Skocz do zawartości

KV-1 model 1941 HobbyBoss 1:48


kwron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowa osobą na tym forum:) od nie dawna bawię się znowu w sklejanie modeli:)

Chciałbym się tutaj pochwalić moim drugim modelem po bardzo bardzo długiej przerwie.

 

Chciałbym żebyście ocenili i w sumie powiedzieli co byście zrobili inaczej:)

z rzeczy które są źle zrobione lub w ogóle nie zrobione to:

-rury wydechowe

-liny są w kolorze kamo

-brak kalk

 

niżej jedno foto poglądowe i link do galerii

 

 

P1011965.JPG

 

P1011966.JPG

 

P1011967.JPG

 

P1011968.JPG

 

P1011969.JPG

 

P1011970.JPG

 

P1011971.JPG

 

P1011974.JPG

 

P1011978.JPG

 

P1011979.JPG

 

P1011985.JPG

 

pozostawiam link do galerii:)

 

https://plus.google.com/photos/112009940766776357393/albums/6004747311210920577?authkey=CMyRg_3w5erUFA

 

z góry dziękuje za ocenę:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzuć tu bo mi telefon głupieje jak się loguję do Google. Nie podoba mi się ta odrapany wieża. Byłoby dużo lepiej gdybyś zostawił całe białe kamo i delikatne zacieki porobił. Inne miejsca wykonane podobną techniką też nie bardzo np. błotnik. Podoba mi się ono natomiast na skrzynkach na blotnikach. Moja ocena tylko z tej jednej foty.

 

P. S. Zdaje się że nawet w regulaminie pisze o wstawianie zdjęć a nie linków do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzuć tu bo mi telefon głupieje jak się loguję do Google. Nie podoba mi się ta odrapany wieża. Byłoby dużo lepiej gdybyś zostawił całe białe kamo i delikatne zacieki porobił. Inne miejsca wykonane podobną techniką też nie bardzo np. błotnik. Podoba mi się ono natomiast na skrzynkach na blotnikach. Moja ocena tylko z tej jednej foty.

 

P. S. Zdaje się że nawet w regulaminie pisze o wstawianie zdjęć a nie linków do galerii.

 

 

Plan był taki że to miała być końcówka zimy - dlatego taki obdrapany... w sumie nie ukrywam, że pierwszy raz coś takiego robiłem i za bardzo nie miałem pojęcia jak to będzie się zachowywać:)

Proszę więcej uwag:) bo są mi one bardzo potrzebne do doskonalenia siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma oznaczeń to żadna wada. Co do lin to fakt, trzeba bylo pomalować. Sam kamuflaż jest spoko ale odrapań nie kupuję. Tank wygląda jak by banda zombie chciała dostać się do środka i zdrapała pazurami białą farbę ;) Wg mnie to po prostu wygląda nierealistycznie. Zimowe przytyrane kamo jest bardzo efektowne ale wydaje mi się, że poszedłeś na skróty i po prostu pozdzierałeś farbę jak leci... Jest potencjał ale przy następnym posiłkuj się dokumentacją lub fotkami podobnych modeli i będzie OK. Najważniejsze to iść do przodu. Nie jest źle ale mogłoby być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW od Hobby Boss'a jest wdzięcznym modelem do powrotu do modelarstwa.

Zawiera skromne blaszki, jest dobrze zdetalowany i spasowany. Dodatkowo jest dobrą bazą do waloryzacji.

Model sklejony czysto, bazowy kolor wydaje się też starannie położony. Zimowe malowanie nie wyszło najlepiej, ale koledzy już o tym pisali.

 

Mi osobiście nie podoba się błoto, przy takiej ilości na kołach czyste wahacze czy wewnętrzne części kół wyglądają dziwnie. No i przydało by się górę trochę przybrudzić. Granica między błotem a czystą częścią kadłuba jest zbyt radykalna.

 

Ale to już w następnym modelu na pewno dopracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.