jeszcze jedną szansę i dopracować go jak należy ? On naprawdę wygląda nieźle i przy trochę większym wysiłku może wyglądać bardzo fajnie.

 

Decyzja należy do Ciebie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.