Skocz do zawartości

M-54 KING COBRA 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Prezentuję świeżutko ukończony gun track M-54 KING COBRA.

Jest to przeróbka ciężarówki M-35A2 AFV i M-113 ACAV Tamiya. Ja starałem się swojego uczynić jeszcze bardziej podobnym do oryginału. Jak mi to wyszło? Oceńcie sami .

Nie zorientowanym dogłębnie w temacie, wyjaśnię tylko, że te "dziwolągi" służyły w czasie wojny wietnamskiej w kompaniach transportowych jak ochrona konwojów zaopatrzeniowych.

A oto galeria:

 

IMG_3642kopia.jpg

 

IMG_3643kopia.jpg

 

IMG_3648kopia.jpg

 

IMG_3649kopia.jpg

 

IMG_3652kopia.jpg

 

IMG_3654kopia.jpg

 

IMG_3655kopia.jpg

 

IMG_3656kopia.jpg

 

IMG_3657kopia.jpg

 

IMG_3659kopia.jpg

 

IMG_3661kopia.jpg

 

Jako dodatek ożywiający model tacy "pozoranci" :

 

IMG_3653kopia.jpg

 

IMG_3647kopia.jpg

 

IMG_3663kopia.jpg

I to byłoby na tyle . Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Szanowny Kapralu

 

Ogólnie scenka prezentuje się bardzo efektownie i przykuwa uwagę. Fajnie, że rozwijasz tematykę wietnamską, bo nie pojawia się jej zbyt wiele.

 

Jedyne detale, które trochę mi tutaj brużdżą to:

 

1. Strasznie mocno zamglone klosze reflektorów,

2. Trochę dziwnie wyglądający brezent na tyle pojazdu,

3. Wielgachne paczki papierosów (chyba, że to jakieś "jumbo pack")

4. "Rozlana" twarz miłośnika Coke siedzącego na ziemi.

 

Reszta całkiem sympatyczna

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no Kapralu. Wasz pojazd wygląda super,ma dużo ze tak powiem smaczków a już całkiem powalające jest to rozdarcie na portkach tego żołdaka.Jak dla mnie jedynym słabszym elementem są te M2 ( zainwestuj w lufki z rb-modela, które oprócz lufek mają też celowniki, kompletne tylce ,uchwyt do ściągania lufy i dźwignię przeładowania) a będzie IDEAŁ.Pozdrawiam st.kpr.rez.Adams M1A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć korniczku .

Przecież wiesz, że "temat wietnamski" zawsze mi leżał .

Natomiast co do Twoich uwag to:

- reflektory są tylko zakurzone, ale masz rację, przy tym kacie oświetlenia wyglądają trochę dziwnie.

przy dziennym świetle są O.K.

- istotnie ten miłośnik coli jest jaśniejszej karnacji i ma jasne włosy ( nie chciałem robić samych Maorysów )

jeżeli dodać do tego jasny ręcznik to brak trochę kontrastu.

- jeżeli chodzi o brezent pod klapą, włożyłem go tam na próbę ( nawet nie przyklejony) i jeżeli będzie jeszcze jeden

głos za jego usunięciem to po prostu fruuu i po sprawie.

- natomiast papierosy? Hmm powiem Ci szczerze, że tak Marlboro leżące pod kaemem jak i Winstony w ręce tego trzeciego nie wzbudziły we mnie swoja wielkością jakiego niepokoju . Podobnie jak puszki pochodzą z zestawu Tamiji.

A poza tym już niedługo zobaczysz na "żywca" to mi wtedy nakładziesz

 

Kolego st.kapralu AdamsM1A1.

Macie niewątpliwie rację z tymi lufkami z RB. Podniosły by niewątpliwie atrakcyjność modelu

Tym nie mniej chciałem zauważyć, że starałem się zrobić model jak to mówią "prosto z pudła".

Bez dodatków żywicy, blaszek itd.

Pozdrawiam kpr. rez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.