Skocz do zawartości

Sfatygowany pystynna kampania Pzkpfw 2, 1:35 tamiya


hetzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oto moj pierwszy po latach sklejony plastikowy model:] Zestaw cakiem popularny i przyjemny w monatzu - bez problemow nawet dla malo zaawansowanego modelarza jak ja. Malowanie odbylo sie glownie za pomoca pedzla, farb podkladowych, washy firmy citadel. Kolor podkladu - czarny. gaski z zestawu.

 

Malowanie wyszlo calkiem ciemne, jednak chcialem model wykonac jako pojazd doswiadczonej zalogi po kilku zaliczonych bitwach/kampanii.

 

9ba955a9e52bb442m.jpg c51cc4d7e3842883m.jpg 9503fba998dfed7dm.jpg 2a0895ecb9979df3m.jpg 071f1c68aa2f10ddm.jpg be2842852ad8680cm.jpg 9756817d6dfbfb7em.jpg d2d6d5f030abc99fm.jpg 948ec10478c5cd6am.jpg 2fb3a5c4878d6501m.jpg

 

Zapraszam do komentarzy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno, ale ciekawie go styrałeś, to trzeba przyznać. Lubię oglądać tak wykonane pojazdy walczące na "Czarnym Lądzie", jednakże mam kilka sugestii.

-Przydałoby się rozwiercić klosze lamp i zalać je jakimś przeźroczystym klejem

-Wielu modelarzy wymienia lufy w tym modelu na metalowe

-Nierozwiercone wyżej wymienione lufy oraz wydech

-Kalki jak dla mnie są za świeże/czyste w porównaniu do całości

-Przydałoby się trochę piasku w zakamarkach i na gąsienicach

-Można by "wyślizgać" jakimś metalizerem gąsienice oraz koła napędowe i napinające

-Mam wrażenie, że w niektórych miejscach zdrapałeś farbę do plastiku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercenie narazie pozostawie - podmaluje jednak lampy. Jak na pierwszy model chcialem go zrobic w standardzie - po prostu przetestowac podejscie do plastiku po dlugim czasie spedzonym z kartonem. Kalki faktycznie bede musial przyciemnic, zmatwiec i generalnie podniszczyc.

 

Pisaku nie mam jeszcze jak zrobic -> przekopuje czelusci forum:P

 

Farby nie drapie - to wszystko nowe warstwy...:]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o większe zdjęcia? Nie widać detali. Dziękuję.

 

Zobacze co da sie zrobic:] Chociaz tu wielu detali z racji "zuzycia" brakuje. Na tasmie produkcyjnej jest rowniez typ wystajacy z wiezy, wiec kiedy zostanie ukonczony dodam nowe zdjecia.

 

Zasluguje na bardzo pozytywna ocene, nastepny model z dodatkami i bedzie super. ps piasek to pigmenty

 

Dzieki;] a co do pigmentow - mozna prosic o sposob w jaki nakladac/robic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Kurcze, powiem Ci, że jak na powrót to fajnie wykonałeś. Kolorystyka jak na pędzel niezła. Wiadomo, co trzeba koniecznie obrabiać w plastiku to mus, ale jak na początek fajny

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym błędem było umieszczanie oznaczeń po odrapaniach, tak to by troszeczkę dostały i by wyglądały ciekawiej, u mnie to wyszło tak

http://i609.photobucket.com/albums/tt178/Pologne_1/SV504302.jpg

http://i609.photobucket.com/albums/tt178/Pologne_1/SV504333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fakt, za pozno polozylem kalki, ale jednak nic to nie przeszkodzilo postarzyc wszystkie symbole.

 

Dowodca jednostki rowniez pomalowany - niezbyt ladnie, ale coz, bywa. nie jestem fanem figurek z tejze firmy - polowa wydaje sie byc odlana bardzo dobrze, na drugiej czesci elementy ulegaja "zlaniu".

 

30c82c04150b668bm.jpg 12bd8e0df19aff6bm.jpg 771a4e57447131d2m.jpg c69440e38e32b0c4m.jpg 37edb759206aecacm.jpg dc9088f0e652b8c6m.jpg d9aafedda8ee9412m.jpg 73e7979db9c13c9cm.jpg bdc4346ced77e4f7m.jpg 46ab3ab956911b65m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołoże swoje trzy grosze. Model mi sie podoba. Też go robiłem. Stara ale jara Tamka. Co mi się nie widzi to to że nie wymieniłeś luf na RB. Wiem to trochę kasy, ale te zestawowe to kompletna porażka. Mogłeś też zeszlifowac tę imitację osłony na tłumiku. Dzięki Grześkowi W który posłał mi blachę dałem ją na moim, ale gdyby nie to to bym szlifował. No i brak lewarka, po którym zostały dziury montażowe. Oryginalnie były mocowania, więc to trochę olałeś. Wszystkie te rzeczy o któych pisałem były łatwe do usunięcia więc musisz mieć dobre wytłumaczenia. Ale ogólnie jest bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze tak; jak na model prosto z pudła, starą tamkę i po powrocie do plastyku po paru latach wykonałeś rewelacyjną robotę. Znacznie lepszą niż część wyjadaczy Masz talent. Gratulacje Nie sztuka zrobić model pchając w niego mnóstwo gadżetów ale zrobić z niczego coś fajnego. Czekam na następne prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre opinie - dobrze wplywaja na motywacje :]

 

No i wlasnie takie zalozenie tego modelu bylo - zadnych rewelacji, ale porzadne zlozenie z pudla. Wiem ze to tez nie sztuka - ale nieco cierpliwosci wymaga.

 

Jednak doszedlem do wniosku co i gdzie nalezy poprawic, zreszta widac to na zdjeciach - glownie by sie to opieralo o akcesoria. Nastepnym razem malujac te prawie 3d twarz czolgisty musze oposcic conajmniej jedna warstwe... bo mam wrazenie ze jest tej farby na twarzy nieco za duzo - maskuje wszystkie detale...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.