Skocz do zawartości

Sherman Calliope 1:35 Italierii


Jarzomb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj mam okazję zaprezentować mój 3 czołg, który udało mi się złożyć w tym roku. Samo składanie i malowanie zajęło mi około 3 miesięcy. Z takich błędów, które sam widzę ale niestety już nic się nie da zrobić: brakuje jednego ogniwa gąsienicy(była od producenta i się rozpadła przy montażu), źle przykleiłem linkę holowniczą oraz wyrzutnia niestety mi się krzywo zrobiła. Mam nadzieję, że przez te niedociągnięcia i tak będzie się wam miło oglądać efekty mojej pracy. Pozdrawiam i czekam na komentarze

 

IMG_0018_zps97dfad4e.jpg

IMG_0022_zps72b28341.jpg

IMG_0021_zpsc9fd04a8.jpg

IMG_0019_zps2265ec62.jpg

IMG_0020_zpsebaeb97c.jpg

IMG_0021_zpsc9fd04a8.jpg

IMG_0017_zpsde05012d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz z Vallejo to raczej takie kolory ziemiste i ich mieszanki:

73109 - Natural umbra

73119 - European Earth

73102 - Light yellow ocre

73105 - Natural siena

Do efektu pyłu i kurzu oraz do mieszania z ziemistymi:

73121 - Desert Dust

73113 - Light slate grey

 

Ale polecam zapoznać się z paletą pigmentów firmy Kremer - dostępne w sklepach dla plastyków, np:

http://www.szal-art.pl/pigmenty-ziemne-kremer-75-gr_289_833/

dużo tańsze niż te "specjalne" dla modelarzy.

 

Pozdrawiam.

Marcin

 

P.S.

Sherman fajny - mnie też najbardziej podobają się przepalenia na wyrzutni, efekt na wieży i kadłubie już mniej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje podpowiedzi. Jakich pigmentów użyć aby uzyskać efekt ziemi a nie rdzy? Aktualnie mam pigmenty vallejo marron ox 73108, oraz siena natural 73105 i korzystam z ich mieszanki.

A ja bym ci proponował najpierw nauczyć się porządnie sklejać model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje podpowiedzi. Jakich pigmentów użyć aby uzyskać efekt ziemi a nie rdzy? Aktualnie mam pigmenty vallejo marron ox 73108, oraz siena natural 73105 i korzystam z ich mieszanki.

A ja bym ci proponował najpierw nauczyć się porządnie sklejać model.

 

Moja propozycja dla Ciebie. Jak nie masz co powiedzieć odnośnie tematu to nie otwieraj mordy. Dziękuję za uwagę na temat lekcji życia. mam nadzieje ze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zważaj na słowa - mordę to może mieć pies...

Nie o brudzenie bym się martwił tylko o niechlujne sklejanie, wielkie szpary na wyrzutni itp.

 

Spuść trochę pary, weź sobie do serca rady i podejdź na spokojnie do tematu.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.