Skocz do zawartości

WARRIOR MCV 1:35 Academy


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po dłuższej przerwie chciałem Wam pokazać ostatni mój ukończony model.

Pojazd, to jak w tytule "Wojownik" z Academy + blaszka Eduarda. Jeden ze zwierzaków zakupiony na giełdzie, drugi na "a...o".

Natomiast Szkot to składak z czterech figurek żywicznych + własna inwencja.

Zestawienie pojazdu i wielbłądów podsuwa np. taki tytuł dla tej scenki "Desert warriors"

Miłego oglądania.

 

IMG_2174.jpg

 

IMG_2143.jpg

 

IMG_2167.jpg

 

IMG_2165.jpg

 

IMG_2163.jpg

 

IMG_2156.jpg

 

IMG_2155.jpg

 

IMG_2152.jpg

 

IMG_2151.jpg

 

IMG_2146.jpg

 

IMG_2145.jpg

 

Na koniec taka mała impresja "artystyczna" "Burza piaskowa".

 

IMG_2179b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik świetny, trochę szpecą go te czarne przetarcia z przodu. Co do wielbłądów to kojarzą mi się z węgorzami jakieś takie gładkie ogólnie jest bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShaDow FoX nie wiem czy wiesz, ale pierwsze Warriory które dotarły do Iraku były malowane jakąś tandetną farbą w kolorze piaskowym. Farba ta miała to do siebie, że nie wiedząc czemu pięknie odłaziła ukazując bazowy kolor zielony. Te przetarcia z przodu i nie tylko, dosyć oszczędnie w moim wykonaniu obrazują ten proces.

Żeby nie być gołosłownym dwie foteczki:

 

bw_prep_turret.jpg

 

A na tej jeszcze lepiej widać:

 

bw_wr_move.jpg

 

Jeżeli natomiast chodzi o wielbłądy, to nie wszystkie są tak zarośnięte jak ten

 

dromader.jpg

 

Bywają również mniej obdarzone przez naturę sierścią

 

t_medium_110.jpg

 

d90i9345.jpg

 

Ale żeby je zaraz porównywać do węgorzy??? ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wtedy zwracam honor, faktycznie widać zielony kolor, myślałem, że to czarny Odnośnie wielbłądów, może spróbuj im zrobić na garbach taką sierść ? No nie wiem dlaczego, jakoś tak z węgorzami mi się skojarzyło (jestem spinningistą ), ale tak jak pisałem, podoba mi się bardzo Twoja praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny.

Ale jeśli chodzi o wielbłady to ona mają skóre jak żaby wodne.

Powinny być dużo bardziej matowe.

Nie komponują sie przez to z resztą scenki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulus, możesz rozszerzyć swoją myśl?

czak45, przy świetle dziennym są prawie całkowicie matowe (trzy warstwy Humbrola matt). Zresztą na trzecim zdjęciu wielbład też się błyszczy, tak więc wszystko zależy od oświetlenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicia1975, a o czym ja tutaj pisałem

czak45, przy świetle dziennym są prawie całkowicie matowe (trzy warstwy Humbrola matt). Zresztą na trzecim zdjęciu wielbład też się błyszczy, tak więc wszystko zależy od oświetlenia.

Odnośnie nazewnictwa to owszem można i tak, czyli dromader. Można nawet Camelus dromedarius. A na dwugarbnego Camelus bactrianus czyli baktrian. Tylko po co? Czyż nie ładnie brzmi wielbłąd jednogarbny lub dwugarbny?

Tak więc powiedzenie "właściwie to nie wielbłądy" jest troszeczkę "nie ten teges", bo dromader to też wielbłąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicia1975, nie rozumiemy się. Ja zacytowałem ten fragment na dowód tego, że na tych nieszczęsnych wielbłądach są już trzy warstwy Humbrol Matt Cote, a mimo to w sztucznym świetle nadal połyskują.

Gdy używałem matu z MMaster nie było problemu. Jedna warstwa i nawet powietrze w okolicy było matowe .

Humbrol natomiast na pojazdach jeszcze jakoś wychodzi, ale na wszelkiego rodzaju figurkach to normalnie załamka:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model ładny i podoba mi się. Dromadery tez są fajne i robią klimat. Co do obić. To zawsze jest ich albo za dużo, albo za mało, albo za duże, albo za małe lub nie w tym miejscu. W moim odczuciu te z przodu są trochę dziwne, ale na moich modelach nie są one lepsze i zasadniczo nie rzutuje to na ocenę twojej pracy

Model jest świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

.A ogólnie mówiąc co do twoich modeli ,to kolory wszystkich są bardzo wyblakłe,nie mówiąc już o bez twarzach jakby mieli maski pozakładane,jak w filmie z Tom Cruise,trochę więcej dosadności i realu i będzie niebo leprze,co do wielbłądów też zgubili sierść upodobniają się do do transportera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A ogólnie mówiąc co do twoich modeli ,to kolory wszystkich są bardzo wyblakłe,nie mówiąc już o bez twarzach jakby mieli maski pozakładane,jak w filmie z Tom Cruise,trochę więcej dosadności i realu i będzie niebo leprze,co do wielbłądów też zgubili sierść upodobniają się do do transportera.

 

Spróbuję sie ustosunkować do Twoich uwag legioner. Nie będzie to proste, bo Twój post jest mało czytelny. I w sumie nie bardzo wiem o co chodzi.

Jeżeli chodzi o "wyblakłe kolory".

Widziałeś kiedyś pojazd wojskowy w warunkach bojowych promieniejący kolorami

Ja nie widziałem i dlatego moje modele są takie, a nie inne.

Kurz, warunki atmosferyczne i inne czynniki robią swoje.

Natomiast zarzut co do twarzy w moich figurkach to chyba jakieś nieporozumienie. Czy twarz na zdj. nr.4 jest bez wyrazu Maska

Moje figurki to na pewno nie "mistrzostwo świata", ale jeszcze nikt ich nie nazwał "maskami i bez wyrazu".

Natomiast co do braku zdjęć z prawej strony.

Zawsze staram się wrzucać więcej zdjęć z tej strony modelu z której on będzie prezentowany na konkursach wystawach itd. Z innych stron jedno góra dwa zdjęcia.

Tak, że bez obaw wszystko wyszło jak trzeba i jest na swoim miejscu. Jeżeli masz takie życzenie to specjalnie dla Ciebie mogę Ci wysłać na maila zdj. prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.