Skocz do zawartości

1/35 M4 Early Sherman Tamiya


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia stwierdziłem, że potrzebuję projektu bez zbędnego stresu. Tamiya składa się jak klocki Lego więc nadawała się idealnie do tego celu.

 

DSC_6987.jpg

 

Sherman malowany akrylami Tamiya, weathering robiony pigmentami olejami artystycznymi. Nieco problemu przysporzyły kalkomanie, które nie chciały przywierać do powierzchni i się darły.

 

DSC_7408.jpg

DSC_7407.jpg

DSC_7409.jpg

DSC_7410.jpg

DSC_7411.jpg

DSC_7412.jpg

DSC_7413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O shermanach z punktu merytoryki wiem niewiele. Bardzo mi się ostatnio spodobały i jestem w fazie oglądania maratonów filmów dokumentalnych z ich udziałem. Więc co do modelu tylko warsztatowo. I tu dziwne uczucie. Model wygląda jak złożony z dwóch różnych. Dół styrany i po przejściach( zresztą pasujący do podstawki) i wieża jak po woskowaniu na myjni. Oddzielnie obydwie części podobają mi się bardzo. Jednak jako całość nie współgrają. Może byś "dotarł" tą wieżę do reszty? Ale to moje subiektywne zdanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawiniło tu oświetlenie przy robieniu zdjęć - sztuczne światło nocną porą. Cały Sherman jest matowy, a wieża jest brudzona (choć mniej niż kadłub).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się podoba, różnica między wieżą a kadłubem rzuca sięw oczy na tych fotkach ale ogólnego efektu to nie psuje. warto czasem gwiazdy przybrudzić albo jakiś odprysk dać na nich to wtedy tak nie rzucają się w oczy. całośc bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju

Udało mi się strzelić na szybko z ręki dwie fotki (między pieluchami i karmieniem) żeby nie było... Wieża jest brudzona i zmatowiona.

 

DSC_8376.jpg

DSC_8375.jpg

 

I jeszcze jedna fotka z poprzedniej sesji, która mi umknęła wcześniej

 

DSC_7415.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podoba mi się, choć chyba nie aż tak bardzo jak polski poprzednik. Jest ładnie wymalowany, ślady eksploatacji również całkiem do rzeczy. Trochę mniej podoba mi się podstawka, na której te kamulce robią trochę chaosu i odwracają uwagę od czołgu. Tym nie mniej całość wygląda całkiem do rzeczy

 

Gratuluję wyróżnienia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc taki model można olać merytorykę. Super wykonanie.

Powiem szczerze, że te pierwsze zdjęcia ze świecącą się wieżą bardzo mi się podobały. Gdybyś nie wyjaśnił, że to wina światła to mogłeś się bronić, że właśnie padało i jest mokry . Ja bym kupił taką wersję.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.