Skocz do zawartości

Panzer III G DAK 1/35 Dragon


Gulumik

Rekomendowane odpowiedzi

Załogant normalny tylko w porównaniu z kolorem bryły czołgu tak jakoś foty wyszły że bladzioch.

Cieszę się że modelik sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, ja też mam w swojej kolekcji Panzera III ausf.G z DAK z numerem 114, tyle że zrobionego z kartonu w skali 1/25 . Kilka fotek:

 

th_M.jpgth_M1.jpgth_M2.jpgth_M3.jpgth_M4.jpgth_M6.jpgth_M7.jpgth_M10.jpgth_M11.jpg

 

P.S. Sorki za oftopic ale nie mogłem przejść obok tego tematu obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstrzel pancerniaka i będzie super

Tak na poważnie, to modelik podobnie jak Sahariana prezentuje się świetnie.

Powinieneś kontynuować serię modeli z frontu północnoafrykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

ale właśnie żadnych konstruktywnych uwag co do figurki to oprócz subiektywnych tutaj nie zauważyłem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mym skromnym amatorskim zdaniem ma buźkę czołgista jakby był wysłany na rozminowywanie swoim czołgiem pola minowego - blady, schowany, przynajmniej łapkę by położył na włazie, a on spięty jak na defiladzie. Sam czołg niestety z najwyższej półki echh..Czy ktoś prócz mnie robi tu kiepskie modele ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że nikt znający się za rzeczy sie o figurce nie wypowiedział.

W/g mnie jest fajna, nawet bardzo, ale również jakimś specem od figurek nie jestem

 

Nie jestem specem od figurek i nie oceniam tu jakości wykonania tejże, ale drugą wojną już trochę się zajmuję i nie widziałem jeszcze zdjeć, na których głowa dowódcy wystawałaby z włazu czołgu Panzer III w ten sposób. Widziałem zdjecia,na których pancerniacy albo wystawali z włazu z całą piersią,aż po brzuch lub też nie wychylali się w ogóle.Jeśli posiadasz zdjęcie z taką pozą to w porządku.

Nie umniejsza to w jakiś specjalny sposób jakości wykonania twojego modelu, bo ten naprawdę robi wrażanie i zapewne mnie samemu byłoby ciężko wykonać go na takim poziomie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest super, według mnie figurka jest wykonana na wysokim poziomie i dodaje modelowi realizmu. Niestety kamuflaż modelu i otoczenie powoduje że wyszedł blady, ale to niema znaczenia bo przecież ludzie maja różną skórę, mam prośbę zrób kiedyś relację z malowania tak krok po kroku poparta zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od figurek i nie oceniam tu jakości wykonania tejże, ale drugą wojną już trochę się zajmuję i nie widziałem jeszcze zdjeć, na których głowa dowódcy wystawałaby z włazu czołgu Panzer III w ten sposób. Widziałem zdjecia,na których pancerniacy albo wystawali z włazu z całą piersią,aż po brzuch lub też nie wychylali się w ogóle.Jeśli posiadasz zdjęcie z taką pozą to w porządku.

Nie umniejsza to w jakiś specjalny sposób jakości wykonania twojego modelu, bo ten naprawdę robi wrażanie i zapewne mnie samemu byłoby ciężko wykonać go na takim poziomie.

Czyli, jeżeli nie ma w sieci dostępnych zdjęć z taką pozą czołgisty, to znaczy że tak nie mogli jeździć? Osobiście gdzieś w jakieś książce widziałem zdjęcie z takim czołgistą, jednak nawet gdyby takiego zdjęcia nie było to co z tego? Czy z tech. punktu widzenia jest to niemożliwe? Ludzie, troche wyobraźni, nie ograniczajcie się do przyjetych schematów i nie sugerujcie że każda pozycja figurki, której wcześniej nie widzieliście jest zła...

A to że blada... przepraszam, czołgiści z bledszą skórą nie występowali?

pozdr

ps. mam przed sobą książke niejakiego J. Piekałkiewicza- "Wojna pancerna" i już na pierwszej stronie jest zdjęcie "trójeczki" na której widać dokładnie takie same ustawienie czołgisty jak na modelu Gulumika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, troche wyobraźni, nie ograniczajcie się do przyjetych schematów i nie sugerujcie że każda pozycja figurki, której wcześniej nie widzieliście jest zła...

 

Dobrze, ale nie musisz mieć do nas pretensji o to, że wyrażamy naszą subiektywną opinię o modelu. Nie "pojechałem" po wykonawcy tego modelu i po samym modelu, tylko napisałem co według mnie mogłoby być inaczej, także nie rozumiem twojego uniesienia.

 

mam przed sobą książke niejakiego J. Piekałkiewicza- "Wojna pancerna"

 

Przeglądając zdjęcia wnętrza Panzer III wnioskuję, ża taka pozycja byłaby po prostu niewygodna, ale jak już wcześniej napisałem, jeśli masz taką właśnie pozę poprartą dokumentacją to w porządku - zwracam honor wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że nikt znający się za rzeczy sie o figurce nie wypowiedział.

W/g mnie jest fajna, nawet bardzo, ale również jakimś specem od figurek nie jestem

 

Nie jestem specem od figurek i nie oceniam tu jakości wykonania tejże, ale drugą wojną już trochę się zajmuję i nie widziałem jeszcze zdjeć, na których głowa dowódcy wystawałaby z włazu czołgu Panzer III w ten sposób. Widziałem zdjecia,na których pancerniacy albo wystawali z włazu z całą piersią,aż po brzuch lub też nie wychylali się w ogóle.Jeśli posiadasz zdjęcie z taką pozą to w porządku.

 

w każdej pozycji dobrze... nawet jak bedzie widać czubek nosa facet musi kiedys wejść i wyjść z wieży nie musi byc akurat pozycji zdjęciowej

 

dziękuję i cieszę sie ze modelik się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo reszta czołgu była niezwykle wygodna.

 

Też prawda

 

Naprawdę nie ma się o co spierać. Ważne, że Gulumik wykonał kawał dobrej roboty z tym modelem. Gratulujmy mu i czekajmy na następne prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.