Skocz do zawartości

M1A2 1/35 Tamiya


KubaRo95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Model prosto z pudła+dodatki robione we własnym zakresie z białego polistyrenu. Sklejalność tami dobra, problemy napotkałem jedynie w tylnej części kadłuba . Zapraszam do komentowania i oceniania mojej pracy.

Pozdrawiam Kuba,

 

IMG_20150105_145848_zpseb88616f.jpg IMG_20150105_150035_zps214c8fdc.jpg IMG_20150105_151032_zpse0287026.jpg IMG_20150105_151438_zps0e4650d6.jpg IMG_20150105_151349_zps740e44b3.jpg IMG_20150105_151302_zps4360f6e8.jpg P1053575_zpsef85476f.jpg IMG_20150105_150600_zps922a75c1.jpg P1053582_zps20e52006.jpg IMG_20150105_145111_zps995c6a18.jpg IMG_20150105_145326_zps7d22ec7d.jpg IMG_20150105_145009_zps2586cdbc.jpg IMG_20150105_144915_zpsb07cd7bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ale nie rozumiem po co ten wieniec zębaty na wieży leży w tym miejscu.

 

Co do zębatki na wieży, widziałem że w tym miejscu załoga często miała koło jezdne zapasowe więc to jest jedyne usprawiedliwienie tego, że to się tam znalazło

 

Co do obic i koloru na gąsienicach to kolory niestety są przekłamane ( sztuczne światło ) w rzeczywistości obicia są bardziej brązowo rdzawe aczkolwiek nie podobają mi się zabardzo . Zobaczyłem model Abramsa z takimi odbiciami i tym się inspirowałem i teraz wiem że więcej takich nie będę robił a gąsienice w rzeczywistości są piaskowe oprócz gumiakow

Pozdrawiam Kuba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spada, bo tam specjalne mocowania do tego są. Amerykanie twierdzą, że Abramsy nie eksplodują Ale porządny fugas może je nieźle urządzić, i wtedy lata żelastwo, ba a nawet cała 20 tonowa wieża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem obicia są słabe niestety, w zamyśle miało być tak że farba zeszła do podkładu z farby nierdzewnej w rzeczywistości jest bardziej ciemny ten "czerwony", w każdym razie dzięki za odzew i miłe komentarze.

Pozdrawiam Kuba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też coś napiszę.Duży plus za dorobienie części i nieźle sfatygowane pudełka i smaczki typu leżące butelki ;), o tym wściekle czerwonym była już mowa, masz jeszcze trochę innych baboli, Abrams ma załogę czteroosobową, wśród klamotów naliczyłem 8 plecaków ALICE czyli wychodzi że każdy załogant ma po 2 szt,worki żołnierskie tzw. "Duffel bag" są szyte z tego samego materiału co plecaki ALICE czyli brezentu u Ciebie są w jakimś czerwonawym kolorze,plastykowy kanister jest w jakimś dziwnym zielonym kolorze ,skrzynki amunicyjne są normalnie w kolorze oliwkowym, u Ciebie są czarne, puszka amunicyjna przy wkm-e M2 tak samo u Ciebie jest piaskowa,powinna być jak wyżej, hełmy są w jakimś dziwnym kamo ani US Army ani US Marine Corps nie używa takiego kamo. Musisz dokładnie oglądać zdjęcia pojazdów, w nowoczesnej pancerce jest taka sama zasada jak w II wojennej szwabiźnie ( widziałem Twoje Portfolio i Bardzo mi się podobały).następnym razem będzie lepiej.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też coś napiszę.Duży plus za dorobienie części i nieźle sfatygowane pudełka i smaczki typu leżące butelki ;), o tym wściekle czerwonym była już mowa, masz jeszcze trochę innych baboli, Abrams ma załogę czteroosobową, wśród klamotów naliczyłem 8 plecaków ALICE czyli wychodzi że każdy załogant ma po 2 szt,worki żołnierskie tzw. "Duffel bag" są szyte z tego samego materiału co plecaki ALICE czyli brezentu u Ciebie są w jakimś czerwonawym kolorze,plastykowy kanister jest w jakimś dziwnym zielonym kolorze ,skrzynki amunicyjne są normalnie w kolorze oliwkowym, u Ciebie są czarne, puszka amunicyjna przy wkm-e M2 tak samo u Ciebie jest piaskowa,powinna być jak wyżej, hełmy są w jakimś dziwnym kamo ani US Army ani US Marine Corps nie używa takiego kamo. Musisz dokładnie oglądać zdjęcia pojazdów, w nowoczesnej pancerce jest taka sama zasada jak w II wojennej szwabiźnie ( widziałem Twoje Portfolio i Bardzo mi się podobały).następnym razem będzie lepiej.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dzięki za super komentarz, wszystkie wskazówki zastosuje przy obładowywaniu palladina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Amerykanie już od czasów II WWŚ obładowują swoje pojazdy czym popadnie, a Niemcy nie. Dlatego na Abramsach, Strykerach i innych Bradleya tyle tych jest dodatków. Kiedyś widziałem zdjęcie jak załogi Strykrów wyrzuciły wszystko to co mieli w środku pojazdu. Wierzcie mi było tego nie mało. A model po za tym co pisali koledzy bardzo fajnie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.