Skocz do zawartości

Panzer I Ausf. F z pewną modyfikacją - Ark Models + scratch


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Właśnie ukończyłem pewnego nieprawdziwka, który to kiedyś przewinął mi się przed oczami w trakcie przeglądania neta. Panzer I w najdziwniejszej z wersji, czyli "F". Plus lekko zmodyfikowany dźwig/podnośnik. Taki nieprawdziwy nieprawdziwek. Ale jaką miałem radochę w trakcie budowy

 

th_DSC_0223.jpg

 

th_DSC_0224.jpgth_DSC_0225.jpgth_DSC_0222.jpg

 

th_DSC_0221.jpgth_DSC_0219.jpgth_DSC_0218.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy, odrazu mi się kojarzy z takimi samoróbkami używanymi w cywilu, jakie robiono ze sprzętem wojskowym, również niemieckim, po zakończeniu wojny (ciągniki, dźwigi). Nie jestem zwolennikiem nieprawdziwków, wolę jeśli coś ma poparcie, nawet wśród rysunków zrobionych przez konstruktora np na zwykłej chusteczce podczas picia kawy (wiele samolotów Luftwaffe 1946), ale ten mi bardzo przypadł do gustu Szkoda tylko, że gąski są jakieś takie jednolite, bez życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Piter ja wzorowałem się na małej fotce modelu z magazynu "Modelar" z 2005 roku, jest także w sieci zmontowana fota tego czegoś. A co do gąsek to osobiście myślałem, że pierwszy raz udało mi się je zrobić w miarę realistycznie.

 

Bazylms można było na Skypie, robię na żywo niemal codziennie - zapraszam

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ale- ten improwizowany dźwig został zbudowany na kadłubie czołgu Panzer 2 J.

W prawdzie układ jezdny jest identyczny w Panzer I F ,ale kadłub już nie .

Jest jedno ale- ten improwizowany dźwig został zbudowany na kadłubie czołgu Panzer 2 J.

W prawdzie układ jezdny jest identyczny w Panzer I F ,ale kadłub już nie .

Pozwolę sobie mieć inne zdanie wystarczy spojrzeć na czołową płytę w 2 J są dwa "wizjery " a w jedynce F jeden .pozdro eljazz

indeksKopiowanie.jpg[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc precyzuję :

- 1 "Jest jedno ale-ten improwizowany dźwig został zbudowany na kadłubie czołgu Panzer 2 J" -co oznacza ,że do budowy tego pojazdu powinien zostać użyty model czołgu Panzer 2 J a nie Panzer I F.

- 2 " W prawdzie układ jezdny jest identyczny w Panzer I F": czyli oba czołgi mają taki sam układ jezdny (zawieszenie ,koła jezdne ,koła napędowe ,koła napinające ,gąsienice ,wahacze drążków skrętnych drążki skrętne ,mechanizm napinający kół napinających ,przekładnie boczne kół napędowych ,sworznie łączące gąsienice )-i dalej ",ale kadłub już nie." czyli oba czołgi mają różne kadłuby -kadłub Panzer 2 J od kadłuba Panzer I F oprócz tych dwóch pancernych wizjerów na przedniej płycie różni się jeszcze : większą szerokością ,innymi błotnikami i innym wlotami powietrza na płycie nad silnikiem .Pomijam mniejsza różnice takie jak miejsca mocowania narzędzi .

To tyle - z którą częścią się nie zgadzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Panowie, ale błagam nie w moim wątku. Są inne do tego... "pawulonik" polecam

 

To może ja sprecyzuje: Pojazd tego typu nie został zbudowany, fotka krążąca po sieci to fotomontaż. A model, na którym się wzorowałem, a który był pokazywany na Euromilitarie 2005 był na bazie Panzer II wersji J, który to już czeka na zamontowanie podobnego ustrojstwa. Trzeba się cieszyć z modelowania, nie napinać. Chodźmy wszyscy na

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa rozbija się oto ,że chciałem zwrócić uwagę na fakty ,ze względu na najmłodszych ,czy początkujących modelarzy .Nawet jeśli wspomniane zdjęcie jest fotomontażem to widnieje na nim kadłub czołgu Panzer 2 J .

No i chodziło mi o manierę pisania przez doświadczonych modelarzy w sposób skrótowy -nie koniecznie zrozumiały dla początkujących .

Potem jak taki początkujący zaczyna wątek i popełnia błędy -bo czytał nie dopowiedziane teksty -wali się fala krytyki .

Nie miałem zamiaru umniejszać umiejętnościom Twoim Przemo1CK ,czy Eljazz-a, czy wszczynać kłótnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawidłowa nazwa tego cudeńka to VK1601

 

VK1601 to nazwa podwozia, nie całego pojazdu. Ten sam układ można zauważyć w nowym modelu Hobby Bossa, tzw. Leopardzie. Też w nazwie ma VK1601 z tym, że inny typ kół. Ale akurat konstrukcja tego wymaga.

 

Także nazwa pojazdu to poprostu Panzer I wersji F, lub w przypadku drugiej konstrukcji Panzer II wersji J. Oba na podwoziach typu VK1601

 

P.S. Jo bardzo ładnie to rozwinąłeś, ale o co chodzi z tymi początkującymi. Według mnie początkujący nie muszą wiedzieć wszystkiego, dlatego są "początkującymi" i ta wiedza odróżnia ich od bardziej zaawansowanych.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.